Урок з навчання грамоти з теми: "Звук [в], позначення його буквою "ве"

Про матеріал
Урок з навчання грамоти з теми: "Звук [в], позначення його буквою "ве" (до підручника Н.М. Кравцова, О.Д. Придаток)
Зміст архіву
Перегляд файлу

 

 

 

 

Урок з навчання грамоти

 

Тема: Звук [В], буква “ве”

 

 

1 – Б клас

 

 

 

 

 

 

Вчитель: Малютіна С. С.


Тема: Звук [В], буква “ве”

Мета. Вчити правильно артикулювати звук [в]. Формувати навички літературної вимови. Розвивати в учнів артикуляційно-слухові відчуття, фонематичний слух. Поповнювати словниковий запас учнів. Вчити складати поширені відповіді на запитання. Розвивати кругозір в дітей.

Хід уроку:

I. Організаційний момент

Стали, дітки, підтягнулись.

Одне одному всміхнулись.

Сіли всі рівненько,

Попрацюємо гарненько.

Учитель перевіряє наявність на партах у дітей необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.

II. Повторення та закріплення матеріалу

1: «Бліц-опитування»

Учитель показує букву, учні називають її, а також звуки, що вона позначає на письмі.

2. Гра «День – ніч» (за звуками скласти слова)

Масло, сосна, мило, Інна, Наум, ананас, слон, насос, сало, лимон.

3. Фонетична зарядка

  • Як дзижчить джміль?
  • Дмухни на кульбабку.
  • Як співають комарики?
  • Як квакає жабка?
  • Як мукає корова?
  • Як мекає козеня?
  • Як гарчить собака?
  • Як виє вовк?
  • Як ми сміємося?

4. Скоромовка

Сів шпак на шпаківню

Заспівав шпак півню

Так я ти не вмію я,

Ти не вмієш так, як я

III. Мотивація навчальної діяльності

Відгадування загадок

І мала, і кучерява,

і тихенька, і ласкава.

Песик її стереже,

має брата баранця,

називається … (вівця)

 

По траві повзла змія.

Налякався добре я.

Від гадюки біг чимдуж,

а то виявився … (вуж)

— Отже, з яким звуком ви ознайомитесь на уроці?

IV. Повідомлення теми і завдань уроку

— Сьогодні ви ознайомитесь з новим звуком і буквою, яка його позначає на письмі, будете вчитися читати нові склади, слова.

V. Вивчення нового матеріалу. Ознайомлення з новим звуком

Назвіть слова зі звуками [в], [в′] (назви дерев, назви посуду, назви квітів). Визначте їх позицію в названих словах.

  1.                Артикуляція звуків [в], [в′], віднесення їх до приголосних, позначення фішкою
  2.                Гра “Впіймай звук [в]”.

Фішка, вісім, вовна, носив, вовк, вінок, Іван, сукня, свято, фонтан, хвалько.

 

Фізкультхвилинка

https://www.youtube.com/watch?v=3suQb7il4kM&t=33s&ab_channel=%D0%9B%D1%96%D0%BB%D1%96%D1%8F%D0%9C%D0%B5%D0%B4%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE

  1.                Читання стовпчиків слів у букварі .

Читання вчителем;

Читання “як бджілки”;

Читання “ланцюжком”;

Читання окремими учнями.

  1.                Друкування літер В, в у зошитах

Повторення правил сидіння за партою, користування ручкою та зошитом.

  1.                Читання складів з вивченою буквою (на дошці таблиця)

VIII. Підсумок уроку.

З якою буквою ми познайомились на уроці?

Який звук вона позначає?

Гра «Магазин іграшок»

Що вам сподобалось найбільше?

Молодці, я дякую вам за урок.

 

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Звуки [в], [в,], букви В, в

Номер слайду 2

вівця вуж

Номер слайду 3

Гра “Магазин іграшок”

zip
Додано
19 квітня 2023
Переглядів
417
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку