Урок з трудового навчання 5 клас" Добір інструментів та конструкційних матеріалів для роботи. Графічне зображення візерунків та схем. Виготовлення браслету, плетеного з бісеру"

Про матеріал
конспект уроку з трудового навчання, метою якого є ознайомити учнів із матеріалами та інструментами,необхідними для бісерного плетіння; продовжувати розвивати вміння читати і аналізувати графічні зображення візерунків та схем виробів, розширити відомості про техніки виготовлення бісерних виробів, ознайомити з послідовністю виготовлення виробів з бісеру; навчити виготовляти виріб з бісеру; розвивати технологічну компетентність конкурентоздатного здобувача освіти шляхом формування вміння виконувати плетіння техніками які вивчаються; соціальне партнерство в освітньому процесі шляхом співпраці учнівського колективу з учителем та друг з другом ;творче мислення учнів; дрібну моторику рук, посидючість; виховувати вміння відчувати і розуміти прекрасне; естетичний смак, прагнення до співпраці з однокласниками, формувати свідоме дотримання правил безпечної праці
Перегляд файлу

Тема. Добір інструментів та конструкційних матеріалів для роботи. Графічне зображення  візерунків та схем. Виготовлення браслету,  плетеного з бісеру

Мета: ознайомити учнів із матеріалами та інструментами,необхідними для бісерного плетіння; продовжувати розвивати вміння читати і аналізувати   графічні зображення  візерунків та схем виробів,  розширити відомості про техніки виготовлення бісерних виробів, ознайомити з послідовністю виготовлення виробів з бісеру; навчити виготовляти виріб  з бісеру;                                                                                       розвивати технологічну компетентність конкурентоздатного здобувача освіти шляхом формування вміння виконувати плетіння техніками які вивчаються; соціальне партнерство в освітньому процесі шляхом співпраці учнівського колективу з учителем та друг з другом ;творче мислення учнів; дрібну моторику рук, посидючість;                                                                                                     виховувати вміння відчувати і розуміти прекрасне; естетичний смак, прагнення до співпраці з однокласниками,   формувати свідоме дотримання правил безпечної праці та санітарно-гігієнічних вимог.

Обладнання: графічні схеми для плетіння бісером, інструкційні картки, матеріали та інструменти для плетіння бісером; вироби з бісеру, мультимедійний комплект, презентація.

 Тип уроку: комбінований

Перебіг уроку

1. Організаційна частина.

Привітання

Дзвоник всім нам дав наказ:

До роботи швидше в клас!

Біля парти станем чемно –

Плине час хай недаремно.

Будемо уважні і старанні всі.

Сядемо рівненько на місця свої.

2. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів.

 Вправа «Я це знаю»  

 

 - Які матеріали необхідні для бісероплетіння?

-  Що називають бісером?   

-  Які види бісеру вам відомі?  

 -  Що називають дротом?

-  Як підбирати дріт для роботи?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності (підготовка до активного свідомого засвоєння знань)

  Б і с е р – це світ, в якому переплітаються найрізноманітніші грані людського таланту, від майстрів, які його створили, до майстрів, які творять з нього. Мініатюрні намистинки, поєднуючись разом, створюють таємничий, чарівний світ. Бісер дарує можливість творити всім без виключення, незалежно від віку, професії, національності, й отримувати від цього радість і задоволення. Сьогодні, мистецтво виготовлення бісерних виробів знову стало актуальним, популярним і модним. З бісеру можна створити багато різноманітних виробів. Є професії оздоблювальними і дизайнери одягу , які в наш час широко використовують бісероплетіння в своїй роботі.. Та спочатку необхідно опанувати техніки цього виду рукоділля. Освоїти їх нескладно, але, як і в будь-якому іншому мистецтві, для досягнення майстерності потрібно мати певні знання та навики.

Сьогодні на уроці ми з вами підберемо правильно матеріали  для практичної роботи, прочитаємо схему виробу і 

4. Повідомлення теми й мети уроку.

Добір інструментів та конструкційних матеріалів для роботи. Графічне зображення  візерунків та схем. Виготовлення браслету,  плетеного з бісеру

 5. Вивчення нового матеріалу

Послідовність виготовлення будь-якого виробу з бісеру залежить від: виду виробу (простий чи складний); техніки (чи технік) плетіння; кількості деталей, з яких він складається.

Загальна послідовність виготовлення виробу, плетеного з бісеру:

1.Аналіз графічного зображення  візерунків або схем.

2.Підібрати інструменти , матеріали за кольором, дріт за розміром бісеру.

3.Організація робочого місця;

4.Закріплення застібки (за потребою);

5.Плетіння виробу за схемою обраним способом низання (якщо виріб простий);

6.З’єднання деталей виробу;

7.Остаточна обробка виробу.

Завдання.

Прочитати графічне зображення

плетіння петельками            

 

Закріплення вивченого матеріалу.

Вправа «Лови помилку»

Виправити помилки, встановивши відповідність зображення та назви плетіння

 

 

http://web-workshop.ucoz.ua/pletinnja_biser_zavdannja.png

плетіння петельками             плетіння дугами                паралельне плетіння          

 

 

 

http://web-workshop.ucoz.ua/pletinnja_biser_zavdannja.png

плетіння петельками             плетіння дугами                паралельне плетіння          

 

 

 

 

 

http://web-workshop.ucoz.ua/pletinnja_biser_zavdannja.png

 

 

 

6. Формування вмінь та навичок

 Практична робота. Виготовлення виробу, плетеного з бісеру.

  • Аналіз завдань практичної роботи.
  • Інструктаж з безпечної праці та санітарно-гігієнічних вимог під час бісероплетіння.

Гра «Блеф – клуб». Визначити правильні й помилкові твердження.

  1. Перед початком роботи підготувати робоче місце (+)
  2. Ножиці передавати кільцями вперед (+)
  3. Якщо голка зламалася, попросити іншу (-)
  4. Роботу тримати на відстані 50 см від очей (-)
  5. Ножиці класти на стіл зімкнути лезами (+)
  6. Не користуватися тупими та іржавими інструментами: голками, ножицями (+)
  7. Працювати при гарному освітленні (+)
  8. Передавати голку зручним для працюючого способом (-)
  9. Можна вколювати голку в одяг (-)
  10. Світло має падати справа (-)
  11. Під час вишивання кожні 25-30 хв робити перерву, щоб не стомлювалися очі (+)
  • Виконання завдань практичної роботи за інструкційними картками та схемами.

Поточний інструктаж

  • контроль за організацією робочого місця;
  • контроль за дотриманням правил безпечної праці та санітарно-гігієнічних вимог та поставою учнів;
  • контроль за реалізацією методу самоконтролю учнів;
  • індивідуальний (фронтальний) інструктаж.

7. Підбиття підсумків уроку

Рефлексійне анкетування

Сьогодні на уроці я:

  1. Дізналася…
  2. Навчилася…
  3. Не вміла, а тепер вмію…
  4. Надалі хочу…
  • Загальна оцінка виконаної роботи;
  • Коментоване виставлення оцінок.

8. Домашнє завдання

Підготувати інструменти і матеріали для роботи з бісером.

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
4.0
Загальна:
4.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Осадча Тетяна
    Загальна:
    4.0
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    4.0
docx
Додано
17 січня 2019
Переглядів
7487
Оцінка розробки
4.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку