Мета: навчити оцінювати власний виріб; оцінити рівень знань та виявити недоліки під час роботи над творчим проектом; навчити презентувати свій виріб, захищати проект за запитаннями; розвивати технологічну компетентність; виховувати доброзичливість, уміння поважати думку інших.
Обладнання, інструменти і матеріали: творчі проекти учнів, виготовлені вироби.
Тип уроку: комбінований.
Дата:_______________ 5 клас Вчитель _______ Сухан М. Л.
Тема. Підготовка виробів до презентації. Презентація виробів. Оцінювання робіт. Правила ТБ.
Мета: навчити оцінювати власний виріб; оцінити рівень знань та виявити недоліки під час роботи над творчим проектом; навчити презентувати свій виріб, захищати проект за запитаннями; розвивати технологічну компетентність; виховувати доброзичливість, уміння поважати думку інших.
Обладнання, інструменти і матеріали: творчі проекти учнів, виготовлені вироби.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
Працюючи над виготовленням своїх власних виробів, а саме – серветниць, кожен з вас прагнув, щоб серветниця вийшла красивою та привабливою, сподобалася вашим батькам.
− Як ви гадаєте, від чого залежить якість виготовлених виробів?
Велике значення має уміння контролювати якість готових виробів, аналізувати допущені помилки.
4. Повідомлення теми й мети уроку
5. Вивчення нового матеріалу
Складові вимог до оцінювання якості виготовленого виробу:
Практична робота
1. Оцінка якості виготовленого виробу
№ з/п |
Критерії |
Бал |
|
1 |
Оригінальність конструкції |
1 |
|
2 |
Точність дотримання розмірів |
2 |
|
3 |
Чистота й акуратність |
3 |
|
4 |
Доступність виготовлення |
1 |
|
5 |
Відповідність функціональним вимогам |
1 |
|
6 |
Естетичність оздоблення |
2 |
|
7 |
Відповідність виробу ескізу |
2 |
|
Усього |
12 |
|
2. Висновки щодо виконання проекту.
3. Захист проекту за запитаннями:
1.Чи відповідає виріб задуму, розробленим критеріям?
2. Які орієнтовні матеріальні затрати, скільки часу виготовлявся виріб?
3. Яка орієнтовна вартість виробу порівняно з вартістю таких виробів у магазинах, на ринках тощо?
4. Які труднощі виникали під час виконання творчого проекту, шляхи їх подолання?
5. Чому отримали саме такий результат?