Арцибашева Валентина Василівна
Корюківська ЗОШ I-III ступенів №4
Тема: закріплення табличних випадків додавання і віднімання числа 3
Мета: закріпити навички додавання і віднімання числа 3, розвивати логічне мислення та математичне мовлення, увагу, самостійність; виховувати старанність та наполегливість, любов до природи та повагу до традицій свого народу.
Обладнання : презентація до уроку, рахункова лінійка, цеглинки LEGO, фігури, картки, смайлики, картка з цифрою 3.
Тип уроку: урок закріплення та застосування знань, умінь та навичок .
Хід уроку
1.Вас вітаєм в нашім класі
Зичим щастя і добра.
Ми ж весела дітвора –
Працювати нам пора.
А під яким девізом будемо працювати?
Міркувати – швидко,
Відповідати – правильно,
Рахувати – точно.
Писати – гарно.
Інтерактивна вправа» Я очікую»
Я очікую,що ви на уроці будете активними, працьовитими, зібраними.
А що очікуєте ви?( що урок буде навчальним, цікавим, незвичним, трохи казковим)
2.Створення емоційного фону уроку.( Слайд №2)
Усі дерева в інеї
У білому і синьому
Ростуть димки над хатами
Стовпцями волохатими,
Гілки похитує вітрець,
,снігур сніжок покльовує,
А Морозенко – пустунець
Нам вікна розмальовує.
- Краса якої пори року змальована у вірші?
- Яке радісне свято для дітвори наближається?
- Так – так, свято Миколая, яке ми будемо святкувати завтра. А сьогодні у нього дуже багато роботи. Йому потрібно скласти в мішок подарунки для чемних діток. А нам з вами передав чарівного листа, де записані завдання від святого Миколая.
3.Мотивація навчальної діяльності.(Лист від Миколая) стук в двері, отримуємо конверт з листом.
Любі школярі, чи чекаєте ви мене в гості. Якщо так ,на уроці математики повторіть таблицю додавання і віднімання числа 3.Вчіться розв’язувати задачі, приклади. Це вам допоможе розвинути пам'ять, мислення, кмітливість.
4.Узагальнення і систематизація знань учнів.
1 Робота з Lego.
Послухайте перше завдання.
Люба ви моя малеча,
Торбу скласти допоможіть
З «Lego» зараз ви пограйтесь
І завдання розв’яжіть.
Слайд 3-6.
2)»Конкурс краси» Хвилинка каліграфії. Пишемо цифру 3. (повторення складу числа 3,сусідів числа 3)
Допомогли дідусеві. І ось він з повним мішком вирушив у дорогу.
А нам потрібно виконати наступне завдання. Послухайте уважно. Слайд 7
Сніжним лісом я пішов
Для вас завдання тут знайшов.
Тож часу не гайте
За виконання приступайте.
3)Коментоване письмо. Підручник (ст..61, №4). Обчислення виразів на додавання та віднімання.
Що ж це знову за біда – широченная ріка.
Злий чаклун там проживає, на місток він не пускає.
Числа з виразів забрав, і не знаю, де сховав.
Ви ж ,школярики, візьміть назад числа поверніть.
4)Інтерактивна вправа «Віднови рівність» Слайд 8
2+ … = 3 7+ … = 10 … +4 = 7
6 - … =3 … - 3 = 2 8 - … =5
Руханка.Танці-зігріванці Слайд 9
https://www.youtube.com/watch?v=H0hvvk3fY8o
Гарно відпочив дідусь,
Туди – сюди повернувсь.
Подарунки в торбу склав
І в дорогу поспішав.
Але ж довго пішки йти.
Треба транспорт віднайти.
І швидкий, і креативний
До дітей щоби прийти.
Загадка
В зимовий студений час
Люблять всі малята нас.
З гірки ми рушаєм в путь,
А на гірку – нас везуть.(Санчата)
5)Робота в парі. Вправа «Танграм» (складаємо санчата з геометричних фігур) Слайд 10
Завдання.Але, щоб санчата зрушили з місця, потрібно назвати геометричні фігури, які ми використали.
Молодці.Справились із завданням. Слухаємо наступне завдання.
Їду – їду навмання
Через гори і поля.
Швидко вправність покажіть
І задачу розв’яжіть.
6) Робота над задачею№2 ст. 60
Вправа «Інтерв’ю»
-З чого складається задача?
(Умова, запитання, розв’язання, відповідь.)
Слайд 11
Самостійний запис розв’язання.
Перевірка виконаного .Слайд 12
7+3= 10(ПТ.)
Чи важко живеться пташкам взимку? Як ми можемо їм допомагати?
Висновок: птахи – наші друзі. «Де багато пташок, там нема комашок», -говорить прислів’я.
Пролетіли швидко сани Слайд 13
Й ми задачу розв’язали.
Та дідусь хитринку має,
Нове завдання підкидає.
Робота в групах.
Завдання. Складіть вирази так, щоб відповіді до них розташувались у порядку спадання. Слайд 14.
(На партах конверти з розрізаною ялинкою, на якій записані вирази.)
-Яке деревце ви отримали?
Ялина – дуже корисна. Вона підгодовує і звірів, і пташок.
З деревини ялини виготовляють музичні інструменти, меблі, папір,фанеру.
З хвоїнок виготовляють вітамін С.
Отож, бережімо природу.
Ось і добігають останні хвилини уроку. Святому Миколаю було цікаво спостерігати за вашою працею.І я ,думаю, що він обов’язково до вас завітає.
А чи цікаво було вам, ми зараз дізнаємось.
8).Рефлексія. Слайд 15
Закінчіть речення: « Найцікавішим було для мене те…»
На початку уроку ми висловлювали свої очікування від уроку.
Якщо так, підніміть веселий смайлик ; спокійний- якщо вам не все вдалося; сумний -якщо ваші сподівання не справдилися, ви працювали не на повну силу.