Навчання грамоти Урок № 98 18.02.
Тема. Звук [ч]. Позначення його буквами Ч,ч («че»). Письмо рядкової букви ч, слів із нею. Складання слів.
Мета: познайомити з вимовою звука[ч], формувати навички швидкого читання; збагачувати словниковий запас; вчити писати рядкову букву ч, поєднувати її з іншими буквами у словах; розвивати навички читання, зв’язне мовлення; виховувати любов до природи.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу.
1. Привітання.
Дзвоник нас покликав в клас.
До роботи всім вже час.
Те, що вчили – пригадаєм,
Поміркуєм, прочитаєм.
II. Актуалізація опорних знань учнів. Підготовка до ознайомлення з новою буквою.
1.Мовна розминка. Робота над чистомовкою. Гра “Добавлянка”
Ча-ча-ча – народилося кур...(ЧА)
Чу-чу-чу – на уроці я мов (чу)
Чи-чи-чи – уважно слухай і мов (чи)
Чі-чі-чі – зорі світять уно(чі)
2. Робота над загадками
Двері відчиня хвостом своїм. (Ключ)
— Назвіть звуки в слові ключ.
— Який останній звук у цьому слові?
- Як утворюється цей звук? (Губи трохи витягнуті вперед, кінчик язика міцно притиснутий до піднебіння над верхніми губами, різким коротким подихом повітря виштовхуємо звук [ч] без голосу. Звук [ч] в українській мові завжди твердий.)
Не розлучається із домом,
Гуляє, їсть і спить в хатині,
Бо ця хатиночка — на спині. (Черепаха)
— Виконайте звуковий аналіз слова черепаха. (с. 22, зошит)
3. Граматична математика.
4. Графічні вправи (зошит)
5. Гра «Знайди місце звука [ч]»
Чоловік, синичка, сонечко, часник, бочка, задача, чубчик, дівчинка, м’яч, качка, чайник.
III. Повідомлення теми і завдань уроку.
ІV. Робота над матеріалом уроку.
1. Ознайомлення з буквою Чч
— Звук [ч] на письмі позначається буквою «че».
Аналіз будови. Порівняння малої і великої букв. Визначення місця букви в кишеньковій азбуці.
— На що схожа буква «че»?
Немов стілець,
Догори лиш ніжки.
Навіть з цифрою чотири
Буква схожа трішки.
2. Робота з букварем (с.29)
3. Читання слів з дошки
Чоботи Човник
Жучок Ніч
Черевики Часник
Рачок Піч
Синичка Кабачок
Павучок Річ
- Прочитайте слова, які починаються з букви ч.
- Прочитайте слова, в яких буква ч в середині.
- Прочитайте слова, які закінчуються буквою ч.
- В якому слові найбільша кількість букв ? (черевики)
4.Робота з букварем (с.29)
5. Письмо букви ч (с.23, зошит)
6. Письмо слів.
7. Читання з ЛЕГО. (Утворення слів із цеглин, складання башти)
8. Складання слів (зошит)
9. Письмо речення.
10. Робота над віршиками. (буквар)
V. Підсумок уроку.
- З якою буквою познайомились?
- Що дізнались про букву ч? Звук [ч]?
- Які слова запам’ятали на букву ч?