Урок " Закріплення навичок додавання і віднімання з переходом через десяток в межах 20"ток"

Про матеріал
Цей цікавий конспект створено у формі казки для учнів 2 класу. Всі методи направлені на актуалізацію прийомів додавання і віднімання з переходом через десяток в межах 20.Діти під час казкової подорожі вправляються у розв'язуванні прикладів та задач. вчаться знаходити довжину ламаної.
Перегляд файлу

Тема уроку. Закріплення навичок додавання і віднімання чисел з переходом

                    через десяток.

 

Мета уроку: актуалізувати знання прийомів додавання і віднімання  чисел з

                      переходом через десяток; формувати вміння розв’язувати

                      задачі на різницеве порівняння, вправлятись у знаходженні

                      довжини ламаної; розвивати математичне мислення та увагу;

                      стимулювати інтерес до вивчення математики.

 

Оснащення  уроку: презентація, цеглинки LEGO,  колобок, казковий ліс,  індивідуальні  картки   ( морква, суниці), конверти для роботи в парах.

Тип уроку: узагальнення вивченого матеріалу

Форма проведення: урок - казка
Освітні галузі: математична, мовно- літературна

             Хід уроку

 

І Вступна частина

11. Привітання вчителя.

 

   Добрий день. У добрий час!

   Рада, діти, бачить Вас!

   Всі почули ви дзвінок?

   Він покликав на урок.

 

1.2Мотивація навчальної діяльності

 

 - Ви любите казки?

 - Які казки вам розповідала мама,коли ви були маленькі?

 -   Я прочитаю віршик, а ви здогадаєтесь із якої це казки:

 «  Я по засіку метений,

     Я із борошна спечений.

     Я від бабки втік,

     Я від діда втік,

     Той від тебе втечу...»

  • А який кінець казки?
  • А ми сьогодні здійснимо подорож до цієї казки,  допоможемо Колобку, щоб Лисичка його не з’їла і змінимо кінець казки на щасливий.

ІІ. Оголошення теми і мети уроку.

 

    - Тема уроку. Закріплення навичок додавання і віднімання чисел з переходом   через десяток.

 

  2.1 Очікувані результати

 

 

 

ІІІ. Основна частина

 

 3.1 Усний рахунок із LEGO.

 

 « Спекла баба увечері Колобка і поклала на вікно, щоб прохолонув. Колобок, на диво, вийшов незвичайний. Мало того , що непосидючий, а ще й допитливий. Лежить Колобок на вікні, дивиться на небо і рахує зірки». І ми порахуємо. ( ЛЕГО).

  • Як називаються ці числа?  ( круглі)
  • А чому?

 

 

 « Настав ранок. Сонячні промінчики розбудили Колобка, він стрибнув з вікна і втік до лісу цією  доріжкою».

 

( показую ліс).

 

3.2 Формування обчислювальних навичок. ( морква)

 

   - Ось по цій доріжці  ми вийшли на лісову галявину. А назустріч,  хто ж це поспішає?

 « Раптом бачим:з-за тернинки

    Вигляда якась тваринка.

    Вушка довгенькі, кожушок сіренький

    Хто це, діти? ( зайчик)

  • Він вже зустрічався із Колобком, але не покаже нам доріжку доти, поки не виконаємо його завдання. ( Корзинка із морквою).

 

9+3               12-4

8+5               13-6

7+4               11-3

  • Молодці, виконали завдання зайчика. І тепер він нам дає підказку, що потрібно йти до Вовчика. Але спершу відпочинемо.

 

 

3.3 Фізкультхвилинка

 

 

3.4 Робота над задачею.

  « Вовк до школи не ходив,

     Вовк уроки не учив,

     Не читав і не писав,

     І по нотах не співав.

    Тож нічого він не зна

 

 

  • Вовк просить допомогти розв’язати задачу. Допоможемо?

    « Вовк спіймав 12 линів, а карасів – 5. На скільки більше линів спіймав

       Вовк, ніж карасів?»

 

 

  • Вовк задоволений, тому дає підказку – загадку.

 

 3.5. Робота в парах Геометричне завдання.

   - Подорожуємо далі. Хто ж зараз допоможе нам, вкаже, де знайти Колобка?

   «Взимку ляже спати

    Дядько волохатий,

    Лиш тоді устане,

     Як весна настане» ( Ведмідь)

 

 - А він  покаже нам доріжку до Колобка лише тоді, якщо ми  виконаємо і його завдання.

 ( робота на картках – суничках)

 

  • Перевірка:

 Червона ламана – 5+4+2 =11 ( см)

  Зелена ламана  -   3+5+ 4 =12 ( см)

     

   

3.7. Самостійна робота  по варіантам

   - Вже чується пісенька Колобка. Він десь недалеко.

     ( Музика – пісня Колобка)

 

  • З ким нам залишлося зустрітися?

 « У темнім лісі проживає,

    Довгий хвіст пухнастий має.

    Їй на місці не сидиться,

    Як зовуть її?

     ( Лисиця)

 

- Доки Колобок котиться по дорозі, співаючи свою пісеньку, ми повинні відволікти Лисичку, щоб вона не з’їла Колобка, розв’яжемо  нерівності по варіантам.

І в.- 9+2…. 30        45…11-2

ІІ в. 20… 8+3          12-4 ….56

  • Перевіримо!

 

 - Не хоче ще нам Лисичка допомагати.

 

ІV. Домашнє завдання

  • Дітки Лисичка просить про неї скласти задачу.
  • Молодці, тепер допомогли залишитись цілим Колобку. Покотився та
  • опинився у нас в класі.

 

      V. Підсумок уроку. Рефлексія.

- Чи сподобалась Вам математична  казка? ( ЛЕГО)

- Що саме?

- А що було  найважчим?

 

  • Молодці! Ми допомогли Колобку. Ви показали, що вмієте працювати з прикладами, задачами. А головне – дружити. Допомагайте один одному, як Ви робили н уроці.
doc
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
23 жовтня 2021
Переглядів
631
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку