Урок з основ здров'я у 2 класі на тему "Культура харчування"

Про матеріал

Мета уроку:поглибити знання учнів про корисну та якісну їжу та її позитивний вплив на збереження й зміцнення здоров'я дітей; вчити встановлювати зв'язок між харчовою цінністю і корисністю продуктів та фізичним розвитком, самопочуттям; вчити планувати свої дії щодо визначення якості їжі; виховувати прагнення берегти своє здоров'я.

Перегляд файлу

УРОК «ОСНОВИ ЗДОРОВЯ» У 2 КЛАСІ

Тема:  Культура харчування.

Мета:  поглибити знання учнів про корисну та якісну їжу та її позитивний вплив на збереження й зміцнення здоров’я дітей; вчити встановлювати зв'язок між харчовою цінністю і корисністю продуктів та фізичним розвитком, самопочуттям; вчити планувати свої дії щодо визначення якості їжі; виховувати прагнення берегти своє здоров’я.

Демонстраційні матеріали: презентація «Харчування та здоров’я».

Дидактичні матеріали:  пам’ятка раціонального харчування; предметні картки до гри «Продуктовий потяг» та для роботи в групах.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.

1. Емоційне налаштування учнів.

 - Станьте, діти, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько,

Поверніться до гостей,

Ще раз скажем « Добрий день».

Привітали ви гостей, що в клас завітали,

Хочу чути, чого б ви  усім побажали?

Всім присутнім ми зичимо здоров’я й добра!

А тепер до роботи нам братись пора!

2. Слово учителя.

Урок « Основ здоров’я» ми з вами починаємо,

А що вивчати будемо – поки іще не знаємо.

Тему уроку тоді ми узнаємо,

 Коли загадку швидко відгадаємо.

Загадка

Холодильник похвалився,

Що на дім перетворився,

Де смачна і свіжа проживає…(їжа)

ІІ. Робота за темою уроку

1. Оголошення теми. (Слайд 1)

- Діти, тема нашого уроку   «Культура харчування». Тема дуже важлива для кожного з нас.

А тому у мене прохання до вас:

На уроці:

Не просто слухати, а чути.

Не просто відповідати, а міркувати,

Дружно й плідно працювати. (Слайд 2)

2. Очікування від уроку.

-  А тепер я хочу, щоб ви поміркували і сказали – які ж ваші очікування від сьогоднішнього уроку?   ( Відповіді дітей)

3. Проблемне питання.

- Дружно і плідно закликає нас працювати залізнична станція «Легендарна». (Слайд 3)

- Вчора зупинився вантажний потяг з продуктами харчування.(Малюнок потягу) (Слайд 4)

- Треба розвантажити ці вагони. Робота важка. Треба сильні й спритні.

Хто бажає і вважає, що він сильний? Але, діти, перед нами проблема - всі продукти змішалися і їх треба поділити на дві групи – корисні і не корисні.

Отже, крім сили треба ще і знання? Хто бажає?

-  А щоб не помилитися, я пропоную спочатку уважно послухати мене та подивитись презентацію, щоб запам’ятати яка їжа корисна, а яка не корисна

( навіть, можливо і шкідлива), а потім легко розв’язати  нашу проблему. Домовились? Будьте уважні!

4. Презентація «Харчування та здоров’я». (Слайд 5 - 13)

5. Вирішення проблеми «Розвантаження вагонів».

( Розкласти малюнки в 2 кошики)

6. Фізхвилинка «Черепаха Аха».

7. Зустріч з хлопчиком Васильком.

- Погляньте, діти, до нас завітав хлопчик. (Слайд 14)

- А чому він засмучений?

Читання вірша

 - Ось послухайте вірш про цього хлопчика і скажіть, які почуття викликав у вас образ цього хлопчика?

Думав Вася, Юрин брат,

Щоб здоровим стати,

Треба їсти  - все підряд

І побільше спати.

Так Василько і робив,

Враз, як прокидався,

Щось жував він, їв і їв.

Просто – запихався.

Став гладкий – не підбіжить!

Та і йти не може…

Як такому в світі жить,

Хто тут допоможе?

  • Так чому ж хлопчик засмучений? (Відповіді дітей)
  • Перед нами, діти, постала ще одна проблема – допомогти Васі.

-  Щоб ви йому порадили? (Поради дітей)

-  Вася все зрозумів і мені так доповів: (Слайд 15)

Перш за все спасибі вам,

моїм любим школярам.

Тепер буду я вже знати,

що про здоров’я треба дбати.

Фізкультурою буду займатись,

На повітрі більше гратись.

Корисну їжу буду споживати,

Про овочі та фрукти буду пам’ятати.

Буду їсти разом з вами яблука смачненькі,

І солодкі, і кисленькі,

Щоб були всі здоровенькі.

 - А для вас, діти, Вася поклав на парту« Правила повноцінного харчування»

8.Читання та обговорення правил повноцінного харчування.

ПРАВИЛА ПОВНОЦІННОГО ХАРЧУВАННЯ

  • Правильно вибирай їжу на сніданок, обід, підвечірок, вечерю.
  • Їж через 4 години в один і той самий час.
  • Ніколи не запивай гарячу їжу холодним соком, молоком чи водою.
  • Відкушуй маленькі шматочки.
  • Добре пережовуй їжу.
  • Вечеряй за півтори – дві години до сну.

ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу

1. Робота за підручником на ст.. 31 – 34.

- Уважно розгляньте малюнки корисної для здоров'я їжі.

- Що таке вітаміни? Прочитайте текст.

- Про страви яких народів ви дізналися?

2. Робота в  групах. (Об’єднатись за кольором  червоних, жовтих та зелених аркушів, на яких написані правила повноцінного харчування.)

- ми говорили з вами про корисні продукти, а тепер з них будемо «готувати страви», складати меню на сніданок, обід, вечерю. (Слайд 16)

(Кожна група отримує набір блюд на картинках. Треба вибрати необхідні для меню сніданку, обіду, вечері.)

Фізхвилинка для очей.

Сплять маленькі «совенята»

Раз – розкрили оченята.

Подивилися навколо

Потім вгору і додолу.

Оченята - блим, блим, блим.

Відпочити треба їм.

Вправо, вліво оченята

Повертали совенята

Совенята будуть спати

А ми – далі  працювати.

3. Робота в парах з картками. (У запропонованих картках з різними літерами необхідно відшукати слова – назви корисних харчових продуктів.)

  П     Ш      О В О Ч І 

  М Е Д Ф Х С О

  Ф Р У К Т И К

  М О Л О К О Л

  Д П  Ж      Р        И        Б     А 

 А Б М’ Я С О Ц

(Овочі, мед, фрукти, молоко, риба, м’ясо)

- Перевіримо на екрані. (Слайд 17)

4. Гра « Так чи Ні».

Зіграти хочеться мені

У гру із вами «Так чи Ні».

Коли питання задаю,

Готуй же відповідь свою!

Відгадай коли мастак – «Ні чи Так»

  •                 Картоплю, моркву та буряк – треба їсти? Ні чи так?   (Так)
  •                 Другокласник Микола купує вермішель мівіну. Дає її Лізі, Максиму, мені. Що ж брати її чи сказати всім ні?  (Ні)
  •                 На рибалку ми ходили, багато риби наловили: коропці, окунці і один судак. Будемо їсти? Ні чи Так?  (Так)
  •                 Корівка каже: « Му. Молока кому?» Я мерщій біжу і корівці Так чи Ні кажу?  (Так)
  •                 Подивіться на Миколу. Він купує пепсі колу. Напої ці і не міцні, але ми дружно кажемо - Так чи Ні? (Ні)
  •                 На городі біля тину гризе заєць капустину. Капусту їсти й я мастак, а тому кажу я  - Ні чи Так? (Так)

ІV. Підсумок уроку.

1. Бесіда.

 -  Діти, справдились ваші очікування?

 -  Яку їжу ви будете вживати?

2. Тест «Мої шкідливі звички»

 -  А зараз я пропоную відмітити  «+» на листочках ваші погані звички, звичайно, хто їх має:

  •                 Їм на уроках.
  •                 Розмовляю під час їжі.
  •                 Запиваю гарячу їжу холодною водою.
  •                 Їм поспішаючи.
  •                 Вечеряю перед самим сном.

- Хто хоче позбутися поганих звичок прошу вкинути їх до мішечка, нехай  техпрацівниці викинуть їх разом з сміттям.

- Діти, ми про їжу говорили,   (Слайд 18)

 А чи все ви зрозуміли? (Слайд 19)

Дружно всі тепер вставайте

Та ідіть відпочивайте.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

docx
Додано
25 січня 2018
Переглядів
4910
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку