До розробки уроку входить допоміжний файл-презентація, для демонстрації наочностей на мультимедійному проекторі чи інтерактивній дошці. Урок має практичне застосування та засвоєння матеріалу.
З А Т В Е Р Д Ж У Ю
Заступник з НМР
______Фаринюк Н.М.
ПЛАН УРОКУ
Тема:
«Робота з зображеннями у текстових документах. Побудова блок-схем.»
Навчальна мета: сформувати вміння працювати з графічними об’єктами у текстовому документі: вставляти, групувати, вирівнювати, переміщати, обертати та міняти розмір та положення відносно тексту; формувати навички роботи з текстовими документами.
Розвивальна мета:сприяти розвитку логічного мислення, комп’ютерній творчості та пізнавальних інтересів учнів; формувати в учнів уміння мислити та конструювати, удосконалювати навички роботи з текстовим документом.
Виховна мета: виховувати інформаційну культуру, естетичний смак та грамотність учнів, привчати їх до уважності, акуратності, дисциплінованості, посидючості; спонукати до активності; підвищувати загальний навчальний рівень.
Тип уроку: Комбінований урок, практичне застосування знань, умінь і навичок.
Обладнання та матеріали: Інтерактивна дошка, презентація, персональні комп’ютери з програмним забезпеченням Microsoft Office 2016.
Структура уроку
Хід уроку
І. Організаційний момент
Доброго дня!
Перевірка присутності учнів.
ІІ. Етап орієнтації
До комп’ютера ми ставимось, як до потужного інструмента для розвитку, навчання та творчості. І на кожному уроці ми займаємось розвитком комп’ютерної грамотності та підвищуємо рівень своєї інформаційної культури.
Мета уроку: навчитись працювати з графічними об’єктами текстового документа та створити документ з власними малюнком (блок-схемою).
ІІІ. Етап проектування
Повторення основного призначення текстового редактора та його можливостей:
Переглядаємо інструменти текстового редактора за допомогою мультимедійного проектора.
Запитання:
ІV. Етап навчальної діяльності
У документі можуть міститись не тільки фрагменти тексту чи таблиці, а й різноманітні графічні об'єкти.
Можна виділити такі:
Наше завдання : вставка в текстовий документ готових графічних зображень.
Додавання графічних зображень з файлів або з колекції кліпів виконують, використовуючи кнопки Рисунок (Графіка) групи Зображення на вкладці Вставлення.
Рисунок — це графічне зображення з файлу, а графіка (картинки) — це з колекції Microsoft Office.
Графічні зображення, вставлені в текстовий документ, мають певні властивості: розмір зображення, спосіб обтікання зображення текстом, колір, товщина та тип ліній контуру, спосіб розташування на сторінці і інше.
Вставка готових фігур в текстовий документ Текстовий процесор MS Word містить вбудований векторний графічний редактор, який дозволяє створювати нескладні графічні зображення з геометричних фігур, які поділяються на декілька груп: лінії, основні фігури, фігурні стрілки, фігури для формул, блок-схема, виноски, зірки та стрічки.
Для вставлення цих графічних зображень у текстовий документ використовують вкладку Вставлення —» групу Зображення —» Фігури —» для вставлення в документ геометричних фігур (прямокутників, овалів, ліній, зірок тощо).
Вставлену фігуру можна редагувати (змінювати розміри та нахиляти, використовуючи маркери розміру та обертання, копіювати, переміщувати, видаляти) і форматувати (змінювати товщину та колір ліній контуру, колір та спосіб заливки тощо).
Операції копіювання, переміщення, видалення цих графічних зображень у текстовому документі виконують відомими вам способами, назвіть їх ?
Очікувана відповідь: з використанням буфера обміну, сполучень клавіш, елементів керування стрічки.
Форматування графічних зображень виконують з використанням інструментів тимчасової вкладки Формат, яка автоматично з'являється після вибору рисунка на стрічці в розділі інструменти для зображення.
V. Робота на ПК.
Завдання. Створити блок-схему згідно зі зразком.
VI. Контрольно-оцінювальний етап.
А тепер розглянемо ваші роботи. Викладач переглядає, коментує та оцінює роботи учнів.
VII. Домашнє завдання робота
Підсумки уроку.
Учні дають відповіді на запитання викладача. Викладач узагальнює ці відповіді.
1. Що нового сьогодні дізналися?
2. Чого навчилися?
3. Що сподобалось на уроці, а що ні?
4. Чи виникали труднощі, які?