Урок ЯДС
Тема 5. Світ невідомий
Тема уроку: Як сприймати невідоме? Вітер на роботі
Мета уроку: Допомогти учням усвідомити, що таке вітер, як він утворюється, чим корисний і чим шкідливий вітер, як його можна побачити.
Вчити учнів працювати із завданнями підручника, зошита, завданнями роздруківок та онлайн-завданнями.
Розвивати мислення учнів, відповідати на питання, створювати зв’язні розповіді, пояснювати прислів’я.
Виховувати працьовитість, старанність у роботі, бажання пізнавати навколишній світ.
Хід уроку
І.Організаційний момент. Емоційне налаштування
1. Вправа «Побажання»
- Розпочнемо урок з побажань один одному.
Наприклад:
-
Алінко, я бажаю тобі не засмучуватись.
-
Платоше, бажаю тобі, щоб день удався.
-
Ярику, бажаю, щоб на уроках тобі було цікаво.
2. Вправа «Емоції»
- Упродовж дня ви переживаєте різні емоції. І не завжди вони приємні. Розпізнайте емоції, поставте номер того обличчя, яке її відображає.(зош ст.6, завд.1)
- Обведіть ту емоцію, яку переживаєте зараз.
3. Вправа «Поєднай»
Завдання в роздруківці – поєднати слова:
Львів* *вода
Моршин* *вітер
Олесько* *замок
Старий Самбір* *шоколад
-
Повторимо, що вже вчили, з чим познайомились.
ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку
-
Ми продовжуємо подорожувати Львівщиною. Сьогодні відвідаємо ще одне незвичайне місце – Старий Самбір.
-
Дізнаємось, чим він незвичайний, чим славиться.
ІІІ. Робота за темою і завданнями уроку
-
Вправа «Пригадай»
(підручник ст.12, завд.7)
-
Чи погоджуєтесь з думкою хлопчика? Чому?
-
Пригадайте, до яких джерел енергії належить вітер.
-
Продовжте речення: «Вітер належить до… джерел енергії тому, що…»
-
Перегляд відео «Чим може пишатись Старий Самбір»
Запитання:
-
То чим може пишатися місто Старий Самбір?
-
Як думаєте, чому саме на його території побудовано вітряну електростанцію?
-
Коли було побудовано електростанцію?
-
Скільки вітряків працює на ній?
-
Скільки будинків може забезпечити електроенергією ця станція?
-
Чим вигідна така електростанція?
-
Вправа «Як побачити вітер»
(підручник ст.12, завд.8)
-
На яких малюнках зображено доказ того, що вітер дме?
-
Наведіть власні приклади.
-
Робота з прислів’ям
-
За голочкою з ниточкою утворіть прислів’я.
Кожен вітер по-своєму дме.
-
Поясніть, як розумієте це прислів’я.
-
Перегляд відео «Чому дме вітер?»
Запитання:
-
Як ви думаєте, чому дме вітер?
-
Коли і як він утворюється?
-
Вправа «Пронумеруй»
-
Пронумеруй рядки, щоб утворився вірш Т. Коломієць «Вітрисько».
( зошит ст.6, завд.2)
-
Прочитайте виразно вірш товаришу.
-
Прочитаємо вірш в особах.
-
Вправа «Три аргументи»
-
Подумайте, пригадайте і запишіть в таблицю по три аргументи: користь від вітру, шкода від вітру.
(зошит ст.6, завд.3)
ІV. Підсумок уроку. Рефлексія
-
Пригадаємо все, що вивчили протягом тижня (онлайн-завдання)
-
З яким настроєм закінчуєте урок?
-
Виберіть в зошиті емоцію, яка відповідає вашому настрою, обведіть.