Урок інформатики
для 2 класу
підготувала
учитель КЗ «Пасічанська гімназія»
Вистороп Тетяна Василівна
Тема. Які пристрої я використовую для роботи з відео, зображеннями та звуком
Мета: ознайомити учнів із сучасними пристроями для роботи з інформацією; вчити розрізняти пристрої для роботи з відео, зображеннями та звуком; розвивати увагу ,пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власну думку; удосконалювати навички роботи з підручниками та з інформацією; виховувати впевненість у власних силах та цікавість до інформатики, естетичний смак, взаємоповагу, гарні манери.
Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:
-
називати пристрої, які можна підключати до комп’ютера та пристрої, які відтворюють звук;
-
пояснювати за допомогою яких пристроїв зберігають відео та зображення; що потрібно для перегляду відео або зображення на комп’ютері;
-
пояснювати як поширити звук для великої кількості людей;
-
називати професії, що використовують комп’ютер для роботи зі звуком.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: підручники, роздатковий матеріал, мультимедійна презентація, ілюстративний ряд, комп’ютери.
Хід уроку
-
Організаційна частина.
-
Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань.
-
Вправа «Пазли». Робота в парах
-
Зберіть пазли.
-
Що ви отримали?
-
Для чого потрібен цей предмет?
-
Що разом утворюють ці предмети? (Комп’ютер)
-
Чи може комп’ютер працювати без якогось із предметів?
-
Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.
-
Гра «Що у торбинці».
-
Учні по черзі дістають предмет із торбинки (навушники, мишка, мікрофон, колонки і т.д.)
-
Чи знайомі вам ці предмети?
-
Для чого вони потрібні?
-
Що їх об’єднує?
-
Сьогодні ми з вами дізнаємося які пристрої потрібні, щоб працювати із зображеннями, відео та звуком.
-
Вивчення нового матеріалу.
-
Вправа «Незакінчене речення».
-
Щоб слухати музику і не заважати іншим, я візьму… (навушники)
-
Щоб почути кіно з комп’ютера мені потрібні… (колонки)
-
Я не надрукую повідомлення, якщо у мене не буде… (клавіатури)
-
Щоб почути зі сцени пісню необхідні… (колонки)
-
Щоб роздрукувати фотографію мені потрібно мати… (принтер)
-
Щоб стара фотокартка потрапила на комп’ютер, треба попрацювати зі… (сканером)
-
Щоб показати презентацію учням, у класі мають бути… (мультимедійна дошка та проектор)
-
Щоб спілкуватися в Інтернеті, до комп’ютера потрібно приєднати… (вебкамеру)
-
Для зйомки фільму потрібно мати… (відеокамеру)
-
Гра «Лабіринт».
-
Розгляньте, які комп’ютерні пристрої є у вашому класі.
-
Прослідкує за дротами. Куди вони ведуть?
-
То куди під'єднані усі комп’ютерні пристрої? (До комп’ютера)
-
На що схожі усі дроти? (На лабіринт)
-
Як мають виглядати дроти? (Охайно, не перекручуватися, бути без пошкоджень)
-
Чи можна чіпати комп’ютерні дроти? (Ні) Чому?
-
Чи можуть працювати ці пристрої без дротів? (так)
-
Які саме? Що для цього необхідно?
-
Вправа «Клавіші».
-
Знайдіть пари. З’єднайте клавіші з діями, що вони виконують.
-
Де ви зустрічаєте такі клавіші?
-
Які ще клавіші вам знайомі?
ФІЗКУЛЬТПАУЗА
-
Робота за комп’ютером.
-
Завдання 1.
Перегляньте три зображення. Використайте кнопку . Дослідіть, що буде, якщо після третього зображення натиснути кнопку . А що відбудеться, якщо натиснути кнопку .
-
Завдання 2.
Відтворіть звук однієї з тварин. Щоб почати відтворювати звук, натисніть .
Розпізнайте тваринку за звуком. Чи може вона жити поруч з людиною або в природі чи зоопарку?
Відрегулюйте гучність відтворення.
Натисніть кнопку гучності.
Розминка для очей
-
Завдання «Навушники» (с. 42 підручника)
-
Узагальнення та систематизація знань.
-
Вправа «Знайди пристрої».
-
Зафарбуйте пристрої відповідним кольором.
-
Вправа «Пристрої та їх назви».
https://learningapps.org/watch?v=p9hcjm2qa18
-
Підсумки уроку.
-
Анекта.
На уроці я працював
Своєю працею на уроці я
Урок для мене видався
За урок я
Мій настрій
Матеріал уроку для мене був
Домашнє завдання мені здається
|
Активно/пасивно
Задоволений/незадоволений
Коротким/довгим
Стомився/не стомився
Зрозумілий/незрозумілий
Корисний/некорисний
Цікавий/нудний
Легкий/важкий
Цікавий/нецікавий
|
-
Інструктаж з домашнього завдання.
-
С. 36 – 42 підручника