Тема уроку : Число і цифра 3
Мета : дати поняття « число і цифра 3» ; учити співвідносити кількість предметів і цифру ; порівнювати числа в межах трьох , використовувати відповідні знаки ; учити писати цифру 3 ; формувати навики лічби ; розвивати логічне мислення ; виховувати бережне ставлення до довкілля .
Обладнання: цеглинки Лего , аркуші із завданнями
Тип уроку : комбінований
Хід уроку
I.Організація класу . Психологічне налаштування
Загадка
Повзун повзе , на собі голки везе ( Їжачок )
- Сьогодні Їжачок буде допомагати нам працювати
II.Повторення вивченого
-Допоможіть Їжачкові порахувати грибочки у корзинці ( на дошці )
- Покажіть стільки цеглинок , скільки грибів – боровиків (2)
-Скільки грибів- лисичок ? (1)
- Яких грибів більше , менше ?
- Скільки грибів разом?
- Якою цифрою позначимо кількість ?
III. Повідомлення теми
- Сьогодні ми познайомимося з цифрою , яка позначатиме кількість 3
1. Знайомство з друкованою цифрою
- З яких елементів складається ?
- На що схожа ?
2. « Асоціативний кущ»
- Яких предметів у класі три?
- Які ще речі мають три складові ?
ФІЗХВИЛИНК
IY.Вивчення нового матеріалу
-Завдання 1 – Скільки грибочків приніс Їжачок?
-Назви сусідів числа 3
-Завдання 4 –У кого найбільше яблук? Найменше?Що треба зробити , щоб стало порівну ?
2.Написання цифри 3
Аналіз елементів : складається з двох елементів – верхнього правого та нижнього правого заокруглень. Починаємо писати вище середини клітинки , заокруглюємо вверх праворуч , не відриваючи руки пишемо нижній півовал
- Прописуємо в повітрі
- Прописуємо в зошиті по олівцеві
- Прописуємо рядок в зошитах
ФІЗХВИЛИНКА
V. Рефлексія
- Чи сподобалось працювати ?
- Оцініть свою роботу на уроці за допомогою цеглинок Лего( зелений – чудово, жовтий – досить добре, червоний- було важко , потрібна допомога )
-Зберіть з цеглинок Лего цифру 3
VI.Підсумок уроку
- З якою цифрою знайомились ?
- Яке число вона позначає ?
Використані ресурси :
1.posnayko. com.ua
2.traditions.in.ua/usna-narodna-tvorchist
3.tut-cikavo.com>Тварини