Тема. Профілактика харчових отруєнь і кишкових інфекцій.
Мета. Навчити учнів розпізнавати симптоми харчових отруєнь; ознайомити з правилами надання першої допомоги при харчових отруєннях та кишкових інфекціях; розвивати санітарно-гігієнічні навички, компетенції; виховувати ціннісне ставлення до власного життя і здоров’я.
Обладнання: роздатковий матеріал, схема «Попередження харчових отруєнь», схема «Тема уроку в математичному прикладі», відеофільм, картки «Самоаналіз діяльності», підручник.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І.Організаційний момент
Привітання, встановлення позитивного настрою.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
1.Картки (2 учні)
Що порадите підліткам у наведених ситуаціях?
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Робота над прислів’ями
ІУ. Робота над новим матеріалом
Отруїтися можна, навіть, їстівним грибами, якщо, не дотримуватися правил під час збирання або варіння.
Отже, причина харчових отруєнь та кишкових інфекцій – вживання зіпсованих або інфікованих харчових продуктів та отруйних рослин і грибів. Щоб уникнути небезпеки, слід дотримуватися профілактики харчових отруєнь. Кожен має вміти надати домедичну допомогу постраждалому до приїзду лікаря.
У. Закріплення нових знань.
1.Робота в групах
Аналіз ситуацій.
1 група.
Однокласник скаржиться на головний біль, біль у животі, нудоту. Він розповів, що кілька годин тому їв гриби.
Як діятиме мете в наведеній ситуації?
2 група.
Спекотного літнього дня ви збираєтеся відпочити на природі.
Що візьмете із собою, щоб уникнути харчового отруєння?
3 група.
Дівчата вирішили перекусити бутербродами з ковбасою, але не звернули уваги, що ковбаса мала дивний запах.
Що ви порадите дівчатам?
2.Робота в парах
Наведіть приклади отруйних рослин і грибів місцевості, де ви живете. Обговоріть, чому необхідно дотримуватися правил збору грибів і рослин. На який ризик наражається людина, яка нехтує цими правилами.
3.Фронтальне опитування.
- Назвіть симптоми харчового отруєння.
- Чому не можна вживати запліснявілі продукти і позеленілу картоплю?
- Чому, на вашу думку, щороку з початком сезону збору грибів багато людей потрапляють до лікарень з отруєнням?
- Яких правил слід дотримуватися, щоб убезпечитися від харчових отруєнь?
4. Прийом «Тема уроку в математичному прикладі»
А зараз спробуйте за поданим зразком скласти математичний приклад, який би відображав щойно засвоєний матеріал.
-------- + -------- = ------------
(Правила зберігання і приготування їжі + дотримання гігієни = профілактика харчових отруєнь та кишкових інфекцій.)
УІ. Підсумок уроку.
На уроці мені сподобалося, найбільше запам’яталося, …
УІІ. Домашнє завдання
Опрацювати §10. Підготуватися до підсумкового уроку з теми.
Самоаналіз діяльності
|
активно/пасивно |
|
задоволений(а) /не задоволений(а) |
|
коротким /довгим |
|
не втомився (лась) / втомився (лась) |
|
став кращим / став гіршим |
|
зрозумілий/ не зрозумілий,корисний/марний, цікавий/нудний |
Самоаналіз діяльності
|
активно/пасивно |
|
задоволений(а) /не задоволений(а) |
|
коротким /довгим |
|
не втомився (лась) / втомився (лась) |
|
став кращим / став гіршим |
|
зрозумілий/ не зрозумілий,корисний/марний, цікавий/нудний |
Самоаналіз діяльності
|
активно/пасивно |
|
задоволений(а) /не задоволений(а) |
|
коротким /довгим |
|
не втомився (лась) / втомився (лась) |
|
став кращим / став гіршим |
|
зрозумілий/ не зрозумілий,корисний/марний, цікавий/нудний |
Самоаналіз діяльності
|
активно/пасивно |
|
задоволений(а) /не задоволений(а) |
|
коротким /довгим |
|
не втомився (лась) / втомився (лась) |
|
став кращим / став гіршим |
|
зрозумілий/ не зрозумілий,корисний/марний, цікавий/нудний |
Що порадите підліткам у наведеній ситуації?
Дівчина хоче мати струнку фігуру, тому відмовляється від вечері, а іноді й від обіду. Вона схудла, але стала блідою, скаржиться на головний біль, почала гірше навчатися.
Що порадите підліткам у наведеній ситуації?
Хлопці всі вечори проводять за комп’ютером. Щоб не відволікатися, завжди перекушують бутербродами і запивають солодкими газованими напоями.
1 група.
Однокласник скаржиться на головний біль, біль у животі, нудоту. Він розповів, що кілька годин тому їв гриби.
Як діятиме мете в наведеній ситуації?
2 група.
Спекотного літнього дня ви збираєтеся відпочити на природі.
Що візьмете із собою, щоб уникнути харчового отруєння?
3 група.
Дівчата вирішили перекусити бутербродами з ковбасою, але не звернули уваги, що ковбаса мала дивний запах.
Що ви порадите дівчатам?