Тема: вправляння у розпізнаванні слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз слів.
Мета: навчити дітей правильно вимовляти слова з апострофом та чути його у словах, формувати уміння аналізувати звуковий склад слова, вчити порівнювати та аналізувати, розвивати мислення, мовлення, пам'ять, виховувати вміння співпрацювати та брати на себе відповідальність.
Клас: 2
Хід уроку
І Аналіз мовних явищ
1 розгадування загадки:
-У якому слові сім однакових букв (Сім’я)
2 звуко-буквений аналіз слова + створення проблемної ситуації
3 звуко-буквений аналіз слова «м'ясо»
4 висновок спостережень: приголосний звук перед апострофом вимовляється твердо, а буква «я» позначає два звуки.
ІІ Вправа на правильну вимову слів з апострофом
1 робота з ІКТ
Сім’я, Прип’ять, дев’ять, м’який, комп’ютер, черв’як.
2 словникова робота
ІІІ Вправи на закріплення вивченого матеріалу
1 Вправа «Вилови слово з апострофом». Завдання виконується на килимку
На килимку знаходяться розрізні слова: м’ята, б’ю, п’ю, в’ється, буря, ряд, бур’ян, ім’я. вони записані без апострофа. Дітям треба «виловити» слова з апострофом і вивісити їх на дошку.
2 словниковий диктант із «виловлених» слів
3 робота в зошитах.
У словах словникового диктанту діти підкреслюють попередній до до апострофа хаук відповідною умовною позначкою.
4 фізхвилинка
5 робота в групах
У віршик вставити слова, правильно їх записуючи.
* * *Павутинка в небі в’ється,
П’ятий день стоїть тепло.
Осінь. Сонечко сміється,
Літо бабине прийшло!
* * *Б’ють хлоп’ята м’яч ногами,
Щоб забить в ворота гол.
А ворота між стовпами,
Гра відома всім — футбол!
* * *На широкому подвір’ї
Курочка зерно клює.
Півник в кольоровім пір’ї
З мисочки водичку п’є.
* * *Облизуються котики
І поглядають ласо.
Бо на залізні шампури
Ми нанизали м’ясо.
* * *Брів Василь по бур’янах
Й сумував невтішно.
Виліз весь у реп’яхах
І було всім смішно.
6 Вправа «Кубування»
ІV Рефлексія