Пиріг Ольга Миколаївна, вчитель початкових класів Ковалинської початкової школи Дівичківської сільської ради.
Урок з математики для 3 класу по підручнику Ольга Гісь, Ірина Філяк 2020 рік випуску частина 2 за темою: Додавання виду 380+120. Віднімання виду 500-340.
Анотація
Даний урок можна використати для уміння учнями застосовувати загальні правила додавання і віднімання трицифрових чисел.
Матеріал призначений для вчителів початкових класів.
Мета: формувати в учнів уміння застосовувати загальні правила додавання і віднімання трицифрових чисел в окремих випадках, закріплювати вміння розв'язувати задачі; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Психологічне налаштування, створення комфортних умов для праці.
У нас у класі гості. Привітайтеся з ними.
"Психологічна настанова":
Усміхніться один одному. Для того, щоб впоратися на уроці з завданнями, будьте старанними, дружними.
Всі сідайте тихо, діти
Домовляймось не шуміти
Руку гарно піднімайте,
На уроці не дрімайте.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання.
2. Математичний диктант
- Різницю чисел 500 і 300 збільшіть на 400
- Суму чисел 240 і 320 зменшіть на 50.
- Різницю чисел 580 і 540 зменшіть у 8 разів.
- Добуток чисел 6 і 7 збільшіть на 400.
- Маса новонародженого слоненяти 130 кг, а учня 3-го класу – 40 кг. На скільки третьокласник легший за слоненя?
Відповіді: 600; 510; 5; 442; 90.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми продовжимо роботу над додаванням і відніманням трицифрових чисел, а також закріпимо вміння розв’язувати задачі, що містять суми двох і трьох доданків.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Підготовча робота (с. 24, завдання 1)
2. Пояснення вчителя за структурними записами (с. 25,завдання 2)
380 +120 = □ 500 - 340 = □
3. Потренуйся обчислювати усно.
Первинне закріплення, завдання 3 на сторінці 26
Фізкультхвилинка
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ.
1. Робота над задачею (с. 26, задача 4)
— Скільки кілометрів вже пройшов Дзига?
— А Писар?
— А що ми можемо сказати про Відчайдуха? (Що він пройшов стільки, скільки двоє його друзів разом)
— Скільки метрів залишилося пройти кожному козачку до будинку-стіни?
— Розв’яжіть задачу та запишіть розв’язання у зошити.
2. Робота над задачею 5 с. 26
— Прочитайте задачу.
— Чому дорівнює сума трьох чисел? (340)
— Чи можемо сказати скільки ж дорівнює перше число? (Так)
— А сума другого і третього? (200)
— Що дізнаємося, якщо від 200 віднімемо 90? (Третє число)
— Якщо від 340 віднімемо 200? (Перше число)
— Якими діями можна знайти друге число?
1) 200 - 90 = 110 туристів у суботу
2)340-200=140 туристів у неділю
Розв’язання з поясненням учні записують у зошитах самостійно.
3. Робота над задачею 6 с. 26
- Прочитайте задачу.
- Утворіть найбільше можливе трицифрове число, сума якого дорівнює 13 та додайте до нього 5
940 + 5 =945 метрів – довжина вулиці Дерибасівська
4. Робота над задачею 8 с.27
— Скільки гривень тато заплатив за краби? За раки? За креветки?
— Скільки коштує вся покупка?
— Склади і запиши рівність за схемою.
— Скільки всього грошей зекономив тато завдяки акції?
— Скільки гривень зекономив тато на кожній порції раків завдяки акції?
— Запишіть розв’язання.
1) 30 • 3 = 90 (грн.) – заплатить за краби
20 • 3 = 60 (грн.) – креветки
40 • 3 = 120 (грн.) – раки
(30 + 20 + 40)•3 =270 (грн.) – вся покупка
2) 30+20+40=90 (грн.) – зекономив тато
3) 10 гривень зекономив тато на кожній порції раків
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— Що вчилися робити на уроці?
— Яке завдання найбільше сподобалося? Чому?
— Яке завдання здалося складним?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 27, вирази 7.