Урок з ЯДС на тему: "Моя сім'я"

Про матеріал
Розробка містить цікаві вправи і завдання. Робота в парах, групах. Діти розгадують кросворд, проводять дослідження.
Перегляд файлу

Тема: Моя сім’я

 

Мета: Розширити знання учнів про сім’ю як основний чинник здоров’я;     

           розвивати вміння піклуватися про здоров’я – обов’язок усіх членів

           сім’ї;

           виховувати повагу до старших членів сім’ї, турботу про менших

 

Обладнання: малюнки із підписами: «Вода», «Повітря», «Сонце»,     

         «Людина»; картки ля групової роботи; фотографії членів сім’ї;

          мікрофон

 

Тип:   Засвоєння знань, умінь і навичок

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хід уроку

 

  1. Організаційний момент.
  2. Актуалізація опорних знань.

 

-         Що таке здоров’я?

-         Як почувається здорова людина?

 

  1. Гра «Так чи ні». Доведи.

Для вашого здоров’я корисно:

-         багато рухатись; (+)

-         гуляти на свіжому повітрі; (+)

-         їсти багато жирної та солодкої їжі; (-)

-         бути охайним; (+)

-         пізно лягати спати; (-)

-         бути доброзичливим; (+)

-         мати блакитні очі. (-)

 

  1. Творча робота.

Складання схеми на дошці.

( Використовуючи смужки паперу із надписами і малюнками: «Повітря», «Сонечко», «Вода», «Людина».)

-         Поміркуйте і розкажіть про природні чинники та їх вплив на здоров’я людини.

 

  1. Групова робота.

Складання порад щодо використання природних чинників для зміцнення здоров’я

Картки:

1) З 11 години до 17 години                        проводити щодня.

2) Слід регулярно                                         не слід бути під прямим

                                                                        сонячним промінням.

3) Умиватися, ванни для                             провітрювати приміщення.

    ніг

4) Усе, що стосується                                  слід робити систематично.

     загартовування

( Утворіть  речення.)

 

 

 

 

  1. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

 

-         Але виявляється, що лише природних чинників для здоров’я людини недостатньо.

-         Що ще потрібно, щоб бути здоровим, дізнаємось, коли розгадаємо кросворд.

 

Кросворд

 

 

С

ПІВЧУТТЯ

П

І

ДТРИМКА

ВЗАЄ

М

ОДОПОМОГА

ОБОВ

ЯЗКИ

ПОРОЗУМІНН

Я

 

 

-         Яке отримали слово? (Сім’я.)

-         Отже, крім природних чинників на здоров’я людини впливає сім’я. Як саме – дізнаємось сьогодні на уроці.

 

  1. Засвоєння нового матеріалу

 

1. Бесіда

- Що ви розумієте під словом «сім’я»? Як ще можна сказати?                       (Синонімічний ряд.)

 

Сім’я – родина – рід – рідня – сімейство

 

Отже, сім’я – це найближчі для тебе люди.

 

- З кого складається ваша сім’я? (Демонстрація фотографій.)

- Уважно послухайте лічилку і скажіть, із скількох чоловік складається сім’я автора?

 

2. Лічилка

 

Мама, тато, дід, бабуся –

Всіх назву, не помилюся.

Старший братик і сестричка –

В нас сімейка невеличка.

Не спиняйте, бо зіб’юся:

Мама, тато, дід, бабуся…

Старший брат, сестра і я –

Отака у нас сім’я!

 

Гронування

 

ТАТО                              МАМА

 

 

БРАТ                       СІМ’Я                      БАБУСЯ

 

 

СЕСТРА                                 ДІД

 

     Я

 

-         Чи вистачить вам лічилки, щоб порахувати всіх членів своєї сім’ї?

-         Розкажіть про свою сім’ю. Що ви любите робити разом?

3.Проблемна ситуація «Як сім’я впливає на здоров’я людини»

(Обговорення в групах.)

 

4.Розгадування загадок.

   - Найрідніша, наймиліша,

     Всіх вона нас пестить, тішить,

     Завжди скрізь бува із нами

     Відгадайте, хто це? (Мама.)

-         Як мама піклується про ваше здоров’я?

 

-         Сад зелений, а у ньому

Гордий дуб шумить гілками

Дім красивий, а у ньому

Любий наш із вами… (Тато.)

-         Що лягає на плечі тата? Чому його порівнюють із дубом?

 

У наших сім’ях традиційно мама – берегиня роду, тато – господар, а діти – помічники, радість для батьків.

- Як ви піклуєтесь про батьків? Що потрібно, щоб бути здоровим? Якою повинна бути сім’я?

 

Робота з підручником (с.35).

 

5.Створення ланцюжка взаємодії між членами сім’ї.

 

Фізкультхвилинка

 

Добре те, що сонце світить (Руки піднімають вгору.)

Добре те, що віє вітер          (Імітують коливання дерев.)

Добре те, що цей ось ліс      (Присідають.)

Разом з нами ріс і ріс            (Повільно піднімаються, показують,

                                                  як ростуть дерева.)

Добре те, що в нашій річці   (Руки піднімають вперед, долоні назовні.)

Синя, не брудна вода            (Імітують плавання.)

І мене матуся рідна               (Крокують на місці.)

Після школи зустріча            (Плескають в долоні.)

Добре гратися на дворі         (Стрибають.)

Добре вчитися у школі         (Сідають за парти.)

Добре плавати в ставку        (Імітують плавання.)

Добре те, що я живу!          (На слові «я» - показують на себе, потім вгору.)

 

  1. Застосування знань, умінь і навичок

 

  1. Робота в зошитах.
  1.     Перелічи членів своєї родини.
  2.     Робота з прислів’ям «Турбота про здоров’я в сім’ї – обов’язок кожного». (Обговорення в групах.)
  3.     Гра «Журналісти»

-         Підібрати влучні підписи до малюнків, щоб вони відповідали прислів’ю.

Висновок: В сім’ї всі повинні допомагати один одному – це запорука здоров’я кожного.

  1.     Намалювати портрет того, хто найбільше про всіх піклується.

 

-         А хто у вашій сім’ї потребує особливої допомоги? Доведи свою думку.

 

  1. Проблемні ситуації. (Робота в парах.)
  1.     Прийшла до Тетянки подруга і почала голосно щось розповідати, а Тетянка пошепки сказала:

-         Тихіше, бабуся відпочиває.

Подруга відповіла:

-         То й що?

 

-         Чи вірно вчинила подруга? А як би зробили ви?

 

  1.     Дідусь Юрка захворів. Мама, йдучи на роботу, сказала синові:

-         Сиди біля дідуся, доглядай за ним. Якщо потрібно – дай води, ліків.

Набридло Юркові сидіти, вийшов з дому і пішов грати в м’яча.

 

- Чи був правий Юрко? Як би вчинив ти?

- А хто ще потребує вашої допомоги? (Менші братики і сестрички.)

 

  1. Інтерв’ю « Як ти піклуєшся про здоров’я меншого братика чи сестрички?» 
  2. Виконання завдання в зошиті .

 

  1. Підсумок уроку

 

Гра «Добре – погано».

-         Як сім’я впливає на здоров’я людини?

-         Яка атмосфера повинна панувати в сім’ї, щоб всі були здоровими?

     -    Що для цього можете зробити ви?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Пов’язані теми
Я досліджую світ, Розробки уроків
НУШ
Додано
12 лютого
Переглядів
389
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку