Урок з предмету "Географія"

Про матеріал

Це розробка уроку з географії для 7 класу. Її можна використати на початковому етапі вивчення Південної Америки

Перегляд файлу

1

 

Тема: Південна Америка. Географічне положення та історія відкриття

Мета уроку:

навчальна    сформувати в учнів загальне уявлення про географічне положення, площу та форму материка; поглибити систему знань учнів про відкриття та дослідження Південної Америки;
розвивальна    розвивати пізнавальний інтерес до історії географічних досліджень Землі, інтерес до дослідницької роботи; зацікавити роботою в команді;
виховна    виховувати шанобливе ставлення до природи Південної Америки

Тип уроку: урок – подорож

Методи: словесні, практичні, наочні

Обладнання: фізична карта світу, контурні карти, проектор, мультимедійна дошка, кавові зерна, малюнки коал, підручник, робочий зошит, мікрофон, овочі, тарілка, горіх , емблеми материка, тести, картки із запитаннями

 

Хід уроку

І. Організаційний момент

   Французька дизайнер Коко Шанель говорила, що будь – яку справу потрібно починати з гарного настрою. От і ми зараз перевіримо  настрій учнів та наших гостей. Перед вами є два малюнки коали: якщо ви піднімаєте догори яскраву коалу – то це означає, що у вас хороший настрій,  а якщо темний малюнок – поганий.

 

 

 

   Я бачу, що у декого видно картки темного забарвлення, можливо це пов’язано із хвилюванням. Тому ми зараз проведемо хвилинку аромотерапії. Перед вами є зернятка кави, давайте вдихнемо аромат пахучого напою, який бадьорить та налаштовує на позитив.

ІІ. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності:

Анди, Амазонка, піраньї і кава,

Крокодил, папуга, шимпанзе і агава,

Тростина, коала, евкаліпт й Аргентина

Цей материк знає кожна дитина. Що це за континент? (Пд. Америка)

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

   Не випадково на початку уроку ми мали справу з малюнком коали  та ароматом кави. Ось у мене є на тарілці картопля, кукурудза, помідор. Саме Південна Америка є батьківщиною цих овочів та славиться плантаціями кавового дерева. Отже, сьогодні ми поговоримо  про географічне положення та історію відкриття цього континенту.

ІV. Вивчення нового матеріалу

Давайте пригадаємо матеріал 6 класу. Для цього мені потрібен один учень для роботи з картою.

Робота з картою:

1)Показати на фізичній карті світу Південну Америку.

2) Який океан омиває материк із заходу, із сходу?

3)Чи перетинає екватор Південну Америку?

4) Які материки межують з нею?

Демонстрація учнівських емблем по Південній Америці

 

Прийом «Вірю – не вірю»

  Зараз я вам задам запитання, якщо ви вірите, що це правда піднімаєте коричневий аркуш, якщо ні – білий.

  •          Чи вірите ви, що Ніл річка Пд. Америки? (ні)
  •          Чи вірите ви, що Амазонка – найповноводніша  річка світу? (так)
  •          Чи вірите ви, що Анди – гірська система Пд. Америки? (так)
  •          Чи вірите, що відома співачка Шакіра родом із Латинської Америки? (так)
  •          Чи вірите ви, що Індійський океан омиває Пд. Америку? (ні)

У нас сьогодні урок – подорож і нашими зупинками будуть:

  1. Географічне положення
  2. Історія та дослідження материка

І зупинка.  Географічне положення (перегляд відео сюжету)

Крайні точки Південної Америки:
Найпівнічніша точка -   мис Галіннас
 12°25′ пн. ш. 71°35′ зх. д.
Найпівденніша точка  -  мис Фроуерд
 53°54′ пд. ш. 71°18′ зх. д.
Найзахідніша точка -   мис Паріньяс
 4°45′ пд. ш. 81°20′ зх. д.
Найсхідніша точка  -  мис Кабу - Бранку
 7°09′ пд. ш. 34°46′ зх. д

Прийом «Географічна лабораторія»

Завдання (робота в групах):
1 група . За допомогою атласу знайдіть крайні точки материка і нанесіть їх на контурну карту.  Визначте координати.
2 група. Позначте на контурній карті океани, що омивають Південну Америку та материки, які межують з нею, найбільші острови поряд.

 

3 група.  Прийом «Четвертий зайвий»

  • м. Аґульяс, м. Горн, м. Ґальїнас, м. Паріньяс.
  • р. Амазонка, р. Ніл, р. Парана, р. Оріноко.
  • Тихий океан, Атлантичний, Індійський.

Фізкультхвилинка

   У вас у кожного є горіх, зараз ми проведем фізкультхвилинку, за допомогою якої помасажуємо  біологічно активні точки долоні та пальців. Ми покращимо кровообіг, знімемо хвилювання та покращимо пам'ять. Прослухайте вірш про нашого українського мандрівника сучасності - Дмитра Комаров, який також подорожував Південною Америкою.

Українець Комаров

Увесь світ майже пройшов.

У Америці Південній завітав на карнавал,

Бачив він лемурів, тигрів і піраньї і коал.

І ловив він крокодилів та традиції вивчав,

Добував у шахтах срібло, української навчав.

Він побачив Амазонку, здивувала Аргентина

І сказав у себе вдома, що найкраща Україна!

 

ІІ зупинка. Історія дослідження (перегляд відео сюжету)

Рефлексія:

1)Складіть сенкан, або невеличкий вірш на тему: «Південна Америка»

2) Прийом «Мікрофон»

- Що сьогодні ви дізнались на уроці?

3) Тестові запитання

 

 

 

В Південній Америці знаходиться:

найповноводніша річка світу

 найдовша річка світу

 найбільша пустеля

Найвищою вершиною Південної Америки є:

 Аконкаґуа

 Мак-Кінлі

 Котопахі

Христофор Колумб відкрив Америку у:

 1492 році

 1498 році

 1502 році

 

 

VІІ. Домашнє завдання

  1.        Опрацювати параграф підручника.
  2.        Написати – міні твір: «Чим мене зацікавила Пд. Америка?»
  3.        Завдання. Використовуючи будь - які джерела інформації, визначте рекорди материка   Південна Америка:

найбільша низовина  - 

найдовший гірський ланцюг  -           ?

найвищий вулкан  - 

найвологіший материк  - 

найсухіша пустеля  - 

найвищий водоспад  - 

найкровожерливіша риба  - 

найменший птах  - 

найповноводніша річка  - 

Оцінювання учнів. Коментарі до оцінок

 

docx
До підручника
Географія 7 клас (Чернов Б.О., Стадник О.Г., Миколів І.М.)
Додано
26 липня
Переглядів
216
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку