Урок "Які властивості має вода"

Про матеріал
Дати учням уявлення про властивості води (прозора, рідка, без кольору, без запаху, набирає форму посудини, текуча); розвивати активне пізнавальне ставлення до природи, дослідницький підхід до пізнання властивостей води; сприяти створенню теоретичної бази для інтелектуального розвитку молодшогошколяра; виховувати вміння працюваи в групах і в парах, закріплювати бажання збереження природи навколишнього світу.
Перегляд файлу

Дата: 11.12.2025.                  Урок: № 41                 Клас: 1 – А

Вчитель:  Старікова Н.А.

 

Тема: Які властивості має вода?

Мета: дати учням уявлення про властивості води (прозора, рідка, без кольору, без запаху, набирає форму посудини, текуча); розвивати активне  пізнавальне ставлення до природи, дослідницький підхід до пізнання властивостей води; сприяти створенню теоретичної бази для інтелектуального розвитку молодшогошколяра; виховувати вміння працюваи в групах і в парах, закріплювати бажання збереження природи навколишнього світу.

Очікувані результати:

Учень / учениця:

  • описує послідовність дій в експерименті/спостереженні [2 ПРО 1-1.3-1];
  • добирає найпростіші матеріали та прилади, які можна застосувати [2 ПРО 1-1.3-2]
  • провадить (самостійно або в групі) прості спостереження / досліди [2 ПРО 1-1.4-1];
  • описує, що нового дізнався, спостерігаючи та експериментуючи;
  • використовує інформацію з відомих та запропонованих іншими джерел (книги, фільми тощо) [2 ПРО 1-2.1-1];
  • запитує, щоб довідатися більше про природу [2 ПРО 1-2.1-2];
  • визначає, якої інформації не вистачає для дослідження [2 ПРО 1-2.1-3];
  • вказує на інформацію, яку не розуміє [2 ПРО 1-2.1-4];
  • висловлює і обґрунтовує свою думку [2 МОВ 1-1.5-1];
  • дотримується правил співпраці у групі;
  • визначає істотні, спільні та відмінні ознаки об’єктів навколишнього світу [2 МАО 1-4.1-1];
  • порівнює і впорядковує об’єкти навколишнього світу за однією або декількома ознаками [2 МАО 1-4.1-2];
  • досліджує сприйняття інформації різними органами чуття [2 ІФО 1-1.1-1];

Тип уроку:  комбінований

Форма проведення:     традиційний

Методико – дидактичне забезпечення уроку:  презентація, ноутбук,    мультимедійна дошка,  відеоролік « Краплинки –перлинки», глобус, коробка, хмаринки, сонечко,   стаканчики, мішалочки,   пляшки води,  контейнери. «Гімнастика для очей»,  підручник «ЯДС» для 1 класу ЗЗСО/ Т. Гільберг, С. Тарнавська, Н. Павич. – Київ: Генеза, 2024 , робочий зошит     «Я досліджую світ: навч. посбник для 1-го кл. закл. заг. сер. освіти: ч.1 /Т. Гільберг, С. Тарнавська, Л. Грубіян, Н. Павич. – Київ: Генеза, 2024.

Освітні галузі:  природнича.

Хід уроку

І. Організація класу до роботи.

1. Психоемоційне налаштування на урок.

(Діти читають напам’ять вірш і посміхаються один одному)

Я всміхаюсь сонечку:

 Здрастуй, золоте! —

Я всміхаюсь квітоньці —

Хай вона цвіте!

Я всміхаюсь дощику:

 Лийся, мов з відра!

Друзям усміхаюся —

Зичу їм добра! (Марчук, Годунова, Шугайло, Гончаренко)

2. Вправа «Теплі долоньки»

Розташувати долоні перед собою та скласти долоньку до долоньки. Потираючи їх: спочатку повільно, потім все швидше та швидше, поки не почуємо тепло в них. Тоді долоньки розводимо в сторони та плеснути. Діти стараються плеснути в долоньки разом з вчителем.

3. Вправа «Мій настрій та очікування»:

https://fs01.vseosvita.ua/01007j35-9a26/001.jpghttps://fs01.vseosvita.ua/01007j35-9a26/003.pnghttps://fs01.vseosvita.ua/01007j35-9a26/002.png(На парті у кожного лежить хмаринка, сонечко, сонечко сховане за хмаринкою)

 Знайдіть на парті малюнки, підніміть той малюнок, який відповідає вашому настрою на початку уроку.

 Чудово! А тепер підніміть той малюнок, який би ви хотіли, щоб був настрій протягом уроку.

4. Вправа «Синоптик» 

 З якими малюнками ми порівняли свій настрій? ( З хмаринкою, сонечком, з погодою)

 Отже, ми зараз проведемо спостереження, визначимо, яка сьогодні погода, день, місяць, .

 

­
рацюватвати ктивнее111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та завдань уроку.

Створення проблемної ситуації.

(На столі вчителя лежать коробка, діти не відкриваючи її, мають вгадати, що там. У коробці лід і вода)

 В мене в руках коробка, вона не пуста, щоб дізнатися про що ми будемо говорити на уроці, вам потрібно відгадати, що в ній.

  • Підказка: 

 Тече, тече – не витече,
Біжить, біжить – не вибіжить.

(Якщо дітям важко відгадати вчитель може використати анаграму)

 Скористуємося підказкою, щоб перевірити чи правильні у вас були варіанти відповіді.

https://fs01.vseosvita.ua/01007j35-9a26/006.png

 

Складіть з букв слово. 

  • Правильно, вода.

( Відкриваю коробку і переливаю в прозору посудину. Можливий такий варіант, що лід не розтопиться, тому:

 Отже, в коробці вода. 

 

IІІ. Опрацювання нового матеріалу
1. Робота в підручнику с. 92

 Подивіться на сторінку підручника. Що об’єднує дані світлини?

 Пригадайте, де вода зустрічається у природі.

Фізкультпауза. «Гімнастика для очей»

2. Розповідь Капітошки «Що в ній такого особливого»

Вода – найдивовижніша і     сповнена таємниць речовина.

   Подивіться на глобус. Блакитним кольором зображені моря та океани нашої планети. Якщо швидко обертати глобус, то він нам буде здаватися весь блакитного кольору.

   Вода займає  більшеполовини поверхні земної кулі. Вода всюди: в повітрі, під землею, у величезних скупченнях льоду Північного та Південного полюсів.

3. Бесіда «Де вода трапляється в природі?»

4. Виступи дітей «Довідничок»

  •         Вода входить до складу будь - якого живого організму. Вона є в  великій кількості в усіх  частинах рослин. Сік в плодах – це вода з розчиненими в ній різноманітними речовинами.
  •          В тілі тварин вода зазвичай складає більше половини ваги.  Наш організм в основному складається з води.  Вона міститься в крові. За допомогою води із нашого тіла виводяться шкідливі речовини.
  •        Вода є в повітрі у вигляді пари, в хмарах, в ґрунті.

(Куліков, Костерний, Пасенко)
Фізкульхвилинка «Краплинки-перлинки»

5.  Дослідницька робота

- Уявіть собі, що ми з вами  дослідники. Сьогодні наше завдання: виявити які ж властивості має вода.
Дослід №1

— Перелийте воду з пляшки в склянку.

Чи змінить  вода форму?

 

Висновок: Вода не має форми, вона приймає форму посудини, у яку потрапляє. Вода — текуча.

Діти разом з вчителем повторюють властивість води

—З’ясуємо, чи є у води смак і запах.

Дослід №2

— Спробуйте чисту воду на смак. Чи має вода смак? Понюхайте воду. Чи має вона запах?

Висновок: Вода не має а ні смаку, а ні запаху.

Діти разом з вчителем повторюють властивість води

Дослід № 3

—Візьміть паличку і опустіть у склянку з водою. Чи бачите ви паличку у склянці?  

Висновок: Вода прозора.

Діти разом з вчителем повторюють властивість води

ІV. Узагальнення й систематизація отриманих знань. Закріплення вивченого.

  1.               Робота у зошиті с. 67

а) Розгадування загадки

б) Дослід «Якого кольору вода?» . Робота у групах.

- Крапніть у воду: йод, зеленку, сіль. Зафарбуйте малюнки за результатами.

в) Дослід «Як зникає вода?». Робота у групах.

-Тобі знадобиться: склянка з водою, губка, блюдце, газета, пакет.

-Лий воду на ці предмети. Зроби висновок.
Фізхвилинка. Гімнастика для очей.

 2.     Робота з таблицею

- Познач у таблиці властивості води.

3.     Вправа «Повтори»
- Які три властивості води зображено на малюнках?

 

V. Підсумок уроку

1. Висновок.

2. Гра «Мікрофон»

3. Самооцінювання.

 Чи справдилися ваші очікування від уроку, підніміть малюнок, який відповідає вашому настрою зараз.

 Що нового ви дізналися на уроці?

 Тож давайте знання, які отримали, візьмемо собі. Встаньте. Зробіть руки ось так (руки перед собою) і швиденько заберемо собі нові знання. Стисніть долоньки.

 Покладіть на голівку долоньку, погладьте себе і скажіть золоті слова:

«Я сьогодні – молодець!».


 

docx
Додано
9 червня
Переглядів
35
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку