Урок з математики на тему: "Подорож математичними стежками рідного краю"

Про матеріал
узагальнити і систематизувати відомостей про натуральні числа та дії з ними, десяткові дроби, дії з ними, відсотки, знаходження відсотків від числа та числа за його відсотком
Перегляд файлу

ФІЛІЯ «РУБАНІВСЬКИЙ ЗАКЛАД  ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ  І-ІІ СТУПЕНІВ»

КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «РУБАНІВСЬКИЙ ОПОРНИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ І-ІІІ СТУПЕНІВ» 

ВЕЛИКОЛЕПЕТИСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

 

 

Урок з математики на тему:

Подорож математичними

стежками рідного краю

(5 клас)

C:\Users\User\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\90_big.jpg

Розробила вчитель математики:

Матьола Т.Г.

 

 

Рубанівка-2019

 

Цілі:

формування предметних компетентностей:

  • узагальнити і систематизувати відомостей про натуральні числа та дії з ними, десяткові дроби, дії з ними, відсотки, знаходження відсотків від числа та числа за його відсотком;

формування ключових компетентностей:

  • формувати вміння застосовувати набуті знання в нових умовах;
  • сприяти самовихованню відповідальності, дисциплінованості;
  • виховувати почуття любові до рідного краю.

Міжпредметні зв’язки: математика, природознавство (рідний край).

Тип уроку:  урок узагальнення та систематизація знань з математики.

Обладнання:  дошка, підручники, комп'ютерна презентація.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

Задзвенів уже дзвінок,

Починаємо урок.

Всіх до праці закликаю

Гарного настрою щиро бажаю.

Вивчи математику, розумій  її

І буде легко тобі  у житті.

Добре працюватимемо -

Гарні результати матимемо.

 

Сьогодні у нас незвичайний урок  - ми поєднаємо два навчальні предмети: математику і природознавство.  Маю надію, що вам зрозуміло: ці  предмети є невід'ємною частиною ваших знань.

Рідний край! Тут проходить наше дитинство, юність, тому хочеться знати про нього якщо не все, то, принаймні, більше, ніж ми знали досі.

Девізом нашого уроку є такі слова: «Вивчай! Люби! Бережи!».

 

А зараз дізнаємося, про що ми з вами будемо говорити на уроці. Для цього необхідно розгадати шифрограму,  виконавши множення десяткових дробів, за знайденим добутком. Потрібно відкрити букву на таблиці, яка відповідає одержаному числу (клас об'єднується в дві команди; учні з кожної команди по черзі виконують завдання біля дошки).

Завдання: Обчислити та розшифрувати назву.

Б

Н

У

В

А

Р

К

А

І

20,36

14,868

0,486

0,271

1,84

19,29

29,61

39,936

12,24

 


  1. 32,15*0,6=
  2. 0,27*1,8=
  3. 25,45*0,8=
  4. 7,8*5,12=
  5. 3,6*4,13=
  6. 2,4*5,1=
  7. 2,71*0,1=
  8. 4,7*6,3=
  9. 9,2*0,2=

 


Яке слово у вас вийшло? (відповіді  учнів)

Рубанівка. Це назва нашого села, ювілей (220 років)  якого ми з вами нещодавно святкували.

Вправа «Асоціаційний кущ»

 

 

 

 

 

 

 

 

Отже, сьогодні ми  поговоримо про наш рідний край – село Рубанівка.

Кожна людина з великою любов'ю і душевним трепетом згадує те місце, де вона народилась, де промайнуло її босоноге дитинство з дивосвітом-казкою у затишній батьківській оселі. Родинне вогнище, маленька частинка нашої квітучої України – мальовниче село Рубанівка – є невід'ємною частиною нашої великої Батьківщини - України.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Всі наші завдання сьогодні безпосередньо пов’язані  з нашим рідним селом – Рубанівкою.

Пропоную вам розминку у вигляді кросворду. Розгадавши його, ви прочитаєте  ключове слово – прізвище засновника нашого села.

 

 

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Р

І

В

Н

Я

Н

Н

Я

 

 

 

 

2

Ф

У

Н

К

Ц

І

Я

 

 

 

 

 

3

Д

О

Б

У

Т

О

К

 

 

 

 

 

 

4

 

М

А

С

А

 

 

 

 

 

5

 

Д

О

Д

А

Н

О

К

 

 

 

 

 

 

  1. Рівність, що містить невідомі.
  2. Залежність однієї змінної від іншої.
  3. Результат операції множення.
  4. Це скалярна фізична величина, що є мірою інертних і гравітаційних властивостей тіл.
  5. Компонент математичної дії.

 

Назва села походить від першого поселенця – козака Рубана.

Пам'яті Рубана

Степ безкрайній і ковил-трава,

Раннє сонце землю зігріва,

В озері хлюпочеться вода,

Дикі коні десь летять у даль.

 

Навколо дзвінкий пташиний спів,

Хтось там біля озера присів.

Та й напився цілющої води

Зрозумів – не буде більш біди.

 

Це уже давно було колись,

Як козак тут Рубан оселивсь,

Першу хату  сам він будував,

Мав худобу, може й бідував.

 

Не було ні жінки, ні дітей,

Мав лиш друзів, виглядав гостей.

На цім місці виросло село,

Двісті двадцять літ з часів тих вже пройшло.

 

Пролетіли, мов птахи, роки,

Ми тепер усі тут земляки.

І здається: знову поспіша

Рубан на баскім коні шляхами,

Знов гуля козацькая душа

Вільними таврійськими степами.

                                             Т.О.Коваленко

 

Розв'язавши наступний приклад ми з вами зможемо дізнатись рік заснування нашого села:

2,5(2279,5+2215,5) = 1798

 

Фізкультхвилинка.

Фізкультвправи у пошані,

Ми їх дуже любимо.

За хвилину відпочинем

Й працювати будемо.

Встаньте, діти, усміхніться!

Землі  рідній поклоніться!

 

ІV. Узагальнення та систематизація вмінь і навичок.

Давайте розв’яжемо ще декілька задач, які допоможуть нам більше дізнатися  про наше село, його минуле і сьогодення. А ще, на використанні місцевого матеріалу, згадаємо про натуральні числа, десяткові дроби та дії з ними, відсотки, знаходження відсотків від числа та числа за його відсотком.

 

Задача1. У 1886 році населення Рубанівки складало 5829 чоловік, що становило від кількості населення у 2017 р. Скільки чоловік проживало у Рубанівці у 2017 році?

 

Задача 2.Під час Другої світової війни приймали участь 1865 рубанівців, з яких 400 загинули, 1348  були нагороджені орденами та медалями.

Підрахуйте:

а) скільки відсотків воїнів  Рубанівки були нагороджені орденами та медалями;

б) скільки відсотків  рубанівців не повернулися з війни?

 

Задача 3.Площа  України 603628 км2, а площа Рубанівки 14,9 км2. Який відсоток площі України охоплює Рубанівка?

 

Задача  4. В двох школах с.Рубанівки навчаються 282 учнів (213 учнів – у Рубанівському опорному закладі, 69 учнів  - у філії). 24,6%   учнів мікрорайону філії навчаються у Рубанівському опорному закладі. Яка частина учнів мікрорайону філії навчаються в Рубанівському опорному закладі?

 

V. Підсумок уроку

Ось і закінчився наш урок-подорож по рідній Рубанівці. Ми звернулись до її історії, сьогодення, дізнались багато нового.

Справді, наша земля неповторна, чарівна, мальовнича. Не засмучуйтесь, що заочна подорож закінчилась. На вас чекає ще багато нового і цікавого, тож не лінуйтесь, збагачуйте і накопичуйте свої знання. Вони – основа вашого успіху, ваших майбутніх відкриттів.

Рефлексія.

Спитати хочеться мені:

  • Навчились ви чогось, чи ні?

Продовжіть:  ЗНАЮ…ВМІЮ … ЦІНУЮ …

Молодці! Перешкоди подолали, всі задачі розв'язали. Настав оцінок час!

VІ.Домашнє завдання: Скласти і розв'язати задачу про рідне село.

docx
Додано
31 березня 2020
Переглядів
555
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку