Тема: Закріплення вивчених способів додавання і віднімання.
Розпізнавання геометричних фігур і кутів.
Розв’язування задач.
Мета: Закріплювати вивчені способи додавання і віднімання.
Вчити дітей розпізнавати геометричні фігури.
Формувати вміння знаходити значення буквених
виразів. Розвивати логічне мислення. Виховувати
культуру поведінки та інтерес до вивчення
математики.
Хід уроку
1. Організаційна частина.
Наш девіз: «Міркуємо – швидко!
відповідаємо – правильно!
Лічимо – точно!
Пишемо – гарно!»
2. Актуалізація опорних знань.
• Перевірка домашнього завдання
Завдання 432 (Прочитайте вирази у порядку спадання
відповідей) .
Завдання 433 (Скільки рибок у Тамари)
Р Хвилинка каліграфії Встановіть закономірність.
10 15 25….
3. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні на уроці ми з вами здійснимо подорож у казку. А у яку саме дізнаємось, коли виконаємо завдання. І за свою роботу ви отримаєте приз.
4. Вивчення нового матеріалу.
О Математичний диктант
- до 35 додати різницю чисел 17 і 9;
- від 65 відняти суму чисел 28 і 7;
- від 80 відняти різницю чисел 67 і 7;
- від 45 відняти суми чисел 9 і 3;
- для шкільної їдальні привезли 34 кг цибулі, а моркви на 5 кг менше. Скільки всього кг овочів привезли в шкільну їдальню?
- У сувої було 13 м тканини. Відрізали 7 м, а потім ще 5 м. Скільки метрів тканини залишилось у сувої?
- Розташувати відповіді від найбільшого до найменшого Утворилося слово БАБА ЯГА
- Знайти суму і різницю найбільшого і найменшого числа
- Перевірити дію додавання відніманням
- Яке правило треба пригадати (Якщо від суми відняти один доданок, то одержимо другий доданок)
* Робота з підручником.
З Завдання №434 Гра «Кращий обчислювач»
30 + 27 = 57 – 8 = 49 + 11 = 60
52 + 32 = 84 – 24 = 60 – 15 = 45
Відкривається слово ВАНЯ
У Завдання №435 (Знайти значення виразів)
Якщо а = 8, то 30 – а = 30 – 8 = 22 П
Якщо а = 8 , то а + 27 = 8 + 27 = 35 К
Якщо а = 8 , то 40 – (а + 9) = 40 – (8 + 9) = 23 І
Якщо а = 8 , то 70 – а + 12 = 70 – 8 + 12 = 74 А
Якщо а = 8 , то 60 – (а + 20) = 60 – ( 8 + 20) = 32 Ч
Утворилося слово ПІЧКА
М Вправа «Мозковий штурм»
- Для того, щоб дізнатися, хто наступний герой казки, треба виконати ще одне завдання.
Який результат отримаємо, якщо:
- від суми віднімемо перший доданок;
- від зменшуваного віднімемо різницю;
- до різниці додамо від’ємник»
- від суми віднімемо другий доданок»
- від числа віднімемо це саме число?
Утворилося слово РІЧКА
Н Робота над задачею №438 Робота в парах (один учень записує умову, а інший – розв’язок) Два учні виконують на дошці, всі інші – в зошитах.
Було – 42 пиріжки
Дістала – 12 п. і 6 п. на ? <
Залишилось - ?
1) 12 + 6 = 18 (п.) - дістала
2) 42 – 18 = 24 (п.) – залишилося
3) 42 – 24 = 18 (п.)
Відповідь: на 18 пиріжків менше.
Утворилося слово ЯБЛУНЬКА
И Робота з геометричним матеріалом . Робота в парах (діти отримують конверти з геометричним матеріалом, в яких у розрізі потрібно скласти пташку)
- Виміряти сторону квадрата і знайти його периметр.
- Які геометричні фігури використали, щоб скласти пташку?
Завдання виконано правильно.
Отримуємо слово ГУСИ – ЛЕБЕДІ
К
- Діти, подивіться уважно на дошку і подумайте, з якої казки усі ці герої? (Асоціативний кущ)
- Правильно, це казка – «Гуси – лебеді»
И Підсумок уроку
- Які математичні завдання ми виконали на сьогоднішньому уроці?
- В гостях у якої казки ми побували?
- Давайте назвемо всіх героїв цієї казки.
- Що найбільше сподобалось?
- Яке завдання було для вас найскладнішим?
- Яке слово, утворилося з букв? (РОЗУМНИКИ)
- Це те слово, яким ми можемо охарактеризувати сьогоднішню вашу роботу на уроці. МОЛОДЦІ!!!