Математика 1 клас
Тема. Закріплення складу чисел 6-10.
Мета: закріпити склад чисел 6 - 10, вміння й навички учнів виконувати додавання і віднімання чисел в межах 10; сформувати навички лічби в межах 10; розвивати увагу, логічне мислення; уміння працювати в парі; виховувати інтерес до вивчення математики; бажання допомагати іншим людям, дбати про них.
ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ.
Після цього уроку учні зможуть:
Обладнання: ілюстрації гномиків та Білосніжки, картки із пазлами, конструктор LEGO, ігри з прищіпками «Квіти», зошит О.М. Гісь, І. В. Філяк «Математика 1 клас», математична вікторина «Склад числа 10», смайлики.
Перебіг уроку
І, Організаційний момент
Вже дзвінок сигнал нам дав,
І на урок він нас покликав.
А отже, часу не витрачаймо,
Роботу швидше починаймо.
Сядьте діти всі гарненько,
Руки покладіть рівненько,
Голову вище підніміть,
Свої плечі розведіть.
Всі, дітки, посміхніться,
Веселіше подивіться.
ІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності. Повідомлення теми уроку і мети
1. Читання листа
-Діти, сьогодні я йшла до школи та отримала лист. Він від гномиків.
-А з якої казки ці герої?
( Доброго дня, діти! Нам потрібна ваша допомога. У нас трапилася біда: зла чаклунка наклала чари на Білосніжку і щоб її врятувати, нам потрібно виконати всі завдання. А ми до школи не ходили, тому самостійно розв’язати їх не можемо. Допоможіть нам, будь ласка!)
-Ну що, дітки допоможемо гномикам?
-Які ви в мене розумники! Ви вмієте співчувати і готові прийти на допомогу.
2.Оголошення теми уроку.
Сьогодні ми будемо виконувати різноманітні завдання, які пов’язані з складом чисел 6-10.
- Дітки, що ви очікуєте від уроку?
- А якими ви будете на уроці?
У- уважним
Р- розумним
О- організованим
К- кмітливим
ІІІ. Актуалізація знань учнів
І.Завдання 1 Гномика. Усний рахунок
1. Назвати числа від 4 до 9 (в якому порядку ви назвали числа?)в прямому;
Від 10 до 5 (в якому порядку ви назвали числа?) в зворотньому порядку.
2. Запис чисел на дошці.
-Скільки годинників у класі? Що ще є в класі1? Запишіть це число.
-Скільки вікон?
-Скільки люстр?
-Скільки літер у слові мода?
1 3 8 4
3. Гра «Так –ні» (цеглинки Лего)
-Найменше одноцифрове число 2?(ні)
-Найбільше одноцифрове число 9?(так)
- Найменше двоцифрове-10?(так)
- Сусіди числа 7 – 6 і 8 ?(так)
- Сусіди числа 4 – 2 і 5?(ні)
4. Робота з геометричним матеріалом.
(малюнок на дошці)
-Яке число отримаємо, якщо 3+3 ?
-В якій геометричній фігурі є це число?
-Скільки трикутників?
-Які ще фігури ви бачите? Скільки їх?
-Порівняйте яких фігур менше?
ІІ. Завдання 2 гномика вправа «Пазли». Робота в парах.
Розфарбуй всі пазли в кожному рядку, які відповідають кольоровій деталі зліва.
Перевірка
3. Завдання 3 гномика . Ігри з прищіпками
Перевірка
4. Завдання 4 гномика . Фізкультхвилинка «Тигр»
https://www.youtube.com/watch?v=OkVC5K6yIdQ
5. Завдання 5 гномика Математична вікторина «Склад числа 10»
(копія2) Робота з Лего(презентація)
6. Завдання 6 гномика. Робота у зошиті (с.38, завдання 3)
Зробити записи за зразком.
7. Завдання 7 гномика Робота з дощечками доміно
Скільки сірих крапочок має бути в порожніх клітинках доміно?
ІV. Рефлексія
-Всі завдання виконали?
Отже, чари злої чаклунки зникли і Білосніжка вільна.
Вона разом з гномиками дякує вам за допомогу. Діти ви я бачу толерантні. А толерантні люди завжди допомагають іншим людям . Я вами пишаюся!
Смайлики «Настрій»
У вас на партах лежать смайлики. Покажіть свій настрій
Все дуже добре!
Я старався, але були помилки…
Я нічого не зрозумів