Урок з математики для учнів 5 класу з теми : "Додавання та віднімання дробів з однаковими знаменниками"

Про матеріал
встановити спільно з учнями правила додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками; формувати вміння застосувати правила додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками для розв'язання різнорівневих завдань.
Перегляд файлу

Тема уроку.  Додавання та віднімання дробів з однаковими знаменниками.

          Мета:          

навчальна: встановити правила додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками; формувати вміння застосувати правила додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками для розв'язання вправ на додавання і віднімання;

розвивальна: розвивати елементи творчої діяльності – інтуїцію, уяву, кмітливість, логічне мислення;  виховна:  розвивати елементи творчої діяльності – інтуїцію, уяву, кмітливість, логічне мислення; 

 

Хід уроку І. Організаційний етап. 

Перевірка готовності учнів до уроку, привітання учнів. Гра «Передай далі » .

Я ставлю запитання і  називаю учня , хто буде відповідати на поставлене запитання, якщо він не знаєте на нього відповідь, то передаєте відповідь однокласнику, який його виручить. 

Запитання.

n    Що позначає риска дробу?

n    Як називають число, записане над рискою дробу? 

n    Як називають число, записане під рискою дробу? 

n    Що показує знаменник дробу? 

n    Що показує чисельник дробу?

n    Як порівняти дроби з однаковими знаменниками?

n    Як порівняти дроби з однаковими чисельниками?

n    Як порівняти правильний і неправильний дріб?

n    Як порівняти правильний дріб і одиницю?

n    Як порівняти неправильний дріб і одиницю?

  

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Проблемне питання:

Фермер вирішив виділити під моркву image городу , під буряк image, під цибулю --

image, під горохimage, під картоплю image  . Чи зможе він реалізувати свій план ? ІV. Формування теми та завдань уроку.

Тема нашого уроку «Додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками.»

На сьогоднішньому уроці ми повинні познайомитися з правилами додавання і віднімання звичайних дробів з однаковими знаменниками, застосовувати ці правила до розв’язування вправ.

 

Пояснення нового матеріалу

Щоб знайти суму двох дробів з однаковими знаменниками, треба:

1)  спільний знаменник записати в знаменнику суми;

2)  додати чисельники і результат записати в чисельнику суми.

image 

- Нагадайте правило віднімання дробів з однаковими знаменниками. 

Правило віднімання дробів з однаковими знаменниками.

Щоб знайти різницю двох дробів з однаковими знаменниками, треба:

1) спільний знаменник записати в знаменнику різниці;

imageвід чисельника зменшуваного відняти чисельник від`ємника і результат записати в чисельнику різниці.

 

V.Формування практичних вмінь. 

Робота з підручником 

№1064(усно, індивідуальні відповіді учнів )

№1070(біля дошки )

      «Знайдіть помилку»

                        image.

      Порівняти :

А) imageimage     Б)image;

В) image.

      Встановити відповідність  між рівняннями (1-3) та їх коренями (А-Г).

1. image        А) image 

2. image       Б)  image 

3. image       В)image

                            Г)image.

 

            

Фізкультхвилинка.

правильний дріб – руки вгору; неправильний дріб – 1 раз присідаємо.

image 

      Виконати дії :

Самостійно (  по рядах)

image1)

2)

3).

 

Історична цікавинка  

imageМатематики стародавнього Єгипту замість звичних для нас знаків «+» і « -» використовували знаки «           » і «    » (ноги, що йдуть).  І зараз ви можете дізнатися, яку із дій позначили цими знаками:

image3

 image                                . 7

Розв’язати задачу :

1)Кіт Базиліо з’їв на обід image сосисок , а лисиця Аліса  image більше, ніж Базиліо. Скільки кілограмів сосисок з’їли на обід Базиліо та Аліса разом ?

2)Перевіряючи роботу газового  автомобіля , який змайстрував Гвинтик і Шпунтик , Незнайко за першу хвилину витратив image більше , ніж за другу хвилину. Визнач , яку

частину всього пального витратив Незнайко за дві хвилини ?

VI. Рефлексія.                                                                               

Що вам найбільше сподобалося на сьогоднішньому уроці? 

v На уроці я…

v Дізнався…

v Навчився…

v Зрозумів…

v Не вмів, а тепер умію… VII. Підсумок уроку.

 Чи  маємо змогу допомогти фермеру        ( розв’язання проблемного завдання )? 

Фермер вирішив виділити під моркву image городу , під буряк image, під цибулю --

image, під горохimage, під картоплю image  . Чи зможе він реалізувати свій план ?

VIII.Домашнє завдання.

Вивчити правила з параграфа32, виконати номери 1071,1073,1076.

 

pdf
Додано
22 березня 2023
Переглядів
187
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку