Урок "«Як зима з весною зустрічається. Створення протилежних за характером, настроєм образів Зими і Літа (акварельні фарби)».

Про матеріал
Урок з образотворчого мистецтва складений за Типовою освітньою програмою, розробленою під керівництвом О. Я. Савченко до підручника Т. Рублі, Т. Щеглової, І. Мед "Мистецтво, 3 клас". Урок складено за технологією діяльнісного підходу, спрямований на формування ключових та предметних компнтентностей.
Перегляд файлу

Урок образотворчого мистецтва у  3 класі

Учитель: Шрамко Л. М.

Тема: «Як зима з весною зустрічається. Створення протилежних за характером, настроєм образів Зими і Літа (акварельні фарби)».

Мета: розширити уявлення про народні традиції та свята; розвивати бажання вивчати історичне минуле, культуру, звичаї та традиції українського народу; розвивати дитячу фантазію, творчість, дрібну моторику рук; виховувати культуру праці, інтерес до роботи, кмітливість.

Тип уроку:  урок відкриття нового знання.

Обладнання: мультимедійний комплект, пензлі, фарби, ємкість для води, підручник «Мистецтво».

Хід уроку

І. Самовизначення до діяльності.

 Емоційне налаштування.

 

 

 

 

 

 

- Побудуймо з цеглинок башточку емоційного налаштування до уроку.

- Візьміть цеглинку червоного кольору. Прочитай, що вона означає.

- Візьміть цеглинку жовтого  кольору. Прочитай, що вона означає.

- Візьміть цеглинку голубого  кольору. Прочитай, що вона означає.

- Візьміть цеглинку синього кольору. Прочитай, що вона означає.

- Покажіть оранжеву цеглинку. Прочитаймо, що вона означає.

- Підніміть свої башточки. Ось таким дружнім емоційним налаштуванням ми почнемо наш урок. 

  • Побажаймо один одному гарного настрою на уроці.

  Перевірка   готовності  до  уроку. 
 Підготовка  фарб до  роботи. 
- Діти, згадайте як треба  готувати до роботи фарби?
- Правильно, треба у кожний із кольорів фарб капнути по декілька крапель води. 

ІІ. Актуалізація знань.

  1. Повторення правил безпеки на уроці образотворчого мистецтва.
  2. Гра «Мікрофон».
  • Назвіть пору року.
  • Який місяць зараз? У кожного зимового місяця є свої свята.
  • Якими святами може похвалитися лютий?
  • Що ви знаєте про Стрітення?
  1. Фронтальна бесіда.
  • Так, люди вірили, що на Стрітення зима і літо сперечаються, хто з них пануватиме на землі.
  • Які народні прикмети про Стрітення ви знаєте?
  • Яким прикметам відповідають світлини? Чи спостерігали ви 15 лютого за змінами у погоді? Що ви помітили?

ІІІ. Ситуація інтелектуального розриву.

  • На, вашу думку, яка тема нашого уроку?
  • А чи однаковими за характером, настроєм будуть образи Зими і Літа?
  • Так, сьогодні ми будемо працювати над створенням протилежних за характером, настроєм образів Зими і Літа.

ІV. Побудова проекту виходу із утруднення.

  1. Робота над світлиною. Інтерактивна вправа «Входження в картину».
  • Розгляньте світлину.
  • Які ознаки зими та весни ви помітили на ній?
  • Через які колірні сполучення можна їх передати? Назвіть зимові та весняні кольори.
  • Уявіть, що ви «увійшли»  в репродукцію картини. Де ви знаходитеся?
  • Що ви бачите, чуєте, відчуваєте?
  • У якій порі року вам комфортніше було?
  1. Пояснення послідовності виконання роботи.

V.  Практична діяльність учнів. Робота великими групами.

Завдання: створіть протилежні за характером , настроєм образи.

1 група – образ Зими

2 група – образ Літа

VІ. Підсумок уроку. Виставка робіт учнів.

- Мені сподобалися усі ваші роботи. У нас вийшов прекрасний виставковий зал.

- Діти, на вашу думку, чи вдалося вам створити протилежні образи?

VІІ. Рефлексія.

  • Що на уроці у вас вийшло добре?
  • Над чим потрібно ще попрацювати?
  • Де можна застосувати знання, які отримали сьогодні на уроці?

 

 Використано Інтернет - ресурси

docx
Додано
28 березня 2021
Переглядів
2636
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку