Тема. Обчислення значень виразів. Задачі.
Мета: узагальнити і закріпити знання учнів з вивченої теми, вдосконалювати навички усної лічби, вміння розв’язувати приклади і задачі; розвивати логічне і творче мислення; виховувати вміння працювати колективно та в парі.
Обладнання: зошит-посібник О.Істер «Математика» 1 клас, мультимедійний проектор, дидактичний матеріал.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку
Пролунав дзвінок,
Починаємо урок.
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім 1-м класі
Діти — просто молодці!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.
ІІІ. Актуалізація знань учнів
1. Каліграфічна хвилинка
Відгадування загадки про цифру 7
В неї лиш одна нога,
І сама, мов кочерга.
Дуже легко нам усім
Упізнати цифру… (Сім).
2. Написання цифри 7
3. Усна лічба
«Рахуємо з сонечком»
ІV. Робота над темою уроку.
1. Групова робота
Завдання 1 ст.5
Обчислити значення виразів. Визначити кому яка іграшка належить? З’єднати лініями.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
2. Розв’язування виразів з іменованими числами.
Завдання 2 ст.5
2л+ 4л=
9кг – 6 кг =
4см + 2 см – 1 см =
3. Обчислення виразів на знаходження невідомого доданка, від’ємника .
Завдання 3 ст.5
Доданок |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
Доданок |
|
|
|
|
|
Сума |
8 |
8 |
8 |
8 |
8 |
Зменшуване |
8 |
7 |
6 |
5 |
4 |
Від’ємник |
|
|
|
|
|
Різниця |
4 |
4 |
4 |
4 |
4 |
4. Розв’язування задач
Завдання 4 ст.5
Аналіз задачі
9 картин
7 пейзажів ? портретів
Задача 2
Чого більше - пейзажів чи портретів? На скільки?
7 пейзажів
2 портрети
5. Графічний диктант
6. Добір арифметичних дій до прикладів.
6 ? 2 = 4 9 ? 5 = 4
3 ? 4 = 6 4 ? 4 = 8
VI. Підсумок уроку.
Гра «Мікрофон»