Конспект уроку з математики (3 клас), розроблений вчителькою початкових класів Лозуватського ліцею імені Т.Г. Шевченка Лозуватської сільської ради
За підручником Н. Будної, М. Беденка (підручник створено за Типовою освітньою програмою, розробленою під керівництвом О.Я. Савченко)
Тема: Позначення частин числа дробом. Ділення на двоцифрове число. Розв’язування задач на знаходження частини від числа.
Мета. Формування предметних компетентностей: на практичній основі ознайомити учнів зі звичайними дробами, виміряти та називати частину від цілого, роз’яснити суть понять «чисельник», «знаменник», «дріб».
Формування ключових компетентностей:
Ключові поняття, терміни, математичні компетентності.
Ціле, частини: рівні, нерівні. Дріб, чисельник, знаменник.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладняння: підручник, зошит, 3 паперовиїх круга, 1 паперова смужка, ножиці, олівці, легкий пластилін.
Хід уроку
1.Організаційний момент.
Математика - наука точна і серйозна.
І прожить без неї нам, навіть дня не можна.
Міркуємо - швидко, відповідаємо – правильно!
Лічимо – точно, пишемо – гарно!
2.Математична розминка.
Гра «Я-вам, ви – мені»
8, !0, !, 6, 0
Записати результат множення числа 5
3. Актуалізація та корекція опорних знань
- Математичний диктант
1) суму чисел 32 і 8 поділити на 40 (1);
2) знайти добуток чисел 15 і 1 (15);
3) різницю чисел 60 і 15 поділити на 9 (5);
4) суму чисел 90 і 35 помножити на 0 (0);
Взаємоперевірка.
3. Повідомлення теми та завдань уроку.
4. Вивчення нового матеріалу. Формування наскрізних компетентностей.
Підручник с. 82 номер 611.
Практичне засвоєння знань.
Очікувані результати:
Ділимо коло на 3 рівні частини, 1 з них розфарбовуємо, робимо запис 1/3.
Ділимо коло на 4 рівні частини, 1 з них розфарбовуємо, робимо запис 1/4.
5. Фізкультхвилинка https://www.youtube.com/watch?v=4HRtxxo9HWU
6. Закріплення вивченого
Тест на порталі «На урок»:
https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=7493426
Код доступу: 7493426.
7. Практична робота. Утворення й запис частин числа:
1) ділимо першу смужку на 2 рівні частини;
2) ділимо другу смужку на 3 частини;
3) ділимо третю смужку на 4 частини
Записуємо в зошит частинки та порівнюємо їх.
8. Розвиток математичних умінь.
- Задача 612:
Брало – 80 уч.
І клас - ? уч., ¼
ІІ клас - ? уч., ½
ІІІ клас - ? уч., решта
Розв’язання
1)80:4=20 (уч.)- першокласників
2)80:2=40 (уч.)-другокласників
3)20+40=60 (уч.)-І і ІІ класів
4) 80-60=20(уч.)
Відповідь: 20 третьокласників брало участь в концерті.
9. Підсумок уроку.
- Поділ яблук на частини (одне – на половину, друге – на три частини, третє – на чотири частини). Запис частин дробом.
- Продовжіть речення на дошці Jamboard (дошка активна).
https://jamboard.google.com/d/1Q3mwpev-9A46aMgMN7Bdvdb6ja3fkT1IqOjigmoyyS8/edit?usp=share_link
Сьогодні на уроці я навчився …
Найбільше мені сподобалось …..
Я не знала, а тепер знаю …..
10. Домашня робота: номера 614, 615;
Повторити таблиці множення та ділення.