Тема: Як змінювались уявлення про космос?
Мета: вчити розрізняти обертання навколо своєї осі та рух по орбіті; дати уявлення про геоцентричну та геліоцентричну системи; ознайомити з відкриттями вчених про Сонячну систему; удосконалювати уміння порівнювати об’єкти, знаходити спільне й відмінне.
Перебіг уроку
|
І. Перевірка домашнього завдання та актуалізація опорних знань
Доброго ранку, сонце привітне! Доброго ранку, небо блакитне! Доброго ранку, в небі пташки! Доброго ранку, високі дубки! Доброго ранку, люди привітні! Ми всім бажаєм, щоб посмішки квітли!
На сьогоднішньому уроці ми продовжимо з вами говорити про космос і відправимось у космічне минуле. Тема уроку «Як змінювалися уявлення про космос?» Щоб відправитись у минуле, нам потрібна машина часу. Складіть із лего свою машину. Щоб машина часу запрацювала, потрібно перевірити погоду і на вулиці і особисту.
Що ж, можемо вирушати. - Раз, два, три, машино часу, лети!!! (разом) Щоб дорога не була нудною, ми пограємо у гру «Кольорова вікторина» і перевіримо як ви запам’ятали матеріал минулого уроку. (презентація) |
ІІ. Робота над новим матеріалом
Ось ми в минулому. Допомагати нам тут буде наш підручник на с.83 і наші есперти
Спочатку виконаємо завдання 1 на с.83
Завдання 1 підручника
Можна змоделювати цей рух з допомогою кількох учнів, які візьмуть в руки таблички з написами «Земля» і «Сонце» або їх зображення.
Об’єднавшись в групи, діти самостійно опрацьовують текст. Потім кожна група отримує запитання і готує відповідь на нього:
ІІІ. Ліплення Сонячної системи
ІV. Домашнє завдання
Повторити матеріал підручника с. 83
V. Підсумок уроку
Визначення, яка інформація, отримана на уроці, є найважливішою (на думку учнів); яка діяльність на уроці була а) найцікавішою; б) найкориснішою.
Робота з кадром презентації «Перевіряю себе»
Додаток