Тема уроку: Досліджуємо таблиці додавання і віднімання числа 5
Мета уроку:
Тип уроку: закріплення вивченого матеріалу .
Засоби навчання : презентація, картки з задачами, картки з цифрами,
підручник , конструктор «Лего», роздавальний матеріал, аудіо-відео
матеріали.
Форми організації діяльності учнів: фронтальна, індивідуальна, парна,
групова, самостійна.
Методи навчання: словесний, наочний, демонстративний, пошуковий,
аудіовізуальний, самостійний, груповий.
Хід уроку
1.Організація класу
1.1.Створення настрою.
Продзвенів вже дзвінок,
Починається урок.
Він незвичний та цікавий
До нас гості завітали
-Повернемось, обличчям до гостей і привітаємо їх усмішкою.
Сядьте зручно, усміхніться
І на мене подивіться.
Зробимо до науки крок –
Починаємо урок.
1.2 Очікування.
- Яким ви хотіли бачити наш урок?
- Що ми вивчаємо на уроці математики?
Я вам бажаю показати свою кмітливість, розум, проявити активність та не втрачати гарний настрій.
1.3 Знайомство з героями.
- Діти, подивіться на слайд. Виконайте моє завдання. Розташуйте цифри в порядку зростання а букви розташуйте відповідно цифрам. Розгадайте ім’я одного з героїв уроку.
-Діти, це герой з якого мультфільму? Слайд 2 слово ЛОСЯШ
2. Актуалізація опорних знань.
Лосяш та його друзі підготували для вас цікаві завдання. Покажімо, що ми розумні та кмітливі? Швидко справимося з завданнями?
Слайд 3
Завдання 1від Нюші. Назвіть сусідів числа 1,2,3, 5, 7, 9
-Які сусіди числа п’ять? Назвіть наступне та попереднє число? Слайд 4
Завдання 2 від Кроша та Бараша. Користуючись картками з цифрами заселіть будиночок з числом п’ять. Слайд 5
Завдання 3 від Карича. Згадайте, назви компонентів при додаванні та відніманні. Слайд 6
3. Мотивація навчальної діяльності.
3.1 Повідомлення теми та мети уроку.
-Діти, пригадайте, сусідів якого числа ми шукали? Будиночок якого числа заповнювали? (п’ять)
Сьогодні ми будемо досліджувати, закріплювати таблицю додавання та віднімання числа п’ять. Слайд 7
Робота з таблицею додавання та віднімання числа п’ять. Висновок: залежність між компонентами: збільшується доданок зростає і сума, збільшується зменшуване, збільшується і різниця.
3.2.Фізхвилинка для очей зі Смішариками. Слайди 8-9
3.3 Робота з «Лего цеглинками» .Завдання від Лосяша Слайди 10-15
3.4. Робота з підручником с.89 завдання 1 Слайд 16
3.5 Робота в зошиті в парах с.20 завдання 1 Слайд 17
3.6 Робота в зошиті с.20 завдання 2 Слайд 18
3.7 Фізхвилинка «Ми сьогодні працювали…» виконують з рухами.
3.8 Робота над задачами. Робота в групах.
До уроку кожен учень отримав цифру від 1 до 4.Відповідно до цифр об’єднались в 4групи. Кожна група отримала малюнок до задачі та набір цифр.
Час 1 хвилина. Скласти задачу придумати запитання, та розв’язати.
Представлення задачі та розв’язку .
4. Підсумок уроку.
- Склад числа п’ять?
-Як змінюється сума при змінні доданку?
-Як змінюється різниця при змінні зменшуваного?
5.Рефлексія уроку
Візьміть цеглинку лего відповідного кольору та приєднайте до моєї цеглинки. Збудували вежу настрою.
Дякую за урок. Вибули найкращими учнями.