Урок з інтегрованого курсу "Я досліджую світ" "Рекорди Європи"

Про матеріал
Даний урок сприяє поглибленню та систематизації знання учнів про країни Європи, розширенню уявлення дітей про Європейський континент, ознайомленню з його місцезнаходженням, водами, що його омивають, розвиває мислення, сприяє формуванню національної свідомості, виховує повагу та дружбу між країнами.
Перегляд файлу

Тема . Рекорди Європи

Мета

Поглибити та систематизквати знання учнів про країни Європи, розширити уявлення дітей про Європейський континент, ознайомити з

його місцезнаходженням, водами, що його омивають, розвивати мислення, сприяти формуванню національної свідомості, виховувати повагу та дружбу між країнами.

Результати навчання

Наприкінці заняття учні:

показують Європу на карті світу;

розповідають про Європу як про континент;

називають деякі особливості Європи та європейських країни.

Обладнання і матеріали

Класна дошка і кольорова крейда або фліпчарт і фломастери;

Комп’ютер, доступ до інтернету, мультимедійний проектор (бажано), сигнальні картки, підручник « Я досліджую світ» Т.Воронцова, В.Пономаренко.

Інтеграція наскрізних вмінь у навчальний процес

Наскрізні вміння                      

Читати з розумінням

Висловлювати власну  думку усно й письмово

Критично й системно  мислити

Логічно обґрунтовувати позицію

Креативність

 

 

 

 

 

 

 

 

                                         Хід уроку

  1. Організаційний момент.

Ранкове коло (зворотний зв’язок, вступ до теми)

  1. Привітання

Доброго ранку, діти!

           Погляньте у віконечко. (Діти протягують руку).

           Чомусь сховалось сонечко. (Знизують плечима).

          А ми засвітимо сонечко. (Показують на себе).

          Таке велике сонечко. (Руки в сторони).

          Таке веселе сонечко. (Посміхаються один одному).

         Я – сонечко! (Показують на себе).

         Ти – сонечко! (Показують один на одного).

         Ми – сонечка! (Беруться за руки).

          Ми – світимося всі!

     Погода нам сприяє для продовження нашої подорожі по континентам планети

 

  1. Знайомство. Вправа «Моя улюблена країна»

Діти, вам необхідно по черзі передавати глобус, назвати своє ім’я, і сказати, яка із вивчених країн сподобалась найбільше і чому?

  1. Зворотній зв’язок
  • Яким був попередній урок? ( Цікавим)
  • Якою була перерва? (Веселою)
  • З яким настроєм ви прийшли на урок? (Показують смайлики)
  • Що ви очікуєте від уроку (Дізнатися багато цікавого, нової інформації…)
  • Чого ви хочете навчитися на уроці? (використовувати вже отримані раніше знання, продовжувати далі працювати в парі, в групі)
  • Отже, давайте підготуємо валізу для подорожі і попрацюємо з бортовим журналом.

ІІ .Актуалізація опорних знань

1.Новини дня.

2.Дитина дня.

3.Календар погоди.

   ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

-Діти, ви всі любите  подорожувати?

-Сьогодні я пропоную вам пригодницьку подорож деякими країнами. А ось в якій частині світу знаходяться ці країни, відгадайте анаграмму:

                                            роЄвпа

-Так, дійсно – це Європа. ( Показ на карті).

-Яку країну ми вивчали на минулому уроці?

-Так, ми вивчали Азію і продовжуємо свою подорож світом, вирушаючи до наступного континенту – Європи. А що саме ми будемо вивчати пропоную дізнатися прямо зараз.

- Пропоную розглянути в підручнику малюнок на с.108 та прочитати текст.

(читають діти план роботи на тиждень ланцюжком)

Запитання для обговорення:

-Які з перелічених слів ви вже знаєте?

-Що вас найбільше зацікавило з того, що ви дізнаєтесь цього тижня?

ІV. Вивчення нового матеріалу.

1.Бесіда «Рекорди Європи»

-Прочитайте, будь ласка, текст і розгляньте карту Європи у підручнику на с. 109.

2.Запитання для обговорення

-Ми пролітаємо над Європою. Які океани і моря її омивають?

-Яку ви бачите найменшу державу світу? Де вона розташована?

(Так, Ватикан найменша держава світу і вона розташована в Європі)

-Діти, ми пролітаємо над різними країнами. Послухайте, як вітаються з нами діти різними мовами країн Європи.  Ми виховані діти і тому всі разом голосно привітайтесь у відповідь також різними мовами.

3.Вправа «Вітання»

Італійська — Buon giorno! (бон жорно)

Французька — Bonjou r (бонжур)

Польська — Dzien dobry (джен добрий)

Норвезька — Hei (хай)

Німецька — Guten tag (гутен таг)

Чешська — Ahoj (ахой)

Румунська — Hi (хай)

4.Фізкультхвилинка

Пропоную вам  виконати танок, який є традиційним танцем іспанського

народу під назвою «Тарантела».

https://drive.google.com/file/d/18V4Y94cb9cxH0fvIuzJWuy8IzuwzPt8O/view

5.Перегляд відео Континент Європа

-Наша подорож продовжується. Погляньте відео чим ще особлива Європа. https://www.youtube.com/watch?v=F3gPtuXvSxA

-Діти, наприкінці відео будуть тестові завдання. Для цього вам знадобляться цеглинки лего синього, зеленого та червоного кольорів.

Повторіть почуте з відео своїми словами.

- Подорож наша закінчується і ми повертаємось на Україну . А чи знали ви, що наша країна – найбільша європейська держава серед тих, чия територія повністю лежить в її межах?

  6.Фізхвилинка:

                   Ми крокуєм, ми крокуєм,

                   Ми країнами мандруєм

                   Ось побачили Карпати:

                   Як вершини нам дістати?

                   Заглядаємо в озерця-

                   Не торкнутися нам денця!

                   Далі ми йдемо поважно,

                   Шлях долати нам неважко.

                   Порівняйтесь, усміхніться,

                   Батьківщині поклоніться

                   За щасливі дні в любові,

                   За пісні за колискові.

                   Кругом себе обкрутіться

                   Раз присядьте, два присядьте,

                    На місця тихенько сядьте.

7. Гра «Так чи ні?»

- Я буду показувати малюнки із зображенням різних предметів, явищ. Якщо вони якимось чином стосуються нашої держави, ви показуєте зелену цеглинку лего, якщо ні –червону.

(  +Т.Шевченко, тризуб, вишиванка, калина, прапор, Київ, Дід Мороз зі Снігуронькою.

-Ейфелева вежа, Колизей, Санта Клаус, прапор ЄС).

Висновок.  Так, прапор ЄС  не є символом нашої держави, але Україна з її культурною спадщиною достойна зайняти гідне в Європі місце. У нас спільні з Європою ідеали.

  V. Підсумок уроку.

  Підсумкові завдання (зворотний зв’язок, рефлексія, релаксація)

- Наша подорож підходить до завершення. Сподобалось подорожувати?

В яку  країну Європи  ви хотіли б повернутися і побувати там ще раз? Чому?

 - Ви другокласники - маленькі громадяни нашої країни. На вашу думку,             

    що ви можете зробити, щоб Україна була дійсно європейською   

    державою?

          ( Учні кольоровими фломастерами записують свої думки на                              

             аркушах і  прикріплюють біля карти України)

-Підростаюче покоління - майбутнє нашої країни. Ви діти не просто   

  України, а діти європейської родини. А в родині повинні панувати мир 

   і злагода, достаток і радість. Чого я і вам всім бажаю.

Рефлексія

Вправа «Енергізатор»

-Якщо ви вважаєте,що кожен повинен любити і піклуватись про свою Батьківщину, - сплесніть у долоні.

-Якщо ви згодні з тим, щоб рухатися вперед, потрібно не лише любити свою країну, а й знати і поважати інші держави, вивчати їх досвід, - візьміться за руки і підніміть їх вгору.

-Якщо ви знаєте,що треба берегти довкілля, економити чисту воду,-дайте один одному руку.

-Якщо ви впевнені,що треба з повагою ставиться до герба, прапора і гімна будь-якої країни, встаньте.

- Якщо ви задоволені  тим, як працювали на уроці, поплескайте в долоньки.

- Всі разом гучно промовте: «Подорож розпочалась, ми великі молодці». Поаплодуйте собі та одне одному.

 

docx
Додано
25 квітня 2021
Переглядів
1012
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку