Урок з інформатики на тему "УПРАВЛІННЯ ПОКАЗОМ ПРЕЗЕНТАЦІЇ"

Про матеріал
Розгорнутий конспект відкритого уроку з інформатики з теми "УПРАВЛІННЯ ПОКАЗОМ ПРЕЗЕНТАЦІЇ" для 6 кл.
Перегляд файлу

ТЕМА. УПРАВЛІННЯ ПОКАЗОМ ПРЕЗЕНТАЦІЇ

Мета уроку:

  • навчальна: сформувати уявлення про налаштовуваність довільного показу презентацій, навчити учнів використовувати гіперпосилання та елементи управління в презентаціях, вміти  надрукувати  презентацію;
  • розвивальна: розвивати структурне мислення через установлення зв’язків між слайдами презентацій;
  • виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.

Очікувані результати: учні повинні вміти налаштовувати демонстрацію презентацій, використовувати на слайдах гіперпосилання та здійснювати друк презентацій.

Основні поняття: довільний показ, гіперпосилання, елементи управління, друк презентацій.

Обладнання: підручник, комп’ютер зі встановленим редактором презентацій MS PowerPoint, презентація.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Перевірка домашнього завдання; актуалізація опорних знань

Фронтальне опитування:

  1. Якою програмою користуємося для створення презентації? (MS PowerPoint.)
  2. Із чого складається презентація? (З слайдів.)
  3. За допомогою яких пристроїв можливо демонструвати комп’ютерну презентацію? (Проектор, мультимедійна дошка, спеціальна програма по локальній мережі.)
  4. Які об’єкти може містити слайд? (Текст, зображення, відео- та аудіо файли, діаграми, гіперпосилання.)
  5. Що таке гіперпосилання? (Гіперпосилання – це зв'язок одного слайда з іншим, з веб-сторінкою або певним файлом.)

ІІІ. Формулювання теми, мети й завдань уроку; мотивація навчальної

діяльності

Слово вчителя. Чи можна надрукувати на папері фільм або переглянути його від середини до початку? На відміну від перегляду відеокліпів слайдові презентації можна переглядати у довільному порядку, встановленому заздалегідь, а також друкувати їх на папері. Крім того, презентацію можна зробити інтерактивною за допомогою гіперпосилань, тобто такою, яка дозволяє доповідачеві чи глядачеві під час перегляду змінювати порядок перегляду матеріалу, розгортати приховану інформацію тощо.

ІV. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

План вивчення нового матеріалу

1. Довільні покази слайдів (слайд 3).

2. Використання гіперпосилань (слайд 4, 5).

3. Елементи управління в презентаціях (слайд 6).

4. Управління показом презентації (слайд 7).

5. Друк презентації (слайд 8).

V. Вправа для очей

VІ. Закріплення нового матеріалу

1. Робота з підручником. Опрацювання § 13 с.89  і обговорення відповідей на питання для самоперевірки.

2. Інструктаж з ТБ. Робота за комп’ютером (практична робота слайд 9). Виконання вправи 13 с.90

VІІ. Підбиття підсумків уроку

  • Про що нового ви дізналися?
  • Що корисного ви взяли із сьогоднішнього уроку?
  • Які труднощі виникли під час практичної роботи?
  • Виставлення оцінок за роботу учнів.

VІІІ. Домашнє завдання

1. Опрацювати § 13 с.83(підручник інформатика для 6 кл. ЗЗСО 2019р.: автор О.Бондаренко, В.Ластовецький, О.Пилипчук, Є.Шестопалов)

2. Виконати тестове завдання 13 із автоматичною перевіркою на сайті interactive.ranok.com.ua (за бажанням).

docx
Додано
1 січня 2023
Переглядів
138
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку