Крохмаль Любов Іванівна, вчитель І категорії
КЗО «Спеціалізована школа № 115» ДМР
Тема: «Пори року та погода» (2 клас)
Мета:
Навчальна: активізувати та закріпити лексику і граматику з теми; вдосконалювати навички аудіювання, читання, усного та писемного мовлення;
Розвивальна: розвивати вміння робити усні та письмові повідомлення про явища природи, використовуючи зорові опори; розвивати вміння та навички читання; розвивати пізнавальний інтерес, аудитивну пам’ять, увагу, спостережливість та кмітливість;
Виховна: виховувати зацікавленість у розширенні своїх знань, прищеплювати любов до природи, викликати інтерес до природних явищ та бажання вивчати їх; формувати командний дух;
Завдання уроку: розвивати фонетичну компетентність учнів та вміння висловлюватися в межах теми; формувати навички, необхідні для розвитку комунікативної компетенції; розвивати творчі здібності учнів; виховувати в учнів любов до природи та повагу до оточуючого середовища; сприяти розвитку мотивації до вивчення англійської мови.
Тип уроку: узагальнення та систематизації знань.
Обладнання: підручник англійської мови для 2 класу (А.Несвіт, Київ «Генеза» 2012), персональний комп’ютер, мультимедійний проектор, екран, картинки , картки зі словами, відео з піснею «Months of the year», відео «Penguin Song».
Структура уроку з хронометражем
І. Організаційний момент. (1 хв.)
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. (3 хв.)
ІІІ. Введення в іншомовну атмосферу.(4 хв.)
VІ. Перевірка виконання домашнього завдання. (3 хв.)
V. Основна частина уроку. (24 хв.)
1. Робота з текстом. Розвиток навичок читання та говоріння. (5 хв.)
2. Фізкультхвилинка. (3 хв.)
3. Розвиток навичок письма. (5 хв.)
4. Гра «Пантоміма». (3 хв.)
5. Вікторина «Вгадай пору року». Розвиток навичок аудіювання. (3 хв.)
6. Виконання творчого проекту. Робота в групах. (5 хв.)
VI . Завершальна частина уроку. (5 хв.)
1. Домашнє завдання. (1 хв.)
2. Підсумки уроку.(4 хв.)
Хід уроку
І. Організаційний момент. Привітання.
T: Good morning, dear boys and girls.
I’m very glad to see you. Let’s start our lesson.
II. Повідомлення теми та мети уроку.
T: The topic of our lesson is “Seasons and weather”. Can you tell me what the season is now? What month is it now? What is the weather like today? What date is it today? What day of the week is it today? Let’s set all this information in our big calendars. If your group does it correct, you will get one point.
На партах знаходяться демонстраційні стенди – магнітні календарі, на яких здобувачі освіти за допомогою пересувних покажчиків встановлюють дату, день тижня, місяць, пору року та погоду. Учні попередньо були поділені на команди за допомогою жеребкування. За правильне встановлення всіх позицій команда отримує фішку у вигляді смайлика.
T: And I hope today`s lesson will be very interesting and useful for you.
III. Введення в іншомовну атмосферу.
Т: Впр.1 cт.66 – look at the pictures and say the names of the months. Pupils listen and repeat. Let’s sing a song about months. Pupils sing a song.
Діти повторюють назви місяців за вчителем, а потім співають пісеньку «Months of the Year», яку знають ще з першого класу.
IV. Перевірка виконання домашнього завдання.
Впр. 7 ст. 65 – say what the weather is today and if you like it or don’t like.
Учні повідомляють, яка сьогодні погода і чи подобається вона їм.
V. Основна частина уроку
1. Робота з текстом. Розвиток навичок читання та говоріння.
а) Бесіда з учнями.
T: Do you like winter? Why? Look at the picture and say why Dan likes winter. (Впр.7 ст. 65).
б) Читання тексту.
Впр.5 cт.63-64 – read the text and discuss it:
Who likes winter?
What is Dan’s favourite season?
What can Dan do in wither?
Здобувачі освіти читають, перекладають текст та відповідають на запитання вчителя.
2. Фізкультхвилинка.
T: I see that you are a bit cold. Let’s do some physical exercises to warm our bodies. Let’s do it with penguins!
Учні встають та повторюють рухи за пінгвінами, підспівуючи їм.
3. Розвиток навичок письма.
T: You have cards with 12 sentences but there is one word is missing. It’s the month of the year. You must complete the sentences using the month of your year only one time.
|
Учні отримують картки з 12 реченнями. Потрібно доповнити їх назвами місяців, які не повинні повторюватись. Команда, яка виконала завдання вірно, отримує фішку.
4. Гра «Пантоміма».
T: Let’s play one game. It is called «Pantomime». One pupil goes to the blackboard and shows the weather without saying any word. Things on the table can help you. There are hats, umbrellas, scarves, gloves, fans, sunglasses. If your group guesses what the weather is, you will have one point.
Вчитель пропонує учням провести гру "Пантоміма". Учні виходять до дошки і показують погоду, використовуючи реквізит (парасолька, шапка, рукавички, капелюх від сонця, шарф, віяло, сонцезахисні окуляри). Команда, яка першою відгадала погоду, отримує фішку.
5. Вікторина «Вгадай пору року». Розвиток навичок аудіювання.
T: Listen to the texts and guess what the season is. If your group guesses the season, you will get one point.
Вчитель читає учням тексти про пори року, команди повинні здогадатись про яку пору року йде мова. За кожну правильну відповідь команда отримує фішку.
1) The weather is hot. The sun shines brightly in the sky. There are many flowers in the parks. Children like this season very much. (summer)
2) The weather is warm. The sky is blue. The birds come back from the South and sing songs. You can see first green leaves. (spring)
3) The weather is cold. It is snowy and frosty. Children can skate, ski and play snow balls. People celebrate one of the best holidays of the year. (winter)
4) The weather is chilly. The sky is grey. It often rains. The leaves on the trees are yellow, red and brown. The birds fly away to the South. The sun doesn’t shine brightly. (autumn)
6. Виконання творчого проекту. Робота в групах.
T: And now we’ll make a little project about seasons. Every team will make a project
about its season. You must read the words on your papers complete the sentences and stick them on the big sheet of paper. You can draw the pictures too, just how you imagine them. Then each group will have a presentation, your small stories about the seasons.
Учні виконують групову проектну роботу, використовуючи допоміжний матеріал (малюнки з погодою, клей, олівці, окремі слова). Вони створюють проект про визначену пору року та розповідають про неї. Всі команди отримують фішки.
T: I see you are ready. Please, make your presentations.
Команди виходять до дошки зі своїми проектними роботами та презентують їх. Кожна група отримує фішку.
T: Thank you very much! Your pictures are great! Let’s make an exhibition here.
VI. Завершальна частина уроку.
1. Домашнє завдання.
T: Make your own project about your favourite season.
2. Підсумки уроку.
T: Our lesson is coming to the end. Let’s make the conclusion of our work. Was the lesson interesting for you? How was the weather in our lesson? Let’s go to the blackboard and stick your picture.
Учні виходять до дошки і приклеюють на дошку картинку с погодою, яка відповідала погоді на уроці.
T: Your marks are… The lesson is over. See you later. Goodbye!