КОНСПЕКТ УРОКУ З НАСТІЛЬНОГО ТЕНІСУ
Варіативний модуль:
|
«Настільний теніс» (6-ий рік навчання). |
Тема уроку: |
Удосконалення техніки подач і прийомів з різним обертом м’яча. Удари в одиночному і парному розрядах при навчальній грі настільний теніс.
|
Мета: |
сприяти удосконаленню прийомам техніки і тактики гри та формувати здорового, фізично-розвиненого здобувача освіти засобами настільного тенісу.
|
Завдання уроку: |
1. Дидактичні
2. Оздоровчі
3. Виховні
4. Розвивальні
|
Очікувані результати: |
здобувачі освіти повинні знати: комплекс вправ ЗРВ, спеціальної та фізичної підготовки, основні технічні та тактичні прийоми в різних розрядах та безпеку життєдіяльності; здобувачі освіти повинні вміти: виконати подачі та прийоми м’яча з різними обертами, різних ударів, а також використовувати тактичні комбінації одиночної і парної гри |
Місце проведення: |
спортивна зала. |
Обладнання |
тенісні столи, тенісні сітки, тенісні ракетки та м’ячі, тренажери |
Гасло уроку: |
Настільний теніс – це високоінтелектуальний вид спорту, який вбирає в себе витривалість стаєра, швидкість спринтера, гнучкість гімнаста, спритність та силу удару боксера, прогнозування та розум шахіста, гнучкість гімнаста та нервову систему космонавта! |
Умовні позначення:
|
|
СМГ |
|
ПГ |
|
ОГ |
|
ОМВ |
|
ОС |
|
ВП |
|
ОБС |
|
ЗСЖ |
|
ЗРВ |
|
ВКМ |
|
ЧССС |
ХІД УРОКУ
|
частина уроку |
зміст уроку |
дозування |
ОМВ |
||
ОГ |
ПГ |
СМГ |
|||
І. Підготовча частина (15 хв)
|
1. Організуючі вправи: - шикування; - привітання; - ознайомлення із завданнями уроку; - з’ясування самопочуття учнів; - вимірювання ЧССС; - візуальний контроль. |
1хв |
1хв |
1хв |
Перевірка наявності спортивної форми. Спрямування уваги здобувачів освіти на виконання завдань уроку. Оцінювання самопочуття (норма – 15 ударів за 10 с) та залучення медичної сестри до первинного огляду дітей, які виявили сумніви до власного здоров’я. Якщо підвищений тиск, то учні переходять в СМГ. |
2. Перевірка домашнього завдання з теоретичних відомостей |
1хв |
1хв |
1хв |
Учитель проводить опитування за допомогою тесту: 1. Який інвентар необхідний для гри в настільний теніс? 2. Самий складний удар у настільному тенісі? 3. Хто і коли вперше застосував «топ-спін»? 4. Як настільний теніс впливає на здоров’я людини? 5. Творче завдання. Жива статуя чемпіону України з настільного тенісу. |
|
3. Інструктаж з безпеки життєдіяльності учнів
|
1хв |
1хв |
1хв |
1. Виконувати вправи за командою вчителя. 2. Під час виконання імітаційних вправ бути на відстані один від одного на 1м; 3. При виконані технічних прийомів звернути увагу на обережність використання тенісної ракетки. |
|
|
4. Розминка |
|
|
|
|
Ходьба:
|
15с |
12с |
10с |
Стежити за поставою. |
|
|
15с |
12с |
10с |
||
|
15с |
12с |
10с |
Всі вправи виконуються фронтально з музичним супроводом. |
|
|
15с |
10с |
7с |
||
Повільний біг |
20с |
15с |
10с |
Біг в колону по одному |
|
Ходьба, руки в гору – вдих, руки вниз – видих. |
15с |
12с |
10с |
Відновлення дихання |
|
Вправи в русі:
|
12р, 25с |
12р, 25с |
10р, 20с |
Темп виконання середній |
|
|
16р, 30с |
12р, 30с |
10р, 25с |
Темп виконання середній |
|
|
16р, 30с |
12р, 30с |
8р, 30с |
Спину тримати прямою |
|
|
3стр 30с |
2стр20с
|
1стр10с
|
Просування уперед із зігнутими руками, стрибки можна чергувати з ходьбою |
|
Вправи в колі «Привітання сонцю» |
30с |
30с |
30с |
|
|
Груповий спосіб:
|
1хв |
1хв |
1хв |
Вправи виконуються за методом колового тренування. Перехід від однієї вправи до іншої по сигналу. |
|
|
1хв |
30с |
20с |
Стрибки на двох ногах 20 разів. На лівій – 15 разів, на правій – 15 разів, в присіді – 10 разів.
|
|
|
1хв |
1хв |
1хв |
І. ВП. Стійка – ноги нарізно, м’яч попереду, у руках внизу. 1-2. М’яч уперед-угору, ліву ногу назад на носок. 3-4. ВП. 5-8. Так само, але праву ногу назад – 5 разів, виконувати прогин.
ІІ. ВП. Сід – ноги нарізно. М’яч біля грудей. 1. Руки вгору. 2. ВП. 3. Рухи вперед. 4. ВП – 5 разів. Спина пряма, живіт підтягнутий.
ІІІ.ЗРВ з набивним м’ячем у парах. 1. Стійка - ноги нарізно, спиною один до одного, на відстані кроку, м’яч в руках у першого. Передача м’яча по колу. Перший, повертаючи тулуб ліворуч, передає м’яч другому. Той, прийнявши м’яч праворуч, повертає тулуб на 180 градусів і передає м’яч ліворуч. Виконувати 10 разів. |
|
|
1хв |
30с |
20с |
І. ВП. Стоячи спиною до стінки, торкаючись потилицею, лопаткою, сідницею. 1. Крок лівою, руки в сторони. 2. Приставити праву, руки вниз. 3-4. ОС. 5. Крок лівою назад. 6. Приставити праву. 7-8. ОС. Виконувати 4-5 разів у середньому темпі.
ІІ. ВП. Таке саме. 1. Присісти, торкаючись стінки, потилицею і спиною. Руки вгору (через сторони). Виконувати 5-8 разів у середньому темпі.
ІІІ. ВП. Стійка – ноги нарізно, руки на поясі. 1. Нахил ліворуч, права рука вгору. 2. ВП. 3-4. Так само, праворуч. Виконувати 4 рази у кожну сторону в середньому темпі. ІV. ВП. Вис на руках. Підняти коліно до грудей, держати 5-10 секунд (дівчата). Ноги підняти вгору – 5-10 секунд (хлопці). Навантаження на прес. |
|
|
Спеціально-фізична підготовка:
|
1хв |
40с |
20с |
Стегно піднімається паралельно підлозі, носок натягнутий на себе. Після прискорення ходьба для відновлення дихання. |
|
1 хв |
40с |
10с |
Стрибки вгору, піднімаючи ноги максимально до грудей. Прискорення: рухатися приставними кроками. Після прискорення ходьба для відновлення дихання. |
|
|
1хв |
40с |
20с |
При згинанні та розгинанні рук в упорі їхнє положення на ширині плечей. Прискорення: рух заднім ходом. Після прискорення ходьба для відновлення дихання. |
|
назад – ходьба. |
1хв |
30с |
10с |
Стрибки виконуються в такій послідовності: ліворуч, праворуч, вперед, назад із обертом навколо себе. Прискорення: чотири приставних кроки правим боком, чотири – лівим. Після прискорення ходьба для відновлення дихання. |
|
ІІ. Основна частина (28 хв) |
1. Імітаційні вправи біля столу |
|
|
|
Золоте правило тенісисту: спочатку грай і думай холодною головою та гарячим серцем, потім пружинними стрибучими як м’ячик ногами, а вже наостанок – миттєво як думка рукою. Імітаційні вправи виконуються біля столу: приставний крок по його довжині, імітація ударів – по ширині.
|
Вправа 1. Приставний крок. Імітація накату справа |
1 хв |
40с |
20с |
||
Вправа 2. Приставний крок вперед, назад. Імітація підрізки справа |
1 хв |
40с |
20с |
||
Вправа 3. Приставний крок. Імітація завершаючого удару зліва |
1 хв |
40с |
20с |
||
2. Підвідні вправи |
|
|
|
Імітація ударів з верхнім обертом на пляшці для удосконалення ударів м’яча 10-15 м’ячів. |
|
Вправа 1. Тренажер «Пляшка» |
1 хв |
1 хв |
1 хв |
||
Вправа 2. Тренажер «Колесо» |
1 хв |
1 хв |
1 хв |
Імітація ударів з верхнім обертом ракеткою зліва і справа по 30 ударів. |
|
Вправа 3. Тренажер «Гармата» |
1 хв |
1 хв |
1 хв |
Для удосконалення швидкості реакції великої кількості м’ячів, різних ударів в різні точки стола.
|
|
3. Естафета на чотирьох столах «Карусель» |
3 хв |
3 хв |
3 хв |
На чотирьох столах по 4 учні стоять в колону по одному і виконують поштовхів удар. Після цього пробігають кругом столу. Стають позаду колони і виконують завдання |
|
4. Техніко-тактична підготовка: А) виконання та прийоми різних подач з нижнім, верхнім та боковим обертом м’яча; |
2хв |
2хв |
2хв |
Подача – це головна зброя тенісиста. Кожному м’ячу необхідно свідомо придавати обертання. |
|
Б) гра різними ударами без втрати м’яча; |
2хв |
2хв |
2хв |
Грають ракеткою, а виграють головою. Спочатку займають позицію для виконання удару «голова, ноги», а потім виконати удар рукою. |
|
В) виконання плоского, короткого, атакуючого ударів; |
2хв |
2хв |
2хв |
Кожен удар виконується попереду тулуба гравця, а не збоку і не позаду. Кожний удар, по можливості, виконується у вищий точці відскоку м’яча. |
|
Г) виконання різновидів «топ-спінів», комбінації «трикутник», «вісімки»; |
4хв |
4хв |
4хв |
При контакті ракетки з м’ячем головне – не абсолютна швидкість руху ракетки, а величина прискорення. При кожному ударі тяжкість тіла переноситься з ноги на ногу і рух ракетки направлений вперед. |
|
Д) виконання вправ з великою кількістю м’ячів |
4хв |
4хв |
4хв |
Щоб перемогти опонента треба перемогти свої слабкі сторони. Краще атакувати, чим захищатися. |
|
Е) гра в одиночних, парних та змішаних розрядах |
5хв |
5хв |
5хв |
Тренування свого мозку через АТ: «Моє тіло розслаблене, легке, слухняне. Я зжата пружина. Мій настрій бойовий і повний спортивної злості. Вся моя увага на столі. Я граю тільки на результат». Настільний теніс самий перспективний вид спорту, який служить на благо здоров’ю. |
|
ІІІ. Заключна частина (2 хв) |
Перешикування в коло та виконання вправ на відновлення
|
30с |
30с |
30с |
Темп повільний, слідкувати за диханням. |
Підведення підсумків уроку |
1хв |
1хв |
1хв |
Діти промовляють кричалку: «Ми наш теніс полюбили! Це – здоров’я, успіх, сила! В ньому є у нас потреба! Кожен день займатись треба! Нова школа – сильні діти! Щастя всім у цілім світі!» |
|
Оцінювання |
30с |
30с |
30с |
Самооцінювання. |