Урок з іспанської мови "Хороші манери за столом"

Про матеріал

Урок з іспанської мови у 7 класі "Хороші манери за столом", мета якого поглибити знання з теми "Харчування"; ознайомити та активізувати граматичний матеріал Imperativo Negativo, а саме дієслів sentarse, colocar, jugar, pedir.

Перегляд файлу

Херсонська спеціалізована І – ІІІ ступенів школа № 54 з поглибленим

вивченням іспанської та інших іноземних мов

Херсонської міської ради

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Матеріали до фестивалю педагогічної майстерності з теми

«Формування культури усного та писемного мовлення

на різних етапах вивчення іноземних мов як важливий фактор готовності учнів до взаємодії із соціумом

в умовах європейської інтеграції»

 

 

Урок іспанської мови в 7 А класі з теми:

«Хороші Манери за столом»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                        Вчитель  іспанської мови,

                                                       Фотєєва Ю.В.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2017/2018 навчальний рік

 

Тема: Практика говоріння Хороші манери за столом”.  ММ.

Цілі:

Освітні:        - повторити й активізувати лексику загальної теми;

                      - розвивати та тренувати монологічне мовлення;

                      - ознайомити та активізувати граматичний матеріал Imperativo Negativo, а саме дієслів sentarse, colocar, jugar, pedir

Практичні:  -  розширити словарний запас з теми «Харчування»;

                      - розвивати вміння говорити іноземною мовою;

                      - закріпити вивчений граматичний матеріал Imperativo Negativo

Розвиваючі:  - розвивати мислення, пам'ять;

                      - сприяти розвитку мовної здогадки;

                      - розвивати комунікативні навички

Виховні:        - сприяти формуванню умінь та навичок «поведінки за столом»;

                      - прищеплювати любов до праці

Обладнання: підручник Hola Espanol 7, В Редько, В. Береславська; роздатковий матеріал ( таблиці дієслів, кросворд, правила поведінки за столом, тест); малюнки.

 

Схематичний план уроку

 

І

Початок уроку

10

1

Організаційний момент (привітання, повідомлення теми уроку та ходу уроку)

2

2

Повторення вивчених ЛО

3

3

Закріплення опорних знань

5

ІІ 

Основна частина уроку

30

3

Введення нового граматичного матеріалу

6

4

Закріплення нового граматичного матеріалу. Складання виразів.

6

5

Подання правил поведінки за столом. Ознайомлення.

6

           6    

Розвиток ММ

6

7

Виконання граматичного тесту

6

ІІІ

Заключна частина уроку

5

8

Підведення підсумків. Оцінювання.

2

9

Повідомлення домашнього завдання.

3

 


Хід уроку

 

Етап. Мета. Прийом.

Зміст

Етап 1. Організація класу.

Мета: оголошення теми, цілей уроку.

Прийом: вступне слово вчителя.

 

 

M: ¡Buenos días, chicos! Me allegro de veros. ¿Cómo estais?

AL:  ¡Buenos días, profesora! Estamos bien.

M: ¡Tomad vuestros asientos para empezar nuestro trabajo!

P:  Hoy hablamos sobre “Los Buenos modales”, ¿ Sabeis, que son (los Buenos modales)?

AL:  ¡No, no sabemos!

P:  Yo explico, los Buenos modales son actos de respeto que cada persona tiene hacia los demás. Pero, hoy hablamos sobre “los Buenos modales en la mesa”. También recordamos Imperativo Negativo y aprendemos algunos verbos que tienen sus particularidades.  ¿ Estais listos?

AL:  ¡Sí, estamos listos!

 

Етап 2. Повторення вивчених ЛО. 

Мета: активізувати лексичні навички

Прийом: хороше повторення за вчителем.

 

 

 

 

 

M:  Entoces, empezamos. Chicos, vamos a recordar los vocabulos de los utensilios de la cocina. Podeis abrid vuestros vocabularios pero, hay que repetir después de mi. ¿esta claro?

AL:  ¡Sí, esta claro!

M: Empezamos, El cuchillo – чайна ложка, la tapa - кришка, la tetera - заварник, el abrelatas - відкривач, la cuchara - ложка, el vaso - стакан, la caldera- чайник, el abreborellas - відкривач, la lata – консервна банка, la botella - бутилка, la batidora – міксер- збивач, el tenedor - виделка, el plato de postre блюдце для десерту, el cuchillo - ніж, las cerillas - сірники, la taza - чашка, la cacerola - кастрюля, el tazón - миска, el plato - тарілка, la sartén - сковорода. ¿ Recordais, estas palabras?

AL:  ¡Sí, recordamos!

 

Етап 3 - 4. Закріплення опорних знань

Мета: активізувати та тренувати вивчені ЛО

Прийом: розв’язання кросворду

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M: Para consolidar las palabras hay que hacer crucigrama. Tomamos un lapis y rellenamos el crucigrama (chicos rellenan). Vale, ¿Estais listos? Y primero dibujo es… 1. Tetera ¡ESTA ESTRELLA TE ayuda recibir la nota! (dar una estrella a chico(a)) 2. Tapa 3. Cucharillo 4. Abrelatas 5. Cuchara 6. Vaso  7. Caldera 8. Abrebotellas 9. Lata 10. Botella 11. Batidora 12. Tenedor 13. Plato de postre 14. Cuchillo 15. Taza 16. Cerillas 17. Cacerolas 18. Platos 19. Tazón 20. Sartén ¡ Muy bien, chicos!

