|
Конспект уроку з літературного читання 4 клас
|
Тема: А. Костецький «У сузір’ї Гончих Псів»
|
ЛОЗУВАТСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
КРИВОРІЗЬКОГО РАЙОНУ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ФІЛІЯ ЛОЗУВАТСЬКА ГІМНАЗІЯ
ЛОЗУВАТСЬКОГО ЛІЦЕЮ ІМЕНІ Т.Г.ШЕВЧЕНКА
Вчитель : Стрибайло Т.Б.
Тема. Анатолій Костецький «У сузір’ї Гончих Псів».
Мета уроку:
-
вчити аналізувати прочитане; удосконалювати навички правильного, свідомого і виразного читання;
-
удосконалювати навички свідомого, виразного читання, роботи з текстом;
-
розвивати зв’язне мовлення, критичне мислення, творчу уяву;
-
виховувати інтерес до читання віршованих творів.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Обладнання: презентація, паперові зірочки різного кольору.
Хід уроку
І. Організація класу до роботи.
1. Забезпечення емоційної готовності до уроку.
Вправа «Щира посмішка». Вчитель говорить – діти відтворюють слова рухами:
-
Хто прийшов із гарним настроєм – рукою махніть.
-
Хто чує мене – головою кивніть.
-
Хто найвеселіший – ви всім усміхніться і посмішкою побажайте всім гарного настрою.
2. Фонетична розминка.
- Виконаємо з вами фонетичну розминку.
-
Вправа «Озвучте малюнок».
-
Читання скоромовки.
Завірюха залетіла,
Замести усе хотіла.
Загула, заметушилась,
За пагорби зачепилась. (Прочитати очима - повільно, напівголосно – швидше, вголос - швидко,)
ІІ. Актуалізація знань.
Гра «Пароль»
-
Невеликий поетичний твір, який відзначається особливим ритмом, найчастіше – римуванням рядків, це - … (вірш)
-
Співзвучне закінчення слів у віршованих рядках, це - …(рима)
-
Твори, у яких розповідається про незвичайні події, які неможливі у повсякденному житті, називають … (фантастичними)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
-
Відгадування загадки.
Поле не міряне, вівці не лічені, пастух рогатий. (небо, зорі, місяць).
-
Цікавинка для допитливих.
-
Ще в давнину люди помітили, що яскраві зорі утворюють скупчення, які назвали сузір’ями, Спостерігаючи за сузір’ями, люди уявляли різноманітні фігури і давали їм назви, наприклад: Андромеда, Персей, Велика Ведмедиця.
-
Рефлексія.
-
У вас є зірочки, це допоможе вам назбирати зірочок, щоб створити своє сузір’я.
Синя зірочка – відповідь правильна, повна, розгорнута.
Жовта зірочка – відповідь правильна, але потрібне доповнення.
Червона зірочка – відповідь гарна, але є неточності.
-
І від того, як ви будете працювати на уроці, буде залежати розмір вашого сузір’я.
IV. Опрацювання навчального матеріалу.
-
Прочитаємо назву фантастично – новорічної пригоди, яку написав Анатолій Костецький
«У сузір’ї гончих псів».
Вправа «Передбачення»
-
За назвою спробуйте передбачити, про що буде йтися у творі?
-
Слухання вірша «У сузір’ї гончих псів»
-
Про що йдеться у творі?
-
Чи справдилось ваше передбачення?
-
Словникова робота. Прочитай правильно.
-
Читаємо разом. (Читання тексту).
-
«Поміркуй»
-
До якого жанру належить прочитаний твір?
-
Чому автор назвав описану пригоду фантастичною?
ФІЗХВИЛИНКА
-
Досліджуємо текст.
-
Хто герой-оповідач у творі? Про що він мріяв?
-
Коли і куди хлопчик здійснив подорож? Розкажи, як він туди потрапив? Кого він там побачив?
-
Що в тексті сказано про те, чому на планеті було так багато різних цуценят?
-
Породи яких песиків бачив герой твору на планеті?
-
Чим закінчилася пригода?
-
Які слова свідчать про те, що головний герой дуже зрадів подарунку?
-
Знайди і прочитай опис цуценяти.
-
«Знайди відповідність» Добери синоніми до слів.
-
Технологія «Мозковий штурм»
-
Які епізоди твору здались тобі найцікавішими?
-
Про щоб ти запитав у хлопчика, якби з ним зустрівся?
-
Аналізуємо разом.
-
Користуючись текстом, прослідкуй, як змінювалися почуття головного героя впродовж пригоди?
Спочатку – жах.
Потім – розгублення, подив, надію.
В кінці пригоди – щастя, радість.
ГІМНАСТИКА ДЛЯ ОЧЕЙ
-
Дослідницько – пошукове завдання.
-
Знайти інформацію про те, чи існує насправді сузір’я Гончих Псів.
-
Виразне читання вірша. Конкурс декламаторів.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
-
Робота з репродукцією картини .
-
Розгляньте картину відомої української художниці Катерини Дудник.
-
Кого ти бачиш на картині? Чи можна їх назвати друзями?
-
Де зараз знаходяться друзі?
-
Прочитай назву картини. Що означає «Разом цілий рік»?
-
Як це відображено на картині? Знайди ознаки кожної пори року.
-
Які почуття викликає у тебе ця картина?
-
Робота із хмарою слів.
-
Користуючись хмарою слів, виберіть, на вашу думку, слова , які характеризують друга.
-
Технологія «Знайди пару» (Робота з прислів’ям)
Людина без друзів,…
Без вірного друга - …
Справжній друг …
Друга шукай,…
… а знайдеш – тримай.
… велика туга.
… мов дерево без коріння.
… пізнається в біді.
-
Складання сенкану до слова «Друг».
-
Мікродискусія «Обери позицію»
-
Кого можна назвати справжнім другом?...
VI. Рефлексія.
-
Чи здійснилась мрія хлопчика у Новорічну ніч?
-
Складання сузір’я.
-
Підрахуйте кількість зірочок за кольорами. Визначте якого кольору зірочок у вас більше. Оцініть свою роботу на уроці.
-
З листочків, які ви отримали протягом уроку складете своє сузір’я.
-
ДЗ.
Виразно читати вірш. Твір – роздум «Який він, мій друг?»
Ось і уроку кінець.
Хто працював – молодець!
За роботу – по заслузі!
Щиро дякую вам, друзі!