Тема: «РОЗКЛАДАННЯ МНОГОЧЛЕНІВ НА МНОЖНИКИ. СПОСІБ ГРУПУВАННЯ».
Мета. Вчити учнів розкладати многочлени на множники способом групування. Розвивати логічне мислення, усний рахунок. Виховувати культуру математичних записів ,старанність. Слідкувати за вимовою учнів.
Обладнання: картки, комп’ютер , таблиці.
Хід уроку.
I. Організаційний момент.
II. Повідомлення теми уроку.
Постанова мети і завдань.
Слово вчителя.
На попередніх уроках ми ознайомились з такими поняттями, як
«многочлен», «одночлен» , «розкладання многочлена на множники », «винесення спільного множника за дужки». Сьогодні вивчимо ще один спосіб розкладання многочлена на множники.
III.Актуалізація знань.
1) Опитування:
Що таке многочлен?
Який спосіб розкладання многочлена на множники ми вивчали?
1. Винесення спільного множника за дужки.
2. Спосіб групування.
3. Формули скороченого множення.
2) Усно (розклади на множники):
ax+bx , 5y-5x , a(x-2)+b(x-2) , 3(a+5)+b(a+5) , 2(a+b)+х(а+b) , 2a+2b.
3)Інтерактивна вправа “Логічні пари’’.
Встановіть відповідність між заданими виразами (1- 5) та виразами , що їм тотожно дорівнюють:
1 варіант
1. ах +ау= Р 3(а-b)
2. 3a-3b = У c(a+b)
3 . ca+cb = Г a(x+y)
4 . 6b+ 6c= П 6(b+c)
5 . xy-xa = А x(y-a)
2 варіант
1. ab+ac= У x (a-b)
2. 8x-8y= Г а (b+c)
3. x a-x b= П (x-y)(3a+2)
4. 3a(x-y)+2(x-y)= Р 8(x-y)
5. 4a(x-3)+b(x-3)= А (x-3)(4a+b)
Прочитайте слово , що відповідає завданням 1-5. (слово група).
IV. Формування умінь і навичок.
1)Сторінка теоретична, письмова.
Алгоритм розкладання многочленна на множники способом групування:
1.Згрупувати ( взяти у дужки) члени многочлена, які містять однакові множники .
2.Винести спільний множник за дужки.
3.Винести спільний двочлен за дужки. Приклад 1. Розкладіть на множники многочлен:
Приклад 2.а) 2a-2b+an-bn ;б) xa+xb+a+b ;в) 3ax-bx+6ay-2by; г)
2a+bn+2b+an; д) ab-b²+ac-cb.
2) Фізкультхвилинка.
V. Застосування умінь і навичок.
№557 ; 558(а,б), 564(а) .
VI. Підсумок уроку.
1)Пропонується перевірити знання, здобуті протягом уроку під час виконання завдання «Знайди помилку»
А)5(a-b)+x(a-b)=(a-b)(5+x); Б ) ax+bx+a+b=x(a+b)+(a+b)=(a+b)x ; С )3x+9x²=3x(1+3x²).
2) Оцінювання учнів.
VI. Завдання додому. п. 15 № 554 , № 561.
Інтерактивна вправа «Результат».
Сьогодні на уроці я повторив…Я дізнався …Найважчим для мене було…
Рефлексія . Чи отримали ви задоволення від праці на уроці? Відповідь. Так, або ні.