Етап 5. Введення нового граматичного матеріалу.

Мета: ознайомити учнів з дієсловами sentarse, jugar, colocar, pedir в Afirmativo Negativo

Прийом: читання правила та пояснення учнями

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M: ¿Chicos, sabemos que es Imperativo Negativo?

AL:  ¡Sí, sabemos!

M: ¿Sí? Yo no recuerdo, auydadme, por favor… ¿Que es? Y decidme ejemplosНе відчиняй вікно ( No abras la ventana), не пишіть в підручнику (No escribais en el libro), не дзвони мені( No me llames). Перед вами є таблиця з дієсловами, які мають особливості в відмінювані на Imperativo Negativo. Такі дієслова як: jugar, sentarse, colocar, pedir. ¿ Todo esta claro?

AL:  ¡Sí!

M: Тоді на закріплення дієслово “servir – подавати на стіл”, як ви думаєте яке відмінювання в Imperativo Negativo воно буде мати?

AL:  tu – no sirvas, vosotros – no sirvais, vd – no sirva, vds – no sirvan

M: (Una estrella para ti) Gracias. Утворіть мені вирази з поданими дієсловами.

AL:  No juegues aquí, no coloquies el libro en mochilla, no pidas ayudano te sientas aquí.

M: (Una estrella para ti) Gracias.

 

Етап 6. Подання правил поведінки за столом. Ознайомлення.

Мета: сприяти формуваню умінь та навичок «поведінки за столом»

Прийом: читання правил

 

 

 

 

 

 

 

 

M: Hoy, conocemos con “las reglas de los Buenos modales en la mesa” Cada de vosotros tiene una tabla de esas reglas. Vamos a leer. ¿ Estan claras? Preguntas:

1. ¿Juegas con los cubiertos a la mesa? – No, nojuego con los cubieertos a la mesa

2. ¿Gritas a la mesa? – No, no grito a la mesa

3. ¿Te sientas a la mesa en la pajama? – No, no me siento a la mesa en la pijama

 

Етап 7. Розвиток ММ

Мета: розвивати та тренувати монологічне мовлення; розвивати вміння говорити іноземною мовою

Прийом: поради учням щодо поведінки за столом

 

 

 

 

 

M: Давайте представимо на декілька хвилин, що кожен із вас вчитель. Порадьте, вашим учням як треба поводитися за столом. В даний момент ви перероблюєте правила поведінки за столом на форму Vosotros. У вас є декілька хвилин. ¿Estais listos? Lee, por favor.

   1. No griteis a la mesa 2. No colloquies los codos sobre la mesa 3. No bebais del vaso sin limpiartela boca con una cervilleta 4. No juegueiscon los cubiertos a laa mesa 5. No pidais las cosas sin decir “por favor” y “gracias” 6. No te levanteis hasta que todos terminen de comer 7. No te senteis a la mesa en pajama.

Етап 7. Виконання граматичного тесту

Мета: закріпити вивчений граматичний матеріал Imperativo Negativo

Прийом: вибрати одну правильну відповідь із двох

M: Teneis una carta con tarea: Elige una respuesta adecuada (a o b), hay que recordar las terminaciones de Imperativo Negativo. Gracias por tu respuesta.

 

Етап 8. Підведення підсумків . Оцінювання.

         M:  Chicos, decidme por favor: ¿ Que verbos en imperativo negativo  habeis recordado? ¿ Que reglas has recordado bien?

         M:  Chicos, hoy habeis trabajado muy bien. Gracias por vuestro trabajo. Y vamos a recibir unas notas.

 

Етап 9. Повідомлення домашнього завдання.

       M:  Tarea de casa: Ejercicio 8, página 43. Hay que traducir al español. Usa los verbos en imperativo negativo.

 

 

 

 

Las reglas de los buenos modales

1

No grites a la mesa

 2

No coloques los codos sobre la mesa

 3

No bebas del vaso sin limpiarte la boca con una servilleta

 4

No juegues con los cubiertos a la mesa

 5

No pidas las cosas sin decir “por favor” y “ gracias”

 6

No te sientes a la mesa sin pajama

 7

No te levantes hasta que todos terminen de comer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          

1. Elige una respuesta correcta

  1. No (correr/tú) ________ en el pasillo.

a. corra

b. corres

  1. No (ir/tú) ________ a la fiesta, será muy aburrida.

a. vayas

b. vayan

  1. No (salir/vosotros) _______ hasta que yo regrese.

a. salgas

b. salgais

  1. No (sentarse/vosotros) _______ aquí.

a. os sientes

b. os sentais

  1. No (levantarse/vosotros) ________ demasiado tarde.

a. os levanteis

b. os levantes

  1. No (abrir/tú) _________ la ventana, hace frío.

a. abrais

b. abrais

  1. No (escribir/tú) ________ sobre la mesa, es de mala educación.

a. escriba

b. escribas

  1. No (hablar/vosotros) _______ en clase, respetad a la profesora.

a. hableis

b. hablais

  1. No (darle/vosotros) ________ la dirección a ningún desconocido.

a. le deis

b. le dais

  1. No (entrar/vosotros) ________ sin llamar la puerta.

a. entreis

b. entras

  1. No (subir/tú) ________ el volumen del estereo cuando es de noche.

a. subas

b. subeis

  1. No (gritar/tú) ________, te oigo bien.

a. grites

b. gritas

  1. No (molestarme/vosotros) _______, estoy ocupado.

a. me molesteis

b. me molestes