20 червня о 18:00Вебінар: Особливості організації навчальної діяльності учнів, що мають розлади аутистичного спектру

Урок " Як охороняти зникаючи рослини? Червона книга України "

Про матеріал

Даний матеріал розроблений у формі конференції, що дає можливість дітям висловлювати свою ,доводити свої думки Урок подребує підготовки окремих учнів і дає можливість погибити знання з екологічної проблеми охороши природи.

Перегляд файлу

Природознавство  3   клас                      

Тема:       Як охороняти зникаючи рослини? Червона книга України.

Мета:ознайомити учнів з Червоною книгою та  заповідними об’єктами України, засобами збереження й охорони рослин; навчати бачити красу навколишнього світу,вести діалог,коректно ставити запитання,давати відповіді,виступати перед аудіторією; виховувати милосердя, співчуття до всього живого, готовність прийти на допомогу природі, охороняти її скрізь і завжди.

Обладнання: ілюстрації зникаючих рослин, таблиця « Рослини Червоної книги України», відео « Ботанічні сади України», екологічні  знаки,зошити,підручники.

Тип уроку: урок – конференція.

                                                                Хід уроку

І. Організаційний момент

II. Актуалізація знань:

Вчитель : Ми вже неодноразово переконувалися в тому, що життя — найчарівніше диво. Але диво це — природне, і виникло воно природним шляхом. Усе, що живе на Землі, і людина — теж, законний нащадок природи. Отже, ми з вами — родичі не тільки з усіма людьми, а й з тваринами, рослинами. Ми часто чуємо, що «природу слід охороняти», особливо — наше українське різноманіття. Ми звикли до цього заклику і навіть не замислюємося над його важливістю.

ІІІ.  Повідомлення теми і мети уроку.

-І саме тому сьогодні на цій конференції  ми будемо говорити про охорону рослин і заходи щодо їх збереження.

ІV. Прес – конференція.

Вчитель:    На конференцію були запрошені екологи, представники служби «Зелений патруль»,  кореспонденти .

  • То ж розпочинаємо і перше питання , спецкор  журналу 

« Людина та довкілля» )

Кореспондент 1 : Доброго дня! Журнал «Людина та довкілля».

В мене питання до екологів. Проблема охорони рослин давно вже стала актуальною. Та хотілося б ще раз зясувати навіщо ж все ж таки людині треба охороняти рослини?

Вчитель:  Думаю, що конкретну відповідь нам дадуть запрошені на конференцію екологи.

Еколог 1 : ( презентація ) Повітря, вода, земля, рослини, тварини — це все, без чого неможливе життя людини. Саме рослини дають нам чисте повітря, рослини – це ліки. Рослини сприяють покращенню нашого  гарного настрою. Це - краса довкілля, рослини забезпечують нас тканинами, деревиною, допливом  та іншим. І саме тому збереження рослинного світу – головне завдання  екології. Сподіваюсь, що я відповіла на ваше питання.

Вчитель: Наступне запитання ( спецкор 2, газета « Екологія» )

Спецкор 2 :  Добридень! Спецкор газети «Екологічна безпека» і в мене таке запитання: без рослин життя людини не можливе,але сама ж людина рослини і знищує. Яка  саме діяльність людини призводить до зменшення чисельності рослин у природі? Дякую.

Еколог 2 :   Думаю, що я дам вам відповідь на це питання. Природна рослинність —найбеззахисніша перед діяльністю людини. Осушення боліт, розорювання степів, забруднення водойм і повітря,гаси від автотранспорт, створення гідростанцій і водоймищ, підвищення поголів'я худоби в гірських районах, надмірна заготівля рослин, як лікарської сировини,навмисне випалювання трав’янистого покриву,вирубування лісів і це ще не все,що вкрай негативно вплинуло на рослинний світ і планети, і  нашої країни, і  області.

Вчитель:  Чи є питання у присутніх до доповідача? 

Спецкор 3 : Добрий день ! Журнал « Абетка довкілля». На жаль, багато рослин ми можемо побачити вже дуже рідко і саме  ці рослини заносять до Червоної книги. Чи можна дізнатись,яка саме кількість рослин занесена до Червоної книги УкраїниІ скільки рослин  дніпропетровської області ?

« Зелений патруль» 1( презентація) :  Так,основним  документом, в якому зібрані  матеріали про сучасний стан рідкісних рослин і таких, що знаходяться під загрозою зникнення є  Червона книга. Червона книга Українибула створена у 1980 році. І за останніми даними у неї занесено близько 826 видів рослин, які вкрай потребують охорони і розмноження.Щодо  списку рослин дніпропетровської області,які  занесені до Червоної книги ,то до нього входить 66 видів , з них: рослин — 56; водоростей — 4; грибів — 6.

Серед них за природоохоронним статусом: вразливих — 40; рідкісних — 11; неоцінених — 10; зникаючих — 4;зниклих у природі — 1;

  • Пропоную подивись таблицю «Рослини,занесені до Червоної книги України»  ( розгляд таблиці « Рослини Червоної книги України»)

Вчитель: - Продовжуємо конференцію.Слідуюче питання.

Спецкор 4:  Доброго дня! Екологічне видання« Екотиждень» . Звичайно,що держава не може обходити питання охорони природи і конкретно рослин. Скажіть,будь ласка,які ж найдієві заходи  держави в цьому напрямку? Дякую.

«Юннати»: Для збереження рослинного світу держава створює Національні парки. Це найбільша природоохоронна одиниця. Їх – 4 :  Шацький, Азово-Сиваський, Карпатський і  Синевір. Також створюють ботанічні сади,які вважають музеєм живої природи. Їх існує 33. Найвідоміший – Нікітський у місті Ялта ,Крим. Пропоную зараз коротку заочну мандрівку деяким ботанічними садами садом. ( відео)

Юннати 2 : - А ще треба добре знати правила поведінки на природі.

Вчитель: Оскільки це стосується всіх,то у всіх і перевіримо правил поведінки на природі ( пригадування за знаками )

Гра :    "Можна - не можна”.


Можна:

саджати квіти‚  рослини;

охороняти рідкісні рослини;

берегти молоді рослини;

милуватися красою природи;

прибирати місце відпочинку.

Не можна:

ламати гілок дерев;

обдирати кору дерев;

рвати багато квітів;

збивати гриби ногами;


  • Ото  ж,коли ви побачите ось такі екологічні знаки,то обов’язковоїхдотримуйтеся!

Вчитель:  Наша конференція підійшла до завершення і  зараз прозвучить заклик  учасників конференції( вірш «Бережіть природу!»  )

Бережіть природу!

Погляньте навкруги - природа загинає!

Від нашої байдужості вона лише страждає!

Благаю бережіть її, тому що того варта.

Людина мисляча, вона на краще здатна.

Якщо довкілля знищимо - навік осиротіємо.

Хіба ми варвари? Ми що любить не вміємо?

І деревце, і квіточку, травиночку - усе цінуймо.

Ліси, гаї і парки й лісосмуги – це легені планети.

А ми, як все, не бережемо і це вже не секрети.

Джерельце, річку, озерце від бруду захищайте.

Спішіть робить добро, даремно час не гайте.

V. Підсумок уроку :

1) Гра «Мікрофон»

 - Чи дійсно проблема охорони рослин дуже є актуальною?

- На вашу думку, Червона книга,ботанічні сади можуть допомагають зберігати рослини?

2) Творча робота « Озелени рідний край» ( на контурних картах України  діти малюють рослини під музику)

 

docx
Додано
17 листопада 2018
Переглядів
744
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку