Урок з інтегрованого курсу Мистецтво 3 клас "Осіння краса"

Про матеріал
Ознайомлення учнів з поняттям «Повітряна перспектива» та зміни кольорів предметів залежно від розташування; розширення знання учнів про жанр – пейзаж; розвиток навичок колірного сприйняття, образного мислення, навчити учнів розпізнавати життєвий зміст музики ти вміти на елементарному рівні висловлювати враження від музичних творів, передавати у виконанні настрій і характер музики; розвивати відчуття пульсації; розвивати творчі здібності, фантазію, уяву, емоційність учнів; виховувати інтерес і любов до музики, пісні, творчої праці, бажання вчитися музики, уміння бачити і відчувати красу осінньої пори.
Перегляд файлу

 

Урок №5. Осіння краса. Повітряна перспектива. Слухання: Ф. Шопен «Осінній вальс». Ритмічні вправи.

 

Практичне завдання: Виконання: Т. Плескач «Осінь, осінь по землі крокує».

Малюнок за уявою: «Золота осінь в моєму селі»


Мета уроку: формування ключових компетентностей:

 

Вміння вчитися: організовувати своє робоче місце, планувати свої дії, доводити роботу до кінця; орієнтуватися в часі та раціонально його використовувати; самостійно виконувати практичне завдання; здійснювати самоконтроль і самооцінку.

 

Загальнокультурна компетентність:  роль мистецтва у житті, засвоєння художньої картини світу.

 

Громадська компетентність: бережливе ставлення до природи,

 

Соціальні компетентності: здатність до життєдіяльності в суспільстві; взаємодії та продуктивної співпраці з товаришами,

 

Спілкуватися державною мовою:: розвиток позитивного ставлення до рідної мови, визнання її ролі у власному та культурному збагаченні; уміння спілкуватися ( усно) рідною, державною , розуміти і бути зрозумілим в різних ситуаціях; вміння переконливо формулювати власні думки,

 

Здоров’язбережувальна компетентність: уявлення і поняття про здоров’я, здоровий спосіб життя та безпечну поведінку; усвідомлення здоров’я як вищої життєвої цінності; взаємозв’язок організму людини з природнім оточенням;

 

 

міжпредметна естетична компетентність: виявлення естетичного ставлення до мистецтва, вміння давати естетичну оцінкам творам мистецтва;

 

предметних компетентностей: ознайомити учнів з поняттям «Повітряна перспектива» та зміну кольорів предметів залежно від розташування; розширити знання учнів про жанр – пейзаж; розвивати навички колірного сприйняття, образного мислення, вчити учнів розпізнавати життєвий зміст музики ти вміти на елементарному рівні висловлювати враження від музичних творів, передавати у виконанні настрій і характер музики; розвивати відчуття пульсації; розвивати творчі здібності, фантазію, уяву, емоційність учнів; виховувати інтерес і любов до музики, пісні, творчої праці, бажання вчитися музики, уміння бачити і відчувати красу осінньої пори.

 

1. Обладнання:  мультимедійний комплект, ємність для води, фарби, ватні палички, зразки дитячих робіт з теми даного уроку, зошит для мистецтва, альбом для мистецтва, підручник Мистецтво інтегрованого курсу (Т.Є.Рубля, І.Л. Мед, Т.Л.Щеглова)

 

 

Тип уроку. Розширення та поглиблення знань і вмінь.

Техніка виконання. Живопис.

 

 

Методи і прийоми, використовувані вчителем на уроці: коментар, бесіда, демонстрування наочності та прийомів роботи з фарбами, організація процесу сприймання, пізнавальної та практичної діяльності учнів, прослуховування музичної композиції, стимулювання творчої активності учнів, педагогічне спостереження, індивідуальне консультування, порівняльний аналіз, евристичний метод (проблемного викладу), частково-пошуковий, репродуктивний (відтворюючий), інтерактивний метод «Мікрофон», технологія «Передбачення», поетична хвилинка, театралізація, Технологія «Уяви себе» ,Рефлексійна вправа «Дерево зростання».

 

Терміни і поняття (пейзаж, повітряна перспектива)

 

                                                Хід уроку.

І. Організаційна частина.

Створення позитивного психологічного клімату класу.

 

 Діти, станьте рівно, озирніться

Один одному посміхніться.

Якщо добре працювати-

Вийдуть гарні результати.

Тож не гаємо ми час,

Бо знання чекають нас!

Сідайте на місця.

ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.

1.Технологія  «Передбачення».

Послухайте уважно загадку. Проаналізуйте її і спробуйте здо­гадатися, про що йдеться. Ваша відповідь і буде темою сьогод­нішнього уроку.

Коли вона загляне в сад,

Наллється соком виноград,

І пізні яблука ранет

 Солодкі стануть, наче мед.

Як помандрує по гаях

З   чарівним   пензлем   у   ру­ках,—

Все розмалює на путі,

 Берізки стануть золоті!

 І ми її уклінно просим: —

Заходь  у гості,  щедра... (Осінь.) 

 

2.До нас на урок завітала дівчинка Осінь.

Осене наша, осене –
Золота господине,
Завітай на наш урок,
Тебе чекає кожна дитина.


(Стукіт у двері, заходить дівчина з кошиком, у якому різного кольору листочки).

Дівчина - Осінь: (співає)
Я – Осінь золота.
Прийшла вас привітати
І дітям принесла
Даруночків багато.

(Дівчинка Осінь роздає листочки з корзинки)


- Чарівна Осене, сядь і послухай, що ми знаємо.


(Дівчинка - Осінь сідає і починається Літературна стежина).

 

3.Поетична хвилинка
                  Що за чудо осіння палітра!

                  Сум і радість в пейзажі звучить.

                  Онде квітка остання розквітла,

                  Павутинка на вітрі тремтить.

                  Листя золотом щирим палає

                  Під осіннім промінням палким.

                  Вітерець між гілками зітхає,

                  Зачарований дивом таким.

                  Ну а небо – безмежне і синє,

                  Заворожує серце умить.

                  Подих вітру… і листя осіннє

                  Все летить, і летить і летить…

 

-Діти, які прикметники ми можемо підібрати до слова осінь?

Дівчинка-Осінь:

  • Молодці. Дякую, що все про мене знаєте. Принесла я вам свої осінні дари (ставить кошик), і йду далі працювати, адже у мене ще стільки роботи... (Учні дякують Осені).

IV. Робота над темою уроку

  1. Вступна бесіда.

Дійсно, осінь.. часто називають «чудо­вою», «замріяною», «золотою», «загадковою», «незбагненною». Щоразу осінь неповторна у своїй красі й витівках. А яка вона не­постійна! То ніжна і лагідна, то похмура і непривітна; то весела і життєрадісна, то мрійлива і пла­ксива.

Можливо, саме через це її не оминали і не оминають увагою по­ети, композитори і художники. За допомогою своїх специфічних за­собів вони передають красу осін­ньої природи. Для художника — це фарби, для письменника – слово, для композитора — звуки.

2. Прослуховування музичної композиції

 

 Заплющивши очі прослухайте музичну композицію Фредеріка Шопена «Вальс ля мінор» та уявіть осінню природу,

постарай­ся згадати красиві куточки природи нашої місцевості, які ви  спостерігали.

    Діти діляться своїми враженнями від почутого.

  • Які картини музика у вашій уяві викликала?
  • Що ви хотіли б зараз робити? (Слухати, як шурхотить листя під ногами,як шепоче листя на деревах, дивитися, як листя кружляє та падає і т. д.).
  • Які почуття викликала у вас почута мелодія? (Спочатку спокій, радість, бо ще тепло, потім смуток).

(Робота в зошитах)

 

 Вправа «Ми музиканти!» (Відтворити ритмічний малюнок пісні)

V. Фізкультхвилинка

 
(Хлопчик-вітерець вибігає, кружляючи, розкидає барвисті листочки і „відлітає". Діти збирають листочки і танцюють)

  • Поміркуйте, які кольори переважали влітку, а якими заповнена осіння природа?  
  • Розгляньте картини, як зобразили осінь художники?

 

Технологія «Уяви себе»

  •   Як ви думаєте, про що ці картина?
  •   Який це жанр образотворчого мистецтва?
  • Яка трава восени? (Пожовкла, висохла.)
  • Яке небо на картині? (Блакитного кольору, з білими хмарками.)
  • Якого кольору листя на деревах? (Листя на деревах жовто-багряно­го кольору.)
  • Чи всі дерева одягнені у золоте вбрання? (Ні, ялинки та сосни сто­ять зелені.)
  • Якою здається вода в річці? (Потемнілою, холодною.)
  • Як зображено сонце? (Художник показав, що сонце освітлює верхів­ки дерев. Але воно вже не гріє.)
  • Що видно на першому плані?
  • А що видно вдалині? (На задньому плані видно…...)
  • Зверніть увагу на зміну кольору з віддаленням від переднього плану.

 

  • Запам’ятайте правило (Повітряна перспектива- це…)

 

Робота в альбомах.

- Порівняйте колірні сполучення першого, другого і далекого планів. Визначте, як вони змінюються в залежності від плановості

  1. Практична діяльність учнів

(Повідомлення правил безпеки на уроці  мистецтва)

-Проекспериментуйте з фарбами. Отримайте колірні сполучення, які відповідають у різний час доби

 

Підсумок

 

1. Пригадаймо:

  • Із чим новим ми ознайоми­лися? (Слухали музичну композицію Фредеріка Шопена «Вальс ля мінор»)

  • Що навчилися робити?

 

 Рефлексійна вправа «Дерево зростання».

(зелений листочок – дуже сподобалось працювати на уроці, все вдалося,

Жовтий- сподобалось, але були труднощі,

Червоний – нічого не отрималось зробити)

 

 

 

 

Продовження теми Осіння краса. Повітряна перспектива. Слухання: Ф. Шопен «Осінній вальс». Ритмічні вправи.

 

Практичне завдання: Виконання: Т. Плескач «Осінь, осінь по землі крокує».

Малюнок за уявою: «Золота осінь в моєму селі»


 

__(2 година )______________

                                                Хід уроку.

І. Організаційна частина.

Створення позитивного психологічного клімату класу.

 

                      Всі сідайте тихо, діти,

                      Домовляймось не шуміти.

                      Тож гаразд, часу не гаєм,

                       І урок розпочинаєм!

ІІ . Повідомлення теми уроку

Ми продовжуємо вивчати тему : «Осіння краса»

Композитори складали пісні, оспівуючу красу осені.

 

Сьогодні ми ознайомимось з піснею Т. Плескач «Осінь, осінь по землі крокує».

 

ІІІ. Робота над темою уроку

 

  1. Прослухайте пісню.
  • Чи сподобалась вам ця пісня?

 

2. Розучування тексту пісні Т. Плескач «Осінь, осінь по землі крокує»

  • Станьте біля парт рівненько і заспіваємо гарненько.

 

 3.Виконання пісні Т. Плескач «Осінь, осінь по землі крокує».

3.Закріплення вивченого

IV. Фізкультхвилинка

V.Практична діяльність учнів

1.Повторення  правил безпеки на уроці  мистецтва

- Роботу розпочинати лише з дозволу вчителя!

- Використовувати інструменти тільки за призначенням!

-Користуватися прийомами роботи так , як показав вчитель!

- Тримати своє робоче місце у належному порядку!

2.Завдання для учнів

 Намалюйте за уявою свої враження від золотої осені в місті або селі. Оберіть стан природи та час доби, який допоможе вам найкраще передати задум

 

3.Приклад послідовності виконання практичної роботи

4. Малювання своїх вражень від золотої осені в місті або селі .

 

VІ. Підсумок уроку

-Продемонструйте власні малюнки

-Уважно розгляньте світлини. Розкажіть, які природні явища на них зображені. -Назвіть колірні сполучення, що передають певний стан природи та погодні умови

1. Пригадаймо:

  Що навчилися робити?

  • Яку пісню вивчили?
  • Що найбільше сподобалось?

Технологія «Незакінчене речення»

  • Я зрозумів, що можу ...
  • Для мене стало новим ...
  • Мене здивувало ...
  • У мене вийшло ...
  • Мені захотілося ..

 

     2.Аналіз учнівських робіт.

     3. Формувальне оцінювання малюнків

    4.Рефлексія

 ( вправа «Дерево зростання»)

 

 

doc
Пов’язані теми
Мистецтво, Розробки уроків
Додано
12 жовтня 2021
Переглядів
1966
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку