Урок "Закріплення і узагальнення знань про іменник як частину мови" 4 клас

Про матеріал
Урок української мови в 4 класі. Закріплення і узагальнення знань про іменник як частину мови. На уроці використовуються вправи критичного мислення: кубування, сенкан, незакінчене речення та інші.
Перегляд файлу

Тема:  Закріплення і узагальнення знань про іменник як частину мови

Мета : перевірити знання, уміння, навички учнів знаходити іменники серед інших слів, розрізняти власні і загальні іменники, визначати рід, число іменника, відмінки, вживати правильні відмінкові закінчення; активізувати словниковий запас учнів; розвивати орфографічну пильність, чуття мови, творчі здібності, креативність; виховувати самостійність, цілеспрямованість, старанність і наполегливість у навчанні.

Тип уроку : урок  закріплення і систематизації знань.

Обладнання : куби, картки плану уроку, слова для складання речень та для розбору, сніжинки настрою, сніговик.

                                  ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.

Вправа «Промінчики добра»

-         Діти! Погляньте мені у вічі, подивіться один на одного й усміхніться. Із цих промінчиків добра, що заіскрилися на ваших обличчях, ми і розпочнемо наш урок.

-         А які ж ми повинні бути на уроці?

У – уважними  

Р – розумними

О – організованими

К – кмітливими

-         Не забувайте про правило піднятої руки.

-         Подивіться на парти і покажіть мені сніжинку, яка відображає ваш настрій зараз.

ІІ. Актуалізація знань. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні на уроці ми будемо повторювати все, що вивчили про іменник, як частину мови, виконуючи різні вправи і цікаві завдання.

  1. Мозковий штурм. Кубування
  • Як називається частина мови, що означає назву предмета?
  • На які питання відповідає іменник?
  • Іменники можуть бути назвами істот і ….(неістот).
  • Назви істот відповідають на питання…, неістот - …
  • Більшість іменників належать до яких родів?
  • Іменники мають числа…..(однину і множину).
  • Іменники поділяються на власні та…. (загальні).
  • Скільки відмінків має іменник? Назвемо їх.

Отже, сьогодні ми працюємо з іменниками. А які іменники ми можемо тільки почути; тільки відчути на смак; тільки побачити; тільки відчути на смак; тільки відчути на дотик.

ІІІ. Закріплення знань.

Записуємо число, класна робота.

  1. Хвилинка каліграфії     Зз  зи им ма

  Зима

Дібрати спільнокореневі слова.                         

Антонім слова зима.

Що означає слово зима?                                     

Скласти сенкан.

  1. Сенкан  ( колективна робота)
  1. Зима.
  2. Холодна, морозна.
  3. Лютує, дивує, прийшла.
  4. Замела землю снігом зима.
  5. Холодна пора року.

         Хвилинка цікавинка

День різдвяного светра

Кожного року 13 грудня, як  дітям,  так і дорослим, є гарний привід для свята, адже цей день є Днем різдвяного светра. Невідомо, коли був зшитий перший різдвяний светр.

Але вже в 40-х роках вони з’являлися в рекламних кампаніях,

але тоді вони не кидали очей такими виразними кольорами та багатством символів.

 Тоді носили різдвяний светр, але прикрашений норвезьким візерунком.

Американські серіали та фільми  1980-х та 1990-х років вважаються

 "популяризатором" різдвяного светра - саме тут герої носили товсті вовняні светри, прикрашені різдвяними мотивами.

Для нас, однак, найпоширеніші асоціації з різдвяним светром - «Один вдома», «Гаррі Поттер»

У вас на партах є малюнки різдвяних светрів. Подивіться і назвіть, які іменники заховались на кожному светрі.

  1. Творчий диктант.

Іменники записуємо в два стовпчики: однина і множина.

Назвіть іменники назви істот.

Назвіть власні назви.

Які іменники вживаються тільки в множині?

В однині визначаємо рід.

Ялинка, квіти, дзвоники, Санта Клаус, будинок, ведмедики, сніговик, місяць, зірки, сани, мороз, сніжинка, лід, сонце, ковзанка, бурулька, свято, Різдво, свічки, олень.

  1. Фізкультхвилинка.
  2. Склади речення.

Зі слів кожного рядка склади речення. Став іменники в потрібному відмінку.

  1. Земля, сніжок, на, падав, легкий.
  2. Двір, хуртовина, кучугури, сніг, у намела, шкільному.

                3.Учні школа до йшли з радість.

7.  Зробити розбір іменників як частини мови.

IV. Підсумок уроку .

"Незакінчене  речення" 

Я знаю…

Я навчився…

Я вмію…

Я запам'ятав…

Мені було цікаво….

Емоційний настрій: підніміть сніжинку, яка відображає ваш стан зараз.

Дуже ви були старанні

Отже, всі ви учні гарні.

     І за працю на уроці

     Вам подякувати хочу .

V. Домашнє завдання.

    

Виписати з книги 3 речення з іменниками.

Іменники підкреслити. Визначити число, рід і відмінок.

Підготуватись до діагностувальної роботи.

 

 

docx
Додано
13 березня
Переглядів
30
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку