Урок навчання грамоти в 1-Б класі
Автор: вчителька початкових класів
Стеблянко Світлана Олександрівна
Лозуватського ліцею імені Т.Г.Шевченка
Лозуватської сільської ради
Тема. «Закріплення букви у, У, її звукового значення. Складання речень.»
Мета: закріпити форму і звукове значення букви у,У; розширити знання дітей про вживання великої літери (на початку речення та в іменах); удосконалювати вміння робити звуковий аналіз слів, складати речення за малюнками; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; виховувати толерантність.
Обладнання: конструктор лего, підручники, таблиці з літерами, магнітні таблички.
Хід уроку
І. Вступна частина.
Організація класу.
ІІ. Основна частина.
1.Повторення вивченого матеріалу.
На дошці таблиці друкованих та письмових літер. Завдання: утворити пари.
2. Мотивація навчальної діяльності.
Робота із загадками.
***Він нам, як мама дорогий,
Він хоче нас навчити
Любити край чудовий свій.
Це мудрий наш … (учитель.)
***Ось до класу всіх скликає
Голосистий цей дзвінок,
І ми радо поспішаєм
Не в садок, а на… (урок.)
Де стоїть літера «у»?Давайте поділимо на склади ці слова.
3. Вивчення нового матеріалу.
1)П.с.48.
Схема слова 2 склади перший наголошений на дошці. Звукова модель до слова Уляна на дошці.
2) П.с. 48 – читання вголос.
3)Обговорення світлин. ( Використання кіндерів з номерками,які наклеяні на партах дітей).
ІІІ.Фізкультхвилинка «Огірок»
ІV. Продовження роботи над новим матеріалом.
1)П.с.49 – складання речень.
2)Овочі і кошики. (На дошці демонструвати кошики, овочі та фрукти)
V. Підсумок уроку. Рефлексія.
Гра «Вірю-не вірю»:
-Сьогодні на уроці ми закріпили букву.
-Це буква «у».
-Буква «у» позначає приголсний звук.
-Буква «у» стоїть тільки на початку слова.
-На письмі звук «у» позначають буквою «у».
Створення з дітьми чарівної букви « у»(аплікація із солі).