Мета:
Лісівщинська СЗШ І-ІІІ ступенів ім.О.Дубінчука
Урок-подорож мальовничими куточками Коростенщини.
( 5 клас)
Тема: Додавання та віднімання десяткових дробів.
Мета:
Тип уроку: урок-подорож (слайд №1)
Девіз уроку: « Без знання дробів ніхто не може визнавати, що знає математику» Цицерон (слайд №2)
Хід уроку:
І. Організаційно-психологічна частина. (слайд №3)
Ви почули всі дзвінок?
Він покликав на урок
Кожен з вас вже постарався
До уроку приготувався
Тож гаразд, часу не гаємо
І урок розпочинаємо.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Сьогодні на уроці ми здійснимо подорож до нашого районного центру -міста Коростеня. Але ми знаємо, щоб кудись поїхати потрібні…квитки. Щоб їх придбати ми повинні дати відповіді на питання. (слайд №4)
Молодці. Отже, вирушаємо в дорогу.
ІІІ. Повідомлення теми уроку.
Ми продовжуємо вивчати тему «Додавання та віднімання десяткових дробів». Сьогодні на уроці ви покажете наскільки ви вмієте застосовувати ваші знання та вміння під час розв΄язання задач та прикладів.
Відкриємо зошити і запишемо число, класна робота, тема « Додавання та віднімання десяткових дробів» (слайд №5)
Отже, квітки придбані, вирушаємо в дорогу до міста Коростеня.
ІV. Розв΄язання вправ.
Задача №1. Міський парк має форму прямокутника, довжина якого 0,11 км, а ширина 0,06 км. Знайти периметр міського парку. (слайд №7)
Завдання №2. Виконай додавання. (слайд №9)
1) 7,4+6,8; 3) 14+2,8;
2) 9,6+4,25; 4) 4,5+12,319.
Завдання №3. Обчислити: (слайд №11)
Завдання №4. Розв΄яжи рівняння. (слайд №13)
Фізкультхвилинка (слайд №14)
Ось мабуть прийшла пора трошки відпочити, хочу всіх вас на фізкультхвилинку запросити:
Станьте, діти, у проході,
Посміхніться ви природі!
Потягніться догори,
Поклоніться до землі.
Нахиліться вліво, вправо,
Повторіть ще раз цю вправу!
Швидко-швидко пострибайте
І мерщій усі сідайте!
Завдання №5. Розв΄яжи задачу. (слайд №16)
У першому контейнері було 36,7 кг яблук, а в другому – на 19,7кг більше, ніж у першому. Скільки кілограмів яблук було удвох контейнерах?
Завдання №6. (слайд №18)
Запишить три числа, кожне з яких більше за 5,66 і менше від 5,68.
Завдання №7. ( Усно) (слайд №20)
Гра «Хто швидше»
Друкуючи завдання, я випадково пропустила в числах коми.
Завдання. Відновити записи.
52 + 18 = 7
74 – 24 = 5
736 – 336 = 4
725 + 275 = 10
V. Підсумки уроку.
Наша подорож вже наближається до кінця. Я хочу вам сказати, що…
І у школі вчителі з дробами теж дружать
Бо на кожному уроці ті їм вірно служать.
Яка площа у держави і які широти,
Скільки в Африці слон важить, які є висоти.
Яка нота і тональність, яка швидкість звуку
Знай, без дробів десяткових не бува науки.
А ще хочу вам подякувати за чудову подорож. І на останок пропоную розв΄язати ще одне завдання. (слайд №21)
VІ. Домашнє завдання.
Вчитель математики: Свинтак Марина Миколаївна