План-конспект уроку в 1 класі складено на допомогу вчителям та вихователям, які працюють з дітьми з помірною розумовою відсталістю. Урок спрямований на розвиток усного мовлення, збагачення словникового запасу та вміння переказувати зміст прослуханої казки.
Тема: Українська народна казка «Колобок»
Мета. 1. Вчити дітей відповідати на запитання, відтворювати зміст
казки; збагачувати словниковий запас учнів.
мовлення.
Тип уроку: формування нових знань, умінь, навичок.
Обладнання: ТЗН, предметні малюнки, ілюстрації до казки, іграшки тварин, картки з цифрами.
Хід уроку
І. Підготовча частина
Вже дзвінок нам дав сигнал
Працювати час настав
Тож і ви часу не гайте,
Працювати починайте.
(Заєць, лисиця, вовк, горобець, ведмідь).
ІІ. Основна частина
Інь-інь-інь - прийшла осінь.
Ра-ра-ра - золота пора.
Та-та-та - листя зліта.
Са-са-са - яка краса.
1. Він із казки,він із пісні,
Зуби в нього,як залізні,
Капустину він гризе.
Зветься звір на букву “3”.(3аєць)
Довгий хвіст пухнастий має.
Їй на місці не сидиться,
А зовуть її ... (лисиця).
Взимку відсипається. (Ведмідь)
По полю гасає,
Всіх лякає,
Овечок хапає. (Вовк)
Фізхвилинка
Йшли ведмедики малі, нахилились до землі,
Потім встали, руки в боки і зробили три підскоки.
Потім розминали плечі, дуже сильні плечі у малечі.
Руки вгору, опустили, покружляли вліво, вправо,
Знову вгору, опустили і на килим тихо сіли.
Фізхвилинка
Трава — низенька-низенька,
Дерева — високі-високі,
Вітер дерева колише, гойдає,
То вправо, то вліво хитає,
То вниз пригинає.
Птахи летять, відлітають,
А учні тихенько на килим сідають.
2.3.4. Дидактична гра «Хто де живе?».
III. Заключна частина
3.2. Оцінювання.
1