Відкритий урок з англійської мови для учнів 5-х класів загальноосвітніх навчальних закладів. Тип уроку: комбінований (урок вивчення та первинного закріплення знань). На уроці використано різни форми та методи роботи.
Навчально-виховний комплекс №1
Відкритий урок з теми:
в межах методичного місячника
«Психолого-педагогічний супровід адаптації учнів 5-х класів
до ІІ ступеня навчання»
Вчителя англійської мови
Кузьміної Наталії Віталіївни,
спеціаліста
Енергодар
2016
Тема. Вільний час
Мета:
ознайомити учнів з новими ЛО теми; повторити й активізувати лексичний матеріал за темою «Хобі», «Дозвілля»; закріпити граматичний матеріал: Present Perfect Tense;
розвивати слухову пам'ять, увагу, мовну здогадку, фонематичний слух учнів, логічне та асоціативне мислення, самостійність, продовжувати формувати навички читання, розвивати вміння монологічного й діалогічного мовлення, вміння узагальнювати, оцінювати себе та вміння співпрацювати у групі;
виховувати прагнення до активного способу життя, з користю проводити вільний час, збагачуючи себе новими знаннями та життєвим досвідом, виховувати культуру спілкування.
Тип уроку: урок вивчення та первинного закріплення знань (комбінований урок).
Обладнання: підручник, зошит, словник, картки для самостійної роботи НО, тематичні малюнки.
Методи та методичні прийоми: словесні (розповідь), наочні (ілюстрації до теми), практичні (вправи).
Форми організації пізнавальної діяльності учнів: фронтальна, колективна, групова, індивідуально-відокремлена.
Хід уроку
Привітання. Налаштування учнів на доброзичливу обстановку в класі.
T: Good morning, pupils! Nice to see you!
Ps: Good morning, teacher! Nice to see you, too!
T: Today we have an unusual lesson because we have our guests.
Turn around and say “Good morning, teachers!”
Ps: Good morning, teachers!
T: Ok, take your seats.
Who is on duty today?
P1: I am on duty today.
T: Who is absent today?
P1: … is (are) absent today.
T: Thanks! Let’s begin our lesson!
T: Your homework was answer to the questions from the exercise 7 at page 85. Open your copybooks and show your works. (Для перевірки домашнього завдання вчитель збирає зошити наприкінці уроку)
Т: Today we’ll continue speaking about your favourite leisure time, practice using the Present Perfect Tense and you’ll make a mini-project about your classmates’ hobbies.
Уведення в іншомовну атмосферу
Робота у групах.
T: In groups make up a list of hobbies.
Робота з підручником (Впр. 1, с.85). Учні записують нові слова до словника.
Playing football – грати у футбол;
playing computer games – грати у комп’ютерні ігри;
collecting stamps – колекціонувати марки;
collecting coins – колекціонувати монети;
collecting badges – колекціонувати значки;
collecting stickers – колекціонувати наліпки (стікери);
making model cars – робити моделі машин;
travelling to other cities (countries) – подорожувати до інших міст (країн);
drawing pictures – малювати малюнки.
For reading you need a book.)
Hands up!
Hands up, hands down!
Hands on hips! Sit down!
Stand up!
Hands to the side!
Bend left, bend right!
One, two, three – hop!
One, two, three – stop!
Stand still!
Mini-project: A Class Survey
Questions/ Names |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
T: Complete the sentences with have or has.
T: Now, pupils, exchange your work and check the task.
Резервні вправи.
T: What was the topic of this lesson?
What new words have you learnt?
What hobby is the most popular in your class?
T: Today we had a big job. You worked hard. So your marks are …
For brains: 1-6 points – learn new words;
7-12 points – ex. 7, p.87 (write a story about your hobby).
For soul: draw a picture of your favourite hobby (if you wish).