Урок №28 8-А клас 07.12.2017
Тема уроку: Ланцюги живлення.
Мета уроку:
Навчальна: сформувати уявлення про ланцюги живлення, передачу енергії між організмами у ланцюгах.
Розвиваюча: розвивати логічне мислення, уяву, пам’ять.
Виховна: виховувати екологічну грамотність., уміння розумно та раціонально користуватися природними ресурсами в рамках сталого розвитку, усвідомлення ролі навколишнього середовища для життя
Корекційна: розвиток логічного мислення, через складання ланцюгів живлення та розв’язку елементарних задач з екології, закріплення дотримання пунктуаційних пауз.
Обладнання: зошити учнів, підручник, презентація, нетбук, ноутбук, телевізор, таблички, картки.
Індивідуальна робота з Капітон М., Гуменюком М., Слободенюком М.
ХІД УРОКУ |
Робота за екраном
Розвиток пам’яті, формування міжпредметних зв’язків хімія-біологія
Корекція мовлення під час читання вголос
Формування умінь і навичок сприймати звернене мовлення
Розвиток логічного мислення
Уточнення та збагачення словникового запасу учнів
СЛОВНИК Продуценти Консументи Редуценти |
|
І. Організаційний етап:
|
||
ІІ. Актуалізація опорних знань: Зараз у нас з вами урок біології, але щоб вивчити цю тему, необхідно пригадати хімію. Отже: Що таке органічні речовини? Наведіть приклади. Що таке неорганічні речовини? Наприклад? |
||
ІІІ. Мотивування до навчальної діяльності У Китаї в 1958 році знищили горобців, через те, що вони з’їдали багато врожаю пшениці. Але наступного року збільшення врожаю не було, бо гусінь та сарана з’їли пшеницю. Через два роки в країні настав голод. Владі довелось закупити горобців у інших країнах та завести до Китаю. Чому так трапилось? |
||
Тема уроку. «Ланцюги живлення» |
||
IV. Формулювання мети і завдань урок: На цьому уроці ми дізнаємось 1) з чого складається ланцюг живлення. 2) що таке потік енергії. |
||
V. Вивчення нового матеріалу Записали в зошити тему уроку: «Ланцюги живлення» Ланцюг живлення – переміщення енергії від одних організмів до інших. Всі організми можна розподілити на:
Звідки рослини отримують енергію?
Звідки ми отримуємо енергію?
На кожний наступний рівень переходить лише 10% енергії, інші 90% втрачаються. |
Індивідуальна робота учнів за картками та нетбуком по черзі. 1) запис у зошити з карток 2) робота за нетбуком дидактична гра «Хижак-жертва» |
|
VІ. Закріплення навчального матеріалу: 1. Скласти ланцюг живлення (розташувати фотографії): Трава – миша – змія – шуліка. Водорості – дафнії – карась – щука – людина. Де редуценти в цих ланцюгах? 2. Закінчіть речення (Слободянюк М., Гуменюк М.) 3. Хто такий вовк? Чому? (Капітон М.) |
||
VII. Оцінювання |
||
VIIІ. Домашнє завдання. 1. Опрацювати матеріал підручника стр. 228-229 2. Виконати завдання на с.232. |
.