Урок з української мови "Змінювання прикметників за родами і числами"

Про матеріал
Урок під час дистанційного навчання з елементами інтерактивних ігор на засвоєння матеріалу для 4 класу було проведено в додатку MEET.
Перегляд файлу

Тема: Змінювання прикметників за родами і числами.

 

Мета: : навчитись визначати рід і число прикметників за іменниками;

розширити знання учнів про зв'язок прикметників з

іменниками;

розвивати уміння розпізнавати рід і число прикметників;

формувати орфографічні та каліграфічні навички;

збагачувати словниковий запас;

викликати інтерес до уроків української мови, повагу до хліба.

Обладнання: фото хліба, слайд з розшифровкою слова урок, посилання на   інтерактивні ігри.

Хід уроку

I Організація класу

1.Дзвоник  пролунав веселий,

Дружно всіх він кличе в клас.

Цікаві дії на уроці

Пропоную я для вас.

Станьте струнко, схаменіться,

Одне одному всміхніться.

Приготуйте без мороки

Все, що треба до уроку.

II Актуалізація опорних знань.

2.На попередньому уроці ми з вами познайомилися з новою частиною мови «Прикметником».

Завдання додому було диференційованим .
Прочитаємо якими ж ми будемо на уроці . (читання слайду, дод 1)

У-уважні

Р-розумні

О-організовані

К-кмітливі.

3.Перевірка д/з (прислів’я про хліб.) Вибрані прикметники-антоніми зачитує учень, всі перевіряють його вибір.

III Повідомлення теми і мети уроку.

1Сьогодні продовжуємо говорити про прикметник, пригадаємо з якою частиною мови він частіше всього пов’язаний? (відповіді дітей),

- Як можна легко визначити рід прикметника? (відповіді дітей),

- Коли не можна визначити рід?

2.Пропоную зіграти в інтерактивну гру, перевірити свої вміння визначати рід прикметників. https://wordwall.net/uk/resource/30871586/%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B8-2

Чудово впорались, попрацюємо з підручником. Мова піде про основу життя людини- хліб.

Двадцять восьме листопада

Класна робота

3. Зараз ми виконаємо каліграфічну хвилинку, добираючи прикметники до цього чудового фото. Що ми бачимо? Хліб, святий і неповторний витвір людських рук. Давайте запишемо, який він буває.

Хліб (який?) смачний, корисний, м’який, свіжий, черствий, житній.

4.Давайте виділимо закінчення. Що ви помітили? Чому так?

ІV Вивчення нового матеріалу.

1.Виконаємо впр.187(2) письмово, але спочатку виразно прочитає нам вірш Ріта.

Аріна вибере прикметники до іменника бублики. Самостійно запишемо і виділемо закінчення. Що можемо про них сказати? Який висновок зробимо?

2. Пропоную проявити творчість і до поданих смаколиків дібрати прикметники, визначити їх число, якщо можливо рід. Впр 187 (3). Зачитуємо результати.

3.А зараз попросимо Ярослава дібрати потрібні закінчення до поданих прикметників в залежності який іменник стоїть поряд впр 187(4) усно.

Пояснити чому саме такі закінчення.

4. Пальчикова гімнастика. https://www.google.com/search

5. Відпочили і поглянемо чи такі висновки ми робили, виконуючи вправи, що про це говорить правило стор 96.

6.Оцінювання вчинку дітей у впр. 188 за малюнками.

7. Складання есе «Хліб – це святиня.

V. Закріплення вивченого

1.Пропоную відвідати кондитерську фабрику і попрацювати на конвеєрі, посортувати прикметники по родах і числах. https://api.izzi.digital/preview/page/359227

 

VI Підсумок уроку, оцінювання дітей.  

Додаток1

Додаток 2

 

 

 

 

docx
Додано
5 грудня 2023
Переглядів
162
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку