Урок з теми "Принципи і методи загартовування". Презентація з теми "Принципи і методи загартовування"

Про матеріал
Урок з теми "Принципи і методи загартовування" відповідає чинній програмі, створений з використанням ІКТ
Перегляд файлу

Розробка уроку для учнів 5 класу з основ здоров’я

Вчителя вищої категорії

Городецької Марії Валеріївни

Комунальної установи

Сумська спеціалізована школа І – ІІІ ступенів № 29,

М.Суми, Сумської області

 

Тема: Принципи і методи загартовування.

Мета:

  1. Сформувати в учнів поняття про загартовування, ознайомити їх з

впливом загартовування на організм, про заходи і засоби загартовування; дати дітям елементарні поради загартовування; зміцнювати бажання щоденно піклуватися про своє здоров’я;

2) розвивати навички роботи в групі, мислення, увагу, пам`ять;

3) виховувати дбайливе ставлення до свого здоров`я.

Обладнання: підручник, презентація, фотографії.

Основні поняття: загартовування, загартовування сонцем, водою, повітрям,

комплексне загартовування.

Тип уроку: комбінований.

Перебіг уроку

 

І. Організаційний момент.

Встаньте, друзі, посміхніться,

До гостей всі поверніться,

Привітайтесь –  

А тепер – усі сідаймо і урок розрочинаємо.

 

II. Актуалізація опорних знань.

  1.        «Фольклорна скарбничка» «Відгадай загадку».
  • Усі його люблять, усі його чекають, а хто подивиться – кожен скривиться(сонце).
  • Куди вступиш – всюди маєш, хоч не бачиш, а вживаєш (повітря)
  • Без рук, без ніг, а цілий світ пройде? (вода)
  • Чого не в кімнаті, ні на вулиці не побачиш?(повітря)
  • Що сходить без насіння?(сонце)
  • Що шумить без вітру?(вода)

Як ви вважаєте, як дані чинники, фактори навколишнього середовища пов`язані з нашим здоров`ям? Роблять нас міцними, загартованими.

Яка складова здоров`я відповідає на відсутність хвороб і імунітет.

  1.        Обговорення проблемної ситуації.

Михасик, почувши, що ходіння босоніж корисне для здоров`я, одразу ж скинув взуття і пішов у справах босоніж.

  • Що він зробив правильно, а у чому був не правий?

Правильно – те, що він піклується про своє здоров`я, а неправильним – хлопчик не з`ясував, як це робити, щоб не зашкодити здоров`ю.  

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Сьогодні ми з вами спробуємо виправити  хлопчику його помилку,  з`ясувати, як правильно загартовуватись, які ще є методи загартовування, бо тема нашого уроку: «Принципи і методи загартовування».

 

ІV. Повідомлення теми, мети, плану уроку.

План уроку.

  1. Загартовування – визначення.
  2. Значення загартовування.
  3. Види загартовування.
  4. Принципи загартовування.

 

V. Вивчення нового матеріалу.

Бесіда з учнями.

Як ви вважаєте, що таке «загартовування»? Робота з підручником с.79.

Загартовування – це комплекс дій для зміцнення організму.

Вправа «Мозковий штурм».

Навіщо ми загартовуємося?

Значення загартовування:

  • робить людину сильною та здоровою;
  • привчити організм швидко й правильно реагувати на зміни навколишніх умов;
  •  профілактика застудних захворювань.

Чим раніше людина розпочне загартовуватись, тим здоровішою і більш стійкою до різних захворювань вона буде.

 

Мозковий штурм “Які ви знаєте процедури загартовування?”

Робота в групах (по варіантам).

 

1 варіант – визначає способи загартовування сонцем;

2 варіант – визначає способи загартовування повітрям;

3 варіант – визначає способи загартовування водою.

 

 

 

        

      

Загартовування сонцем

Загартовування повітрям

Загартовування водою

Комплексне загартовування (поєднання всіх типів)

- Почергове перебування на сонці і в тіні.

- Загоряння.

- Поступове зниження температури.

- Перебування на свіжому повітрі.

- Регулювання температури повітря.

- Ходіння босоніж.

- Сон при відчинених вікнах.

- Обтирання холодним рушником.

- Душ.

- Обливання.

- Ножні ванни.

- Зимові види спорту (ковзани, лижі).

- Плавання.

 

Фізкультхвилинка

  • Якщо робиш зарядку – плесніть у долоні;
  • Провітрюєш кімнату – помахайте руками;
  • Миєш руки перед їжею – нібито помий їх зараз;
  • Не сидите довго біля телевізора – поглядьте себе по голові;
  • Не переїдаєте – погладьте себе по животі;
  • Їсте в один і той же час – похитайтесь із сторони в сторону;
  • Ходите босоніж - потупайте

Бесіда з учнями.

Як же правильно  загартовування? Для цього ми з вами попрацюємо з підручником по рядам с.80 – принципи загартовування.

1 ряд – перший принцип;

2 ряд – другий принцип;

3 ряд – третій принцип

Принципи загартовування:

  •    Поступовість (поетапне підвищення тривалості процедур загартовування);
  •    послідовність (перехід від слабких до сильніших подразників);
  •    систематичність;
  •    дозованість;
  •    консультація лікаря перед початком загартовування.

 

 

VІ. Узагальнення та систематизація знань.

Завдання 1. Давайте повернемось до нашого випадку з Михасиком. Що ми можемо йому порадити?

 Завдання 2. «Виправ помилку»

  • Загартовування повітрям треба проводити, одягнувши костюм із цупкої тканини, який повністю закриває руки і ноги.
  • Сприятливий час для загартовування сонцем з 12 до 14 годин.
  • Загартовування водою краще починати взимку, тоді організм швидше загартується.
  • Загартовування сонцем слід починати відразу з однієї години перебування на сонці.
  • Температура води при обливанні повинна бути 15 – 17 градусів.
  • Загоряти можна доти, доки не набридне.
  • В холодну пору року можна спати при відчинених вікнах всю ніч. 

 

Завдання 3. Тестове завдання. Виберіть правильні відповіді.

1.Рішення про загартовування дитина приймає:

А)сама;

Б)за порадою інтернету;

В)за порадою лікаря;

Г)за порадою друзів.

2.Загартовування починають:

А)під час хвороби;

Б)після перевірки стану здоров`я;

В)у холодну пору року.

3.Обрати види загартовування:

А)купання;

Б)споживання морозива;

В)ходіння босоніж по траві;

Г)прослуховування музики.

4.Загартовування водою – це:

А) повітряні ванни;

Б)обтирання;

В)сонячні ванни;

Г)катання на ковзанах.

5.Загартовування повітрям – це:

А)ходіння босоніж по траві;

Б)засмага; 

В)прогулянки на свіжому повітрі.

6.Вплив загартовування на здоров`я полягає в:

А)зниженні температури тіла;

Б)зміцненні імунітету; 

В)зменшенні маси тіла;

Г)пристосування організму навколишнього середовища.

 

 Завдання 4. Вправа «Встанови відповідність»

Встановити відповідність між способом загартовування і прикладом загартовування.

  1. Загартовування сонцем.
  2. Загартовування повітрям.
  3. Загартовування водою.
  4. Комплексне загартовування.

А. Перебування на свіжому повітрі.

Б. Загоряння.

В. Ковзани.

Г. Обливання.

Д. Ходіння босоніж.

Є. Обтирання холодним рушником.

Е. Плавання.

Ж. Почергове перебування на сонці і в тіні.

З. Сон при відчинених вікнах.

І. Душ.

Завдання 4. «Цікаві картинки». Учитель показує картинки, а  учні повинні встановити спосіб загартовування.

 

VІІ. Підсумок уроку. 

Продовжити фразу: «Знання про загартовування допоможуть мені……..»

 

VІІІ. Домашнє завдання.

Опрацювати параграф с.79 - 80, скласти 5 невірних шпаргалок письмово,

 * написати вірш або скласти кросворд зі слова «загартовування».

doc
Додано
24 березня 2021
Переглядів
779
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку