План – конспект відкритого уроку з математики в 2 класі
На тему : «Додавання чисел з переходом через десяток у межах 20»
Мета:
Обладнання : ілюстрації корабля, островів, таблиці, комп’ютер, презентації, навчальна гра.
Тип уроку: урок – мандрівка.
Хід уроку
І. Організаційний момент (слайд № 4 )
Вже дзвоник дав нам сигнал;
Працювати час настав.
То ж і ми часу не гаймо,
Працювати починаймо.
Любі діти, у наш клас
Завітали люди щирі ,
Привітайте в добрий час
Гостей усмішкою й миром.
II. Актуалізація опорних знань.
– Сьогодні ми з вами вирушимо в подорож до країни якої не має на жодній географічній карті, цю країну ми зустрінемо лише на уроках математики. Подорож ми здійснимо на ось такому кораблі, який має назву «Знання».
- Згадаємо наші правила : (слайд №5)
1. Не викрикуй, не крутись,
На учителя дивись.
2. Якщо хочеш щось сказати –
Треба руку піднімати.
Девіз уроку : «Успіх приходить лише до того, хто його прагне» (слайд № 6 )
Визначення настрою та готовності до уроку (слайд № 7)
ІІІ. Актуалізація і систематизація опорних знань
1.Бухта «Каліграфічна» (слайд № 9, 10)
Зошит навскіс кладемо,
В руки ручки беремо,
Сіли рівно всі на диво,
Дітки, пишемо красиво!
2. Острів «Мислителів»
Визначити числову послідовність і продовжити числовий ряд. (слайд № 11)
3. Математична розминка від капітана. Усна лічба. (слайд № 12)
- Увага! Зараз у нас цікава хвилинка – математична розминка.
* Дружно птахи живуть і без справи не снують.
Три несуть травинку, п’ять несуть билинок,
чотири несуть голки, скільки їх, скажи? ( 12 ) (слайд № 13)
* Плив дельфінчик морем, він рибинки ніс:
9 у кишені і ще 3 – у жмені.
Скільки всього рибин він ніс? (11) (слайд № 14)
* На острівець прилетіли 8 бакланів,
А потім ще 5 птиць.
Скільки птиць прилетіло на острівець? ( 13 ) (слайд № 15)
* Каже мати черепаха:
- В мене 9 синочків і 6 дочок.
Скільки ж діточок у черепахи? ( 15 ) (слайд № 16)
*10 чайок над морем літали, дружно крилами махали.
6 на берег приземлилось.
Скільки чайок залишилось? (слайд № 17)
Вибудуй вежку з ЛЕГО (слайд № 18)
4. Острів «Обчислення». (слайд № 19, 20, 21 )
Нам потрібно допомогти мешканцям цього острова зібрати урожай фруктів. Завдання з кошиком фруктів.
7+9 6+9
8+7 5+6
8+5 7+5
5. Фізкультхвилинка. «Чунга -чанга» (слад № 22)
6. Складання і розв’язування задач за опорними схемами.
Пристань «Задачна» (слайд № 23, 24, 25)
Кашалот – 7 рибин
Косатка - ? на 5 рибин більше ?
7. Мис «Геометричний»
Завдання від Геометрика. (слайд № 26)
Накреслити за зразком. (слайд № 27)
- Як називається цей відрізок?
8. Пристань «Успіх»
Вирахуйте нерівності й складіть пароль. (слайд № 29, 30)
6+8 7+5
13 8+6
9+8 10+7
20-20 20-10
14-7 12-6
9. Завдання для юнг.
Завдання на уважність чи правильно виконані завдання. (слайд № 31)
6+5=12 7+6=13
7+9=17 5+9=15
6+6=11 8+6=14
ІV. Підсумок уроку
- Ну що ж, настав час повернутись додому, в клас. Наша подорож закінчилася.
- Що найбільше вам сподобалося на уроці?
- Які завдання вам було цікаво виконувати?
Рефлексія. Настрій з лего.(слайд № 32)
Оберіть правильну цеглинку.
Якщо ви гарно попрацювали підніміть зелений.
Якщо ви старалися, але були помилки – жовтий.
Червоний підніміть ті, котрим було важко та складно працювати.
Спасибі за старання,
Адже головне – бажання.
Учіться новому щодня –
і отримуйте похвалу зрання. (слайд №33)