10.02.2026
Урок навчання грамоти.
Клас: 1-А
Тема. Закріплення вмінь писати вивчені букви. Коментоване письмо.
Мета: формувати ключові компетентності:
вміння вчитися – організовувати робоче місце, доводити роботу до кінця;
загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв'язно висловлюватися в контексті змісту;
соціальної – проектувати стратегію своєї поведінки;
громадянської – бережно ставитися до природи, людей, до самого себе;
здоров'язбережувальної – дати поняття про здоровий спосіб життя та безпеку поведінки у природному оточенні; повторити і закріпити знання про вивчені букви; навчати учнів будувати слова з вивченими буквами; збагатити словниковий запас учнів; розвивати фонематичний слух, творчі здібності, пізнавальний інтерес; виховувати доброту, чемність.
Обладнання: малюнки, роздатковий матеріал, презентація, цеглинки Лего.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Слайд 2.
Вчитель. Продзвенів уже дзвінок.
Час почати наш урок
Тож і ми часу не гаймо
І урок наш починаймо.
Вчитель.Сідайте, діти, всі зручніше,
почнемо урок скоріше.
Психологічне налаштування. Метод «Закінчи речення»».
Слайд 3.
1. Очі дивляться … Та все бачать.
2. Вуха слухають … Та все чують.
3. Голова… Думає.
4. Яким буде урок? Найцікавішим.
5. Які у мене діти? Найкращі.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Все пробуджується від сну.
А ми зараз розбудимо свого язичка.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
1. Артикуляційна гімнастика.
Слайд 4.
Поплямкали губками;
Поклацали зубками;
Посичали гускою;(ссссссс)
Подзижчали комариком;(зззззз)
Подирчали трактором;(дррр)
Пошуміли вітром. (шшшш)
- Які звуки ми вимовляли?(Приголосні)
Які ще є звуки?
Які букви позначають по 2 звуки?
2.Гра з використанням лего.
Слайд 5.
- Синім кольором показувати приголосні звуки, червоним-голосні.
Б, Ж, И, З, У, Р, П
3. Мовна розминка
Слайд 6.
1. Гра «Перекличка» («Закінчи речення одним словом»):
Вам необхідно завершити мою фразу, називаючи відповідні літери.
-Якщо до палички притулити цифру трійку, вийде літера …
- Схожа на запалену свічку буква …
-Курінь або капелюх нагадує нам буква…
- Нагадує дві гори або спину двогорбого верблюда це літера….
2.Повторення писемних букв алфавіту
3.Каліграфічна хвилинка
Слайд 7.
-запис букв (великих і відповідних малих)
VІ. Повідомлення теми та мети.
Сьогодні на уроці ми маємо повторити всі букви, які вже вивчили, та всі звуки, які позначають ці літери. Ми будемо читати, складати звукові схеми до слів, а також виконувати цікаві ігрові вправи.
V. Усвідомлення змісту.
1.Робота в парах
Слайд 8.
-Прочитайте слова на картках.
Зима, грудень, січень, лютий, мороз, лід, сніжок, ялинка.
-Знайти слово,в якому є буква, що позначає два звуки.( ЯЛИНКА)
-Виписати це слово. Зробити звуковий аналіз.
-Скласти з ним речення. Записати.
2. Гра «Буквоїд» Вставити пропущену букву і обрати цеглинку за кольором ( з екрану)
Слайд 9.
Слайд10.
Слайд 11.
Слайд 12.
3. Гра «Склади слова». Робота в ГРУПАХ:скласти слова з ПЕРШИХ БУКВ
. (на карточках)
Слайд 13.
Слайд 14.
3. Гра «Чарівний мішечок». Метод ейдетики.
Слайд 15.
- Я принесла «чарівний мішечок». У ньому лежать букви. Завдання: впізнати букву на дотик . Назвати слово, в якому може бути така буква.
Коли всі букви дістали, то скласти слово. (СЛОВО:молодці)
ІV.Рефлексія.
_Що сподобалось на уроці?
Позначити свій успіх в куточку успіху.