Урок з літературного читання і образотворчого мистецтва у 4 класі на тему "Василь Сухомлинський «Восени пахне яблуками».Прислів’я. Опис картини К.Білокур "Богданівські яблука""

Про матеріал

Розробка інтегрованого уроку з літературного читання і образотворчого мистецтва у 4 класі на тему : "Василь Сухомлинський «Восени пахне яблуками».Прислів'я. Опис картини К.Білокур « Богданівські яблука»"

Перегляд файлу

Розробка інтегрованого уроку

з літературного читання і образотворчого мистецтва  у 4 класі

 

 

Тема уроку:

                      Василь Сухомлинський «Восени пахне яблуками».

                      Прислів’я. Опис  картини К.Білокур « Богданівські яблука».

 

 

Мета уроку:    Вдосконалювати навички  свідомого виразного читання

                          художніх творів; вміння розрізняти засоби художньої  вираз-

                          ності; вчити аналізувати прочитане, висловлювати свої почут-

                          тя, враження від картин художника; розвивати зв’язне

                          мовлення; виховувати естетичне сприймання навколишнього

                          світу, любов до прекрасного та рідного краю.

 

 

 

 

Обладнання:  Портрети В. Сухомлинського, К. Білокур, репродукція картин      

                          К. Білокур «Богданівські яблука».  

 

 

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент

 

Видумуй, пробуй, твори!

Розум, фантазію прояви!

Активним і уважним будь

І про кмітливість не забудь!

 

ІІ. Перевірка домашнього завдання

 

Гра  « Хто краще?»

Конкурс на краще виразне читання вірша напам’ять В. Сосюри «Як не любити той край».

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

      Повідомлення теми і мети уроку

 

- Відгадайте загадку.

       Сумно у гаях блукає,

       Жовті шати одягає.

       Золотисту стелить постіль -

       Жде сестрицю білу в гості. (Осінь)

 

- Сьогодні наш урок присвячений порі року, яку, мабуть чи не найбільше оспівано і художниками, і композиторами, і, звісно ж, майстрами художнього слова. На уроці ми поринемо у чарівну красу осені за допомогою твору художньої літератури і живопису.

 

ІV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

 

  1. Гра « Рибки»

Самостійне мовчазне читання тексту оповідання учнями.

  • Чи сподобалося вам оповідання?
  • Що ви уявляли, читаючи його?
  • Який настрій воно у вас створило?
  • Які почуття викликало?

 

  1. Словникова робота

Читання колонок слів  «луною» за вчителем

День                                тече

Джмелі                            замовк

Цвіркун                           заспівав

Сполоханий                    спалахнула

 

  • Прочитайте слова з мякими приголосними звуками.
  • У яких словах букв більше, ніж звуків?

 

  1. Робота в парах.   Підготовка до виразного читання оповідання
    • У якому темпі, з якою силою голосу будете читати оповідання?
    • Де зробите найдовшу паузу?
    • Які слова виділите голосом при читанні?

 

  1. Виразне читання оповідання учнями
    • Про яких мешканців осіннього саду розповідається в оповіданні?
    • Хто ласував солодким яблуком?
    • Чому злякався цвіркун?
    • Чим на вашу думку може ще пахнути осінній сад?
    • Чи доводилося вам відчувати подібні запахи?
    • Чому ваше селище має назву Сад?

 

  1. Робота в парах. Гра « Утвори пару»

Джмелі                         пролетів

Яблуко                         тече

Сік                                пахнуть

Цвіркун                        літають

Птах                              впало

Зірка                              виплив

Місяць                          заспівав

Яблука                          спалахнула

 

  1. Фізкультхвилинка

 

  1. Робота над картиною Катерини Білокур « Богданівські яблука»

 

      8. Гра « Уяви собі»

 

Уявіть,що ви прийшли в сад.

- Які звуки можна почути в саду?

- Які кольори побачити?

- Які запахи можна відчути?

 

 

9. Презентація зображення саду в різні пори року.

 

Саме такими садами милувалася художниця Катерина Білокур.

Послухайте розповідь про автора картини «Богданівські яблука».

.

Ознайомлення з картиною К.Білокур « Богданівські яблука».

  • Як ви гадаєте, чому саме таку назву дістала ця картина?
  • Метод « Прес»
  • Я вважаю…
  • Тому що…
  • Отже …

 

 

    10.  Словникова робота

 

Живопис- вид образотворчого мистецтва.

Натюрморт- картина, на якій зображені предмети побуту, квіти, овочі та фрукти.

Пастельний- неяскравий колір, забарвлення.

Пейзаж – картина із зображенням краєвиду.

Портрет - мальоване, скульптурне або фотографічне зображення людини.

Репродукція – картина, малюнок, відтворені поліграфічним способом.

 

 

 

   11. Аналіз змісту репродукції картини

     - Мовчки розгляньте картину, запам’ятайте всі предмети, які намалював художник: хустка, яблука, гілля яблуні, яблуневий цвіт, синички, листя , небо;

- Визначте , до якої мистецької групи належить репродукція: пейзаж, натюрморт, портрет;

- Зверніть увагу на те, що зображено на передньому плані картини   (передній план картини- те, що зображено ближче до глядача,  у центрі картини) : хустка, яблука, яблуневий цвіт;

       -  Зверніть увагу на те, що зображено на задньому плані картини:                         

      небо, синички, яблуневе гілля;

  • Розгляньте предмети, що зображені на правому плані репродукції (правий план – те, що зображено справа на картині) : яблука, хустка, яблуневе гілля;
  • Зверніть увагу на предмети, що зображені на лівому плані репродукції  (лівий план - те, що зображено зліва на картині):синички, яблуневий цвіт, гілля яблуні;
  • Зверніть увагу на гаму кольорів , які використала художниця.

 

12. Добір опорних слів та виразів.

 

      Хустка – велика, картата, синьо-фіолетова, ніжно-лілова.

      Цвіт яблуні – рожевий, ніжний, привабливий.

      Пташки – веселі, жовтогруді, співучі, метушливі.

      Яблуня – щедра, розлога, родюча, багата.

      Небо – високе, блакитне, чисте, прозоре, безхмарне.

      Зелень – ясна, ніжна, світло-зелена, чиста.

 

13. Словесний опис картини учнями.

 

V. Підсумок уроку

 

     Гра «Котись, котись яблучко»

     (Діти стоять у колі. Вчитель ставить запитання. Відповідає той, хто         

      Отримав яблуко.)

  • Яку картину ми розглядали?
  • Хто створив цей взірець мистецтва?
  • Чому саме так названо картину?
  • Що зображено на картині?
  • Що видно на задньому плані?
  •  Які почуття передала художниця?
  • Яке враження справила на вас картина?

VІ. Домашнє завдання

    Скласти коротку розповідь за одним із прислів’їв, поданих у підручнику

    (с. 62 – 63).  

doc
Додано
14 січня 2019
Переглядів
1026
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку