Тема. Алгоритми з розгалуженням (4 кл.)
Мета. сформувати поняття «алгоритм з розгалуженням», «повне» та «неповне» розгалуження, актуалізувати знання з теми «Алгоритм», вчити визначати алгоритми з розгалуженням, складати власні алгоритми, удосконалювати знання з теми шляхом виконання практичної роботи; розвивати мислення, пам'ять, уяву, виховувати культуру праці, інтерес до предмета.
Обладнання: підручник «Інформатика» М.М.Корнієнко, С.М.Крамаровська, І.Т.Зарецька, зошит з друкованою основою «Інформатика», навчальна програма «Скарбниця знань»
Хід уроку
І. Самовизначення до діяльності.
Перевірка готовності до уроку
ІІ. Вивчення психологічного стану учнів
ІІІ. Логічна розминка
Зошит с.43 з.5
Перевірка завдання.
ІV.Актуалізація знань.
«Мозковий штурм»
- Що таке алгоритм?
- Хто такий виконавець?
- Хто може бути виконавцем команд?
- Що таке команда?
- Складіть алгоритм «Придбання квитка на потяг»
- З чого складається поданий алгоритм? (З команд)
- Як виконуються дії в цьому алгоритмі?
Постановка проблеми.
Бесіда:
Оголошення теми і мети уроку
Отже, сьогодні будемо вчитися визначати новий вид алгоритмів.
V. Вивчення нового матеріалу
1.Робота в парах
2.Фізхвилинка.
3.Вивчення психологічного стану учнів протягом уроку.
4.Робота за підручником стр.116.
Читання статті «Дізнаємося про алгоритм з розгалуженням»
Завдання до читання:
Аналіз блок схеми
Перевірка сприйняття (робота в парах):
- Що таке алгоритм з розгалуженням?
- Складіть власний алгоритм з розгалуженням.
- Складіть словничок понять (алгоритм, алгоритм з розгалуженням, блок-схема, умова)
VI. Практична робота в навчальній електронній програмі «Скарбниця знань» розділ Алгоритми «Розгалуження»
VІІ. Підсумок уроку
VІІІ. Домашнє завдання стр. 116, 121, вивчити правила, скласти алгоритм з розгалуженням
ХІ. Вивчення психологічного стану на кінець уроку.