Урок з математики за темою: "Число 5. Склад числа 5."

Про матеріал
Урок дає можливісь сформувати поняття про число і цифру 5; навчитись співвідносити кількість предметів і цифру, цифру і число; писати цифру 5; розширює уявлення про співвідношення нерівності і рівності; учити позначати їх відповідними знаками; формувати в учнів навички лічби; розвивати кмітливість, пам'ять, логічне мислення; виховувати вміння милуватися красою довкілля і зберігати його.
Перегляд файлу

Конспект уроку математики у 1 класі

Тема уроку.  Число і цифра 5. Склад числа 5.

Мета: формувати поняття про число і цифру 5; учити співвідносити кількість предметів і цифру,  цифру і число; учити писати цифру 5;

розширювати уявлення про співвідношення нерівності і рівності; учити позначати їх відповідними знаками; формувати в учнів навички лічби;

розвивати кмітливість, пам'ять, логічне мислення;

виховувати вміння милуватися красою довкілля і зберігати його.

Обладнання: презентація, конверти для груп з завданнями, , конструктор LEGO.

Тип уроку: комбінований.

Освітні галузі: математична освітня галузь, природнича освітня галузь, мистецька освітня галузь, соціальна і здоров’язбережна освітня галузь.

Форми організації освітньої діяльності:  індивідуальні, парні, групові.

Очікувані результати:

  • зацікавленість науковими знаннями про рівності, число і цифру 5;
  • розширення уявлення про роль математики в житті людини;
  • застосування набутих в школі знань і умінь в житті;
  • розширення поля для самостійної пізнавальної діяльності;
  • створення умов для реалізації кожної особистості.

Хід уроку

І Організаційний момент

1. Організація класу

- Діти, в строк дзвенить дзвінок –

   Починаємо урок.

- Доброго дня, діти! Ми розпочинаємо урок математики.

2 Iнтерактивна вправа «Мікрофон»

  • Поміркуйте і скажіть, яким має бути наш урок. (Цікавим, насиченим, трохи казковим, продуктивним, веселим, світлим, загадковим)
  •  А ви на уроці якими повинні бути? (Дисциплінованими, уважними, зібраними, активними, вправними, наполегливими)

  IІ Актуалізація опорних знаньзнань

  1. Усні вправи Лічба предметів
  • Діти, подивіться відео та скажіть кого рахував Петрик?(слоненят)

Перегляд фрагмента мультфільма “Петрик П’яточкин” мультик

  • Давайте порахуємо слоненят разом із Петриком (рахунок 1 - 10, 10 -1)
  • Сьогодні слоненята та їх друзі будуть нашими помічниками

2. Вправа «Назвіть сусідів»(числа 4,2,7)

3. Приклади на порівняння(робота в парах)

3 < 6  8 > 2  4 > 3

Висновок – чим далі число стоїть від одиниці у числовому ряді, тим воно більше.

Друг слоненят Бегемотик пропонує вам гру “Паровозик”

4.Гра Паровозик(нумерація вагонів з голови потяга, хвоста потяга діти шикуються 1 - 10,10 – 1)

III  Повідомлення теми і мети уроку

  • Давайте згадаємо, яке відео ви дивилися вчора вдома разом за батьками?мультик

(впроваждення елементів методу “Перевернутий клас” форма -  “ Псевдоперевернутий клас”)

  • Про що вам розповіла тітонька Сова? (Про число і цифру п’ять)
  • Сьогодні ми познайомимося з цією цифрою, яка допоможе позначити кількість пальців на руці.
  • А допоможе нам в цьому друг Бегемотика - Жираф

Похожее изображениеIV Вивчення нового матеріалу

  1. Знайомство з числом п’ять
  • Знайдіть на малюнку і розфарбуйте цифру п’ять.
  1. Бесіда з опорою на життєвий досвід дітей 

Технологія «Асоціативний кущ»

- Назвіть, яких предметів у класі по п’ять.

- А чого у вас вдома по п’ять?

- Число п’ять позначається цифрою 5.

 

  1. Розгляд друкованої і рукописної цифри 5
  • Розгляньте цифру 5.
  • А що нагадує ця цифра?
  • А тепер завдання від друга Жирафа - Леопарда
  1. Результат пошуку зображень за запитом "цифра пять из Лего"Гра «Сконструюй з LEGO» (Робота в парах)
  • Діти, візьміть цеглинки LEGO.
  • Покажіть мені зелену цеглинку. А тепер – червону і синю.
  • Об’єднайте ваші цеглинки LEGO і разом створіть гарну цифру п’ять.
  1. Фізкультхвилинка
  • А зараз друг Леопарда – Лев, допоможе написати вам цифру п’ять.
  1. Написання цифри 5

а) Аналіз цифри

  • Зі скількох елементів складається цифра 5?
  • Які це елементи?
  • Цифра 5 складається з маленької прямої палички, правого півовала і горизонтальної хвилястої лінії. Спочатку пишеться маленька пряма паличка. Починають її писати трохи правіше за середину верхньої сторони клітини (як і цифру 4) і ведуть похило до центра клітини. З цієї точки пишуть малий правий півовал — такий самий, як другий елемент у цифри 3. Потім угорі зліва направо пишуться останній елемент (злегка вигнута вниз паличка). Початок його співпадає з початком першого елементу цифри, а закінчується елемент у верхньому правому кутку клітини.

б) Робота в зошиті

а) Пропишемо цифру 5 в повітрі разом зі мною.

б) Напишемо її спеціальною палочкою на нашій інтерактивній дошці.

в) Олівцями старанно пропишемо рядок цієї цифри у Ваших зошитах.

  1. Вправляння в утворенні числа (Робота з інтерактивною дошкою)
  • А зараз будьте уважні, завдання від друга Лева – Крокодила.
  • У мене 4 яблука, поряд я поставлю ще одне. Скільки їх буде разом?
  • У Петрика 3 зошити, він поклав поряд ще два. Скільки у нього книг на столі?
  • У Оленки 2 грибочки. Вона зібрала ще три. Скільки їх стало?
  • У Катрусі шість цукерок. Одну вона з’їла на перерві. Скільки цукерок у неї залишилося?
  1. Склад числа 5.
  • Тітонька Сова разом із слоненятами запропонувала подивитися ще одне відео, яким ще чином можна отримати число п’ять? мультик
  1. Фізкультхвилинка (зарядку для очей)
  2. Робота з презентацією
  • Ознайомившись зі складом числа, Мавпочка запропонувала вам виконати завдання на порівняння чисел

IV Закріплення  і  узагальнення отриманих знань

  1. Знайдіть та розфарбуйте п’ять вишень червоним кольором, а решту зеленим

Похожее изображение

  • Пропишіть рядочок цифри п’ять.
  1. Робота з підручником, розв’язування задачі. (стр. 33, задача №2)
  2. Робота в групах (Задачі на склад числа п’ять)

І група     ІІІ група

1 + 4 = 5 (яблука)  3 + 2 = 5 (ананасів)

ІІ група     ІV група

4 + 1 = 5 (квіточок)  2 + 3 = 5 (грибочків)

  • А це завдання від Зебри.
  1. Робота з карткам. (Робота в парах)
  • Спробуйте, діти, серед поданих фігур п’ятикутник та зафарбувати його жовтим кольором.
  •  

 

 

 

  1. Розв’язування віршованих задач із логічним навантаженням

Он на ганку біля хати

Грають милі цуценята.

Троє білих, мов той сніг.

Двоє в плямках. Скільки всіх? (3+2=5)

  1. Логічне завдання

C:\Users\UserDW\Desktop\ЗАГРУЗИ 30.11.19\465530_3.jpeg

V Рефлексія

  • Чи Вам, діти,  сподобалося працювати на уроці?
  • У кожного з Вас на парті є розмальовка цифри п’ять. Якщо Вам сподобалося працювати на уроці, розфарбуйте її в зелений колір. Якщо – ні, то в синій.

VІ Підсумок

  • З якою цифрою ми сьогодні познайомилися?
  • Яке число вона позначає?
  • Чого Ви сьогодні на уроці навчилися?
  • Назвіть тваринок, які нам сьогодні допомагали на уроці.
  • Де ми можемо з ними зустрітися? (У зоопарку)
  • Пропоную вам відправитися до зоопарку та подивитися, як живуть наші знайомі. (Відео  “У зоопарку”)мультик

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. колодій світлана
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
1 вересня 2021
Переглядів
1292
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку