Тема. Обчислення значень виразів. Порівняння довжин відрізків.
Мета: вдосконалювати навички усного рахунку в межах вивчених таблиць; формувати вміння розв'язувати задачі та порівнювати довжин відрізків, розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу; виховувати допитливість та охайність при письмі.
Обладнання: зошит-посібник О.Істер «Математика», картки з прикладами, таблиці задач, зошити з друкованою основою, мультимедійна дошка.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Дзвоник всім нам дав наказ:
До роботи швидше в клас!
Біля парти станемо чемно —
Плине час хай недаремно.
Будемо уважні і старанні всі,
Сядемо рівненько на місця свої.
ІІ. Мотивація навчально діяльності учнів
- Як можна дізнатися про відстань між двома об’єктами? (Виміряти її)
- За допомогою чого вимірюють довжину відрізків?
- Люди яких професій проводять вимірювання?
- Чи можна обійтися без вимірювання під час будівництва споруд, пошиття одягу? Чому?
Сьогодні ми будемо вдосконалювати свої вміння вимірювати відрізки та порівнювати їх довжину.
ІІІ. Актуалізація опорних знань .
1. Усне опитування.
Як називаються числа при додаванні? при відніманні?
Чи може сума дорівнювати одному з доданків? Наведіть приклади.
Що можна сказати про різницю?
Сформулюйте переставний закон додавання. У якому випадку ми його застосовуємо?
2. Усний рахунок
Три веселі киці
Грались у травиці.
Рижик теж прибіг до них –
Скільки кошенят усіх?
Шість малят-дошкільнят
Стали струнко в один ряд.
Підійшов до нас Панас.
Скільки стало всього нас?
Вісім птиць зліпив Семенко
І одну – мала Оленка.
Друзі, ви б не полічили,
Скільки діти птиць зліпили?
Валя десять яблук купила, По дорозі одне загубила.
Скільки принесла до хати ,
Щоб гостей пригощати?
ІV. Робота над темою уроку.
1. Каліграфічна хвилинка
Записати всі одноцифрові числа.
2. Математичний диктант
«Мовчанка»
(вчитель показує картки з прикладами. Учні мовчки записують лише відповіді. )
3. Робота в парах
Завдання 1 ст. 3
Підкреслити ті трійки чисел, де одне із чисел є сумою двох інших. Запиши відповідні рівності.
7 9 2 4 2 7 1 8 7 4 2 6
2+7=9 1 + 7 = 8 4 + 2 = 6
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
4. Розв’язання задачі
Завдання 2
Учні складають до задачі коротку умову.
Робота над задачею проводиться за пам’яткою «Працюю над задачею»
Розв’язання записують у зошити.
V. Формування нових знань і способів дії
1. Робота в зошитах.
Завдання 3.
Учитель керує діями учнів або учні коментують свої дії за поданим вище алгоритмом.
2. Самостійна робота
Завдання 4
VІ. Підсумок уроку.
Вправа «Незакінчене речення».
Вправа «Кольорограма» (з кубиками LEGO )
Червоний – все сподобалося
Зелений – деякі моменти не сподобалися
Жовтий – не зовсім задоволений
Синій – урок не сподобався