Урок №1 Клас 6 Дата ________________
Об’єкт проектної діяльності : Лялька – мотанка
Основна технологія : Технологія виготовлення ляльки - мотанки
Тема уроку: Оздоблення виробу. Захист проекту.
Мета уроку: навчальна-узагальнити та систематизувати вивчений матеріал про технологію виготовлення виробу, навчити учнів презентувати виготовлені вироби та здійснювати оцінювання і само оцінювання виготовлених виробів і виробів своїх товаришив;
розвиваюча- розвивати творчі здібності, спостережливість, креативність, естетичний смак, творче мислення;
виховна- виховувати організованість у роботі та відповідальність за свої дії, любов до рідного краю, до українських народних традицій та звичаїв; почуття пошани до оберегу як національної відзнаки , формування поваги до природніх ресурсів та бережливе ставлення до дарів природи.
Очікуванні результати після проведення уроку:
Учні знають:
Учні вміють:
Формування ключових компетентностей :
Тип уроку: урок узагальнення та систематизація знань, комбінований
Форма уроку : урок-гра
Наочність: смарт - дошка, зразки виробів, презентація ляльки - мотанки майстринь .
Міжпредметні зв’язки: мистецтво, історія, народознавство, музичне мистецтво, українська література
Обладнання: кукурудзяні початки, рильця, нитки, ножиці, оздоблюючи матеріали
Структура уроку
№ |
Назва етапу уроку |
Час |
Методи і прийоми |
1 |
Організаційний момент |
3 хв |
Вітання . Вправа « Коктейль настрою». |
2 |
Актуалізація опорних знань Мотивація навчальної діяльності
|
2 хв
3 хв |
Вправа « Закинь дію в кошик» Вправа «Склади речення про ляльку мотанку
|
3 |
Узагальнення вивченого матеріалу та знань |
10 хв |
Робота на смарт- дошці : виконання вправ
3)Вправа « Ескіз ляльки» 4)Вправа « Скринька» 5)Вправа « Технологічна послідовність» 6) Вправа «Світлофор» (Техніка безпеки) |
4 |
Практична робота 5.1. Вступний інструктаж.
5.2. Самостійна робота учнів. 5.3. Поточний інструктаж. 5.4. Заключній інструктаж. |
12 хв |
Виконання оздоблення виготовленого виробу |
5 |
Захист проекту |
10 хв |
|
6 |
Підсумки уроку |
3 хв |
Вправа «Колаж » |
7 |
Домашнє завдання |
2 хв |
Творча робота |
Хід уроку
І. Організаційний момент ( 3 хв.)
Створення емоційного настрою:
- Доброго дня! Подивилися на мене, усміхнулися усі. Всі готові до роботи? Всі бадьорі? - Молодці! Я рада вітати вас на уроці трудового навчання, в школі рукоділля. Хочу зробити вам комплімент - які ви сьогодні усміхнені, веселі, гарні дівчатка і хлопчики. А який у вас настрій зараз ми дізнаємося ? Вправа « Коктейль настрою » ( слайд № 1.)
Шановні учні! Я хочу ще раз вам нагадати істину, що не потребує доказів: «Лише той народ має майбутнє, який поважає свою історію». На сьогоднішньому уроці ми будемо підводити підсумки вашої тривалої роботи 6 уроків, під час виготовлення об’єкта проектної діяльності ? Згадаємо , який обєкт ми виготовляли? Вправа « Склади слово і речення» слайд 2-4. (Вправа « Склади слово» і речення « Мотанка – оберіг, символ добра, сувенір.)
Отож наш проєкт «Лялька – мотанка» . Я впевнена, що ви у свої вироби вклали частинку свого серця, своєї душі, працювали із натхненням , креативно і робота приносила вам радість. Тож ми з вами презентуємо наші вироби , але потрібно згадати що ми знаємо про наш об’єкт проектної діяльності.
Тема уроку: Оздоблення виробу. Захист проекту
Я знаю що ви вивчаєте дві іноземні мови . Давайте виділимо ключові слова нашого уроку із нашої теми : лялька – мотанка і презентація . Як ці слова можна перекласти іноземними мовами. Доповнимо наш словничок. Діти а я хочу доповнити словник іще одним словом - успіх, який чекає вас по закінченню уроку.
ІІ . Актуалізація опорних знань ( 2 хв.) (слайд № 5 )
Учитель: Ми виготовили об’єкт проектної діяльності – ляльку- мотанку . А з чого ж ми починали ?!
Вправа « Закинь дію в кошик» ( повторення етапів виготовлення проекту)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності( 2 хв)
Запорукою будь-якого проекту є вдалий старт, а будь-який проект починається з ідеї. Чітко продумати свій власний виріб, визначитися з напрямом роботи – є основою проектування виробу. Ми підібрали галерею виробів і виділили моделі –аналоги. А за якими критеріями ми вибрали ці моделі? ( записати біля ляльок – аналогів. ( Слайд № 6-7)
VІ. Узагальнення вивченого матеріалу.(10 хв) Проводячи дослідницьку роботу ми виявили з вами різновиди ляльок –мотанок . Повторимо.
1.Вправа «Види ляльки - мотанки» Учням пропонуються схема « Види ляльки-мотанки» і потрібно підібрати картинки до назв різновидів ляльок - мотанок ( смарт-дошка) ( слайд №8 )
2. Вправа Різноманітність ляльки» А дівчатка нам розкажуть які види ляльок існують за призначенням. А решта учнів знаходять назву і малюнок ( слайд№9)
3.Вправа « Ескіз» . На дошці зображення ляльки- мотанки - домалювати оздоблення до неї. ( Слайд № 10 )
4.Вправа « Скринька» завдання: до скриньки добавте матеріали, які необхідні для виготовлення ляльки-мотанки із кукурудзиння( талаш) ( слайд №11-13 )
4.Вправа « Технологічна послідовність виготовлення ляльки-мотанки » учням потрібно заповнити пропуски у таблиці . ( слайд № 14 )
5.Вправа « Світлофор» ( Техніка безпеки) правильний варіант –зелений кружечок , неправильний – червоний , інколи- жовтий ( слайд № 15 )
ІV. Практична частина . Під час практичної частини учні закінчують оздоблення ляльки-мотанки попередньо заготовленими елементами
Ви креативними дизайнерами. Ви творчі та талановиті. Ваші знання та творчість стануть запорукою Вашого успіху! Налаштуйтесь на робочий лад і у Вас усе вийде. Ми з вами застосуємо сьогодні метод фантазування. Тож пофантазуйте ( Учні закінчуєть оздоблення своїх ляльок –мотанок).
2. Поточний інструктаж .
3.Заключний інструктаж.
4.Хвилинка здоров’я
Щось не хочеться сидіти,
Треба трохи відпочити.
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки.
Вище руки підніміть,
А тепер їх опустіть.
Плесніть, діти, кілька раз,
За роботу, все гаразд.
V. Захист проектів Під час захисту робіт учні співали українськиї пісень, читали вірші українською та англійською мовами, складали сенкани, захищали роботи малюнками, танцювали. Наприклад сенкан
Янгол
Маленький , біленький
Радує, оберігає, допомагає.
Крилом своїм мене він закриває
Оберіг
Вірш про відьмочку англійською мовою
Halloween will come tonight:
Do not be frightened - it's all right
To see witch in the air -
She wish luck and do not scare!
Вірш про Ангола
У кожного свій ангел є на небі,
Та на землі теж ангела нам треба,
Щоби крильми зміг в холод обійняти,
В важку хвилину руку нам подати...
VІ. Підсумки уроку Створення колажу .( слайд 16) Із зображень скласти колаж про матеріал, який ми сьогодні повторили.
Слово колаж походить від французького collage та буквально означає «наклеювання».
Колаж — це технічний прийом в образотворчому мистецтві, коли на будь-яку основу наклеюють найрізноманітніші за кольором і фактурою шматочки матеріалів, що утворюють зміст картини.
Колаж може бути домальований ручкою, аквареллю, фломастером та ін. У графічних колажах зазвичай використовують вирізані картинки, папір різного кольору і фактури, а також тканину і фольгу.
Прибирання робочих місць .
Оцінювання роботи учнів. Як багато ви зробили на уроці. Розумники! Дуже приємно вчити розумних дітей. Це ваша перемога! Урок закінчено. Бажаю вам гарного настрою і на подальші уроки .
VI. Домашнє завдання. Підготувати матеріали на наступний урок ( тканина, нитки, голки, ножиці)
Зробив – це звершення
Не буду – це відступ
Не можу – це поразка
Повинен – це твій борг
Спроба – це слово кожної людини
Зроблю – це слово радості
Можу – це твоя сила
Так будьте ж сильними! ( слайд 18)
Учні протягом уроку працюють з робочими друкованими зошитами, виконуючи вправи. ( Додаток)
Вчитель трудового навчання
Кондрашова Юлія Вікторівна
Князегригоріської ЗОШ І – ІІІ ступенів
Великолепетиського району
Херсонської